Postări Recomandate

orfeu

Buna ziua stimati parinti. Va invitam sa faceti cunostinta cu paginile noastre despre Educatia Incluziva a copilasilor cu nevoi de ingrijire sufleteasca, sindromul Down, autism, paralizii nervoase etc.

- O institutie din bugetul Primariei Municipiului Chisinau destinata recuperarii (artterapie, muzica, instrument muzical, euritmie, pictura terapeutica...) care ofera in servicii in:

a) Gradinita (de la 2-3 ani);

b) Scoala primara (cl I-IV)

c) Clase V-VIII

d) Scoala de meserii (croitorie, tamplarie, menaj...)

1.http://www.disability-apei-orfeu.md/

2.https://www.facebook...97258301?ref=hl

Vom raspunde cu placere la intrebari in paginile din lincurile date.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator nina

eu stiu ce este la orfeu foarte bine,copiii gravi sint izolati iar cei cu forma mai simpla ridicati in slavi

Partajează acest post

Link spre post
zazara

eu stiu ce este la orfeu foarte bine,copiii gravi sint izolati iar cei cu forma mai simpla ridicati in slavi

Buna!

Chiar daca tema nu este actuala vreau totusi sa reprosez persoanei care,se pare,stie foarte bine ce se ,,petrece,, la ORFEU!

Va comunic-gresiti!

Daca doriti sa dezvaluim tema,sunt gata.

Fiica mea Alexandra,o fetita minunata cu un diagnostic foarte sever, frecventeaza gradinita respectiva.Stiu foarte bine ce se petrece pe interior!

Cind o vad dimineata cum fuge spre gradinita,seara nu vrea sa plece, si multe alte lucruri minunate,mesaje de genul cum a-ti ascris nu-mi pica bine!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Gosti

Am frecventat si noi CPPC "Orfeu". In 2 ani de zile au invatat doar sa coloreze alfabetul. Carte nu se face acolo, cel putin in clasele primare. Copilul meu era unul dintre cei mai buni acolo, Tot ce am invatat, am invatat SINGURI ACASA. 2 ani i-am pierdut degeaba. Da, acolo copiii sunt cocoliti, pupati. Dar daca vreti carte, degeaba o sa pierdeti timpul acolo.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Gosti

Invatatoarea se purta foarte bine cu copiii, dar programul nu este adaptat la necesitatile fiecarui copil, toti invata dupa acelasi program. Lectii se faceau doar 2 - 3, restul joaca. 

Partajează acest post

Link spre post
zazara

Sa incepem de la aceea ca,modul in care se comporta cu copiii nostri nu este pe ultimul plan.Sa nu uitam ca frecventam o institutie specializata,si copiii nostri sunt speciali!

Nu putem lasa totul pe seama pedagogilor,lucram si in particular.Si daca ar fi sa aleg,as alege multa sustinere,o atitudine pozitiva,respect,dragoste...pentru fetita mea si dupa rezultate scolare.

Din pacate,traim intr-o societate prea cruda fata de tot si toti care nu sunt din hurta...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Gosti

Da, psihologic ea s-a simtit foarte bine acolo, dar ea se simte psihologic foarte bine si acum, la locul nou de trai. Numai ca aici la scoala se lucreaza cu ea, ceea ce nu se facea acolo. Acolo copiii erau IUBITI, SARUTATI, INCURAJATI. Numai ca sa te duci IN FIECARE ZI CU 2 TRANSPORTURI  ca sa stea ea acolo si sa nu faca carte, e cam DUREROS. Mi s-a spus de la inceput ca se va lucra DUPA UN PROGRAM INDIVIDUAL cu fiecare copil, ca sa-i dezvolte fiecaruia capacitatile, si nu s-a facut. 2 ore de 45 minute de lucru e FOARTE PUTIN.  Aici unde e ea acum se lucreaza individual, la domiciliu, 7 ore pe saptamana, si se vad rezultate. Si eu muncesc foarte mult cu ea acasa.

Partajează acest post

Link spre post
zazara

Aveti perfecta dreptate in cazul in care copilul are comfort psihologic!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Administrator

Buna ziua stimati parinti. Va invitam sa faceti cunostinta cu paginile noastre despre Educatia Incluziva a copilasilor cu nevoi de ingrijire sufleteasca, sindromul Down, autism, paralizii nervoase etc.
- O institutie din bugetul Primariei Municipiului Chisinau destinata recuperarii (artterapie, muzica, instrument muzical, euritmie, pictura terapeutica...) care ofera in servicii in:
a) Gradinita (de la 2-3 ani);
b) Scoala primara (cl I-IV)
c) Clase V-VIII
d) Scoala de meserii (croitorie, tamplarie, menaj...)

1.http://www.disability-apei-orfeu.md/
2.https://www.facebook...97258301?ref=hl
Vom raspunde cu placere la intrebari in paginile din lincurile date.

Partajează acest post

Link spre post
MaseaStar

Здравствуйте. Скажите пожалуйста а русские группы у вас есть?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Orfeu

Спасибо за вопрос. Планируем открыть группы Лечебной Педагогики с русским языком обучения с этого учебного года. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum