lya

Limba Franceza Pentru Copiii Unde?

Postări Recomandate

lya

Lectii de limba franceza pentru copiii, UNDE? Mamici, tatici unde copiii pot invata limba franceza? Cum e mai bine cu profesoara sau la cursuri in grupuri mici? Lectii online pentru copiii? Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
huva

В альянсе нашем (где джинта латинэ), знаю что есть детские группы, позвоните узнайте.

Partajează acest post

Link spre post
huva

Да про них, мы когда с мужем туда ходили, очень много и деток там занималось.

Partajează acest post

Link spre post
lya

Imi ziceti mai multe despre aceste cursuri? Lectiile se petrec doar in limba franceza sau sunt explicatii in romana, rusa? Profesorii? Va rog mai multe pareri?

Partajează acest post

Link spre post
MamiDeDarius

Ma intereseaza si pe mine subiectul, daca cineva poate da detalii.... Eu cunosc foarte bine franceza, insa sa ma ocup acasa cu copilul, e misiune imposibila, el are chef de joaca, nu asculta... :)

Partajează acest post

Link spre post
MamiDeDarius

Fetelor; sper ca postul meu va fi util altora. Cum scriam mai sus, noi am mers la cursurile Aliantei Franceze la franceza precoce. Tot ce pot sa spun e ca aceste cursuri sunt o pierdere de timp si bani. Copilul a frecventat doua luni aceste cursuri si ajunsi in Franta, noi ne-am dat seama ca el absolut nimic nu a invatat. Eu nu pot sa inteleg ce metode au ei si ce profesori ca in 2 luni copilul sa nu insuseasca nimic. Si aici nu ma refer la fraze, el nu intelege nici cele mai elementare cuvinte. Treptat, cind el frecventa cursurile, noi il tot interogam sa vedem ce invata si cind vedeam ca el nu ne spune nimic, speram ca e o acumulare pasiva de cunostinte. Ajunsi la fata locului, aici in Franta, am realizat ca el, la capatul a doua luni, nu a insusit nimic. Imi pare extrem de rau pentru timpul pierdut si sperantele desarte. Imi pare rau cind am constatat ca profesoara care ducea lectiile avea o maniera mai degraba sovietica si nicidecum à la française,  copiii fiind tintiti locului timp de 1h30 si asta de la virsta de 3 ani (sic!). 

Oriunde o sa apuc, o sa recomand tuturor sa evite aceste cursuri si imi pare extrem de rau ca nu am ascultat si eu indemnurile altora care ma sfatuiau sa ma orientez spre alte institutii.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum