Vizitator elvira

Magnat-Construct,str.otovasca 15

Postări Recomandate

Vizitator elvira

sunt interesata in procurarea unui imobil,daca cineva imi poate da un sfat sau o parere,va rog mult!!!!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator Надежда

sunt interesata in procurarea unui imobil,daca cineva imi poate da un sfat sau o parere,va rog mult!!!!!!!

Там покрайней мере директор с образованием и стажем инженера-строителя, а не как в других люди без образования -купившие дипломы за счет средств инвесторов и читающих только книги типа "как привлечь деньги", по психологиии и т.п. чушь. И есть сданные обьекты. А на самом деле в условиях в которых живет наша страна, где законы  работают не для всех, нельзя покупать воздух, даже заверенный наториально. Вам кажется что экономите, а насамом деле дарите свои деньги

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Надежда

Хотите занятся благотворительностью -дайте деньги в детский дом

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Alex

Кто покупал квартиры в этой компании, все ли честно ? и какое качество строительства?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

ce vreti sa stiti?tot am cumparat un apartament de la ei.la Tohatin.

si cum???? calitativ..??? sau mai este de muncit ca sa aduci la normal????

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator toha

Кто покупал квартиры в этой компании, все ли честно ? и какое качество строительства?

Inainte de a cumpara apartamentul de la ei ,am sunat  o cumatra ,care lucreaza la fisc,am rugat-o sa controleze cumva aceasta firma.raspunsul ei m-a bucurat,firma nu avea datorii,este inregistata de mai multi ani,in procese de judecata nu era implicata,deci se putea de dat banii.insa am mai sunat,dupa asta la inspectia care contoleaza  lucrarile in constructii.,astia la fel mi-au spus ca calitatea lucrarilor a fost controlata,totul e bine.cind luasem apartamentul,taman se prabusise blocul de la bubueci.de aia au spus ca au fost controale mai riguroase.pe moment.

si cum???? calitativ..??? sau mai este de muncit ca sa aduci la normal????

nu stiu in alte blocuri,alte firme...aici,ce sa spun.peretii sunt asa si asa,oricum trebuiesc indreptati,baia indeobste nu are forma de patrat,ci de paralelogram,nuanse mai sunt ,sigur ca,s-a aflat de asta la adunarile care erau facute apoi de asociatie.dar,iarasi,am stiut la ce mergem,adica pretul e mai mic decit in oras ,asta e.acum avem apa,gaz,lumina,numai bani de reparatie nu .sunt vre-o citeva apartamente in care de acum locuiesc .cam asa..

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

Inainte de a cumpara apartamentul de la ei ,am sunat  o cumatra ,care lucreaza la fisc,am rugat-o sa controleze cumva aceasta firma.raspunsul ei m-a bucurat,firma nu avea datorii,este inregistata de mai multi ani,in procese de judecata nu era implicata,deci se putea de dat banii.insa am mai sunat,dupa asta la inspectia care contoleaza  lucrarile in constructii.,astia la fel mi-au spus ca calitatea lucrarilor a fost controlata,totul e bine.cind luasem apartamentul,taman se prabusise blocul de la bubueci.de aia au spus ca au fost controale mai riguroase.pe moment.

nu stiu in alte blocuri,alte firme...aici,ce sa spun.peretii sunt asa si asa,oricum trebuiesc indreptati,baia indeobste nu are forma de patrat,ci de paralelogram,nuanse mai sunt ,sigur ca,s-a aflat de asta la adunarile care erau facute apoi de asociatie.dar,iarasi,am stiut la ce mergem,adica pretul e mai mic decit in oras ,asta e.acum avem apa,gaz,lumina,numai bani de reparatie nu .sunt vre-o citeva apartamente in care de acum locuiesc .cam asa..

ideea e ca si eu am inceput sa investesc in apartament acolo.....pretul final pina la urma s-a schimbat???? 

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator toha

acolo.....pretul final pina la urma s-a schimbat???? 

acolo....unde? pretul nu s-a schimbat.la final doar,asta este scris in contract,se mai achita o suma ,tipa inflatie ,cresterea preturilor la materiale s.a.,procentul sumei se socoate din transele achitate pentru apartament.noi am achitat apartamentul in trei rate,la urma am mai dat vre-o 800 euro,altii care au dat toata suma initiala deodata nu au achitat nimik.da,poa sa mai fie schimbari dupa ce vor masura astia de la cadastru,poa sa apara netri in plus.....cam asa

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

investitia e in blocul 1B acel cu trei scari....si in contract de fapt e stipuat majorarea de pret dar am vrut sa stiu in ce masura....eu am achitat in patru rate....vedem pina la urma....oricum situatia e cam ca la tine...nu prea ruble pu reparatie :-) ....mersi oricum de informatie.....ne vedem daca vom fi vecini.....da cu subsolurile nu stii cum e treaba?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator toha

.da cu subsolurile nu stii cum e treaba?

in blocul d dupa topirea zapezii,in subsol spuneau ca era apa,dar blocul e  mai jos...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

in blocul d dupa topirea zapezii,in subsol spuneau ca era apa,dar blocul e  mai jos...

mdea....rau...poate cind vor fi locatari se va curata  zapada si va fi mai bine....

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator raisa

cine stie de ce nu s-a dat in exploatatie , blocul de pe str.Otsasca in luna Martie,si o sa fie data in iunie??//             cine stie cum a mers constructia blocului................

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

cine stie de ce nu s-a dat in exploatatie , blocul de pe str.Otsasca in luna Martie,si o sa fie data in iunie??// cine stie cum a mers constructia blocului................

la otovaska se lureaza intensiv...s-a instalat acoperisul..ferestre pina la etajul trei...lokuiesc prin zona si vad ka se lukreaza...referitor la termeni nu stiu..oricum din cite stiu putin se de in termen acuma...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Oleg

la otovaska se lureaza intensiv...s-a instalat acoperisul..ferestre pina la etajul trei...lokuiesc prin zona si vad ka se lukreaza...referitor la termeni nu stiu..oricum din cite stiu putin se de in termen acuma...

pe site e indicata luna iunie2014....mai este oleaca...dar nu cred ca reusesc poate vreo 2-3 luni intirziere sa fie..

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Sergiu

de blocul de la str. Botanica Veche nu a auzit nimeni nimic???? vreau sa cumpar si eu un apartament dar stau la dubii:(

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator sergiu

am citit pe net istoria firmel magnat construct din Romania care a falimentat in 2003 prin niste scheme financiare pentru a instraina 81 de investitori...nustiu au vrio legatura aceste doua firme?!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator bassila

Дом на ул.Отоваска не построен с нуля, это уже существовашее административное здание, они реконструировали его. Может это и плюс, строили раньше надежнее и проверенно временем.

Присоединяюсь к вопросу про дом на ул.Ботаника векь, кто знает хоть что-то? как идет строительство? как само место? на сегодняшний день поднято только 1,5 этажа

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator гость75

хотелось бы узнать точнее.когда-же сдастся в 

эксплатацию дом по ул.Отоваска 15.уже сентябрь на носу

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Lucia

Cine traieste în casa construita la Togatino de Magnat construct ce părere aveti despre aceasta firmă.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Lucia

Cine traieste în casa construita la Togatino de Magnat construct ce părere aveti despre aceasta firmă.

Partajează acest post

Link spre post
polosatik

Дома строят в срок, а вот оформление всех документов в примарии и кадастру занимает время, поэтому плюс минус 3-6 месяцев, но главное что сдают и делают.

Бывает в конце доплата, когда кадастру меряет и появляются 1-1,5 квадрата, но это везде так, не может ведь быть один в один.

По мне цены нормальные, можно потянуть, дома сдают почти вовремя

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator toha

inca nu traim,n-avem bani de reparatie.ce vreti sa stiti anume de firma?lucrarile sunt facute asa si asa,cu darea in e[ploatare,de pinde .seful mai pune si bete in roate.in rest cred ca tootul e ca la toti.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.