Crina

Tratamentul Dintilor In Timpul Alaptarii

Postări Recomandate

Crina

Buna ziua! am fost azi la stomatolog si mi-au pus solutie care ucide nervul, acum stau si ma tot chinuie o intrebare: nu e periculoasa pentru copil, stiu ca e nociva. Raspundeti-mi, va rog, pentru ca nu stiu ce sa fac.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Marmeladka

Crina сейчас используют безмышьяковистые пасты , не стоит переживать. Главное чтобы ты вовремя пришла ( сказали через день значит надо прийти).

Partajează acest post

Link spre post
LudmilaTanasieva

Спасибо,Мармеладка за помощь,но постараюсь справиться сама.

Buna ziua! am fost azi la stomatolog si mi-au pus solutie care ucide nervul, acum stau si ma tot chinuie o intrebare: nu e periculoasa pentru copil, stiu ca e nociva. Raspundeti-mi, va rog, pentru ca nu stiu ce sa fac.

Buna seara!Intii de toate aflati denumirea preparatului,sunteti in drept sa o cunoasteti,apoi peste cit timp tre sa o inlaturati.Iar ce tine de copil ,apoi tarea de relax a mamei si buna dispozitie apara de toate.O sarcina cit mai fabuloasa,caci perioada asta nu se repeta nici chiar de la copil la copil.

Partajează acest post

Link spre post
Crina

Спасибо,Мармеладка за помощь,но постараюсь справиться сама.

Buna seara!Intii de toate aflati denumirea preparatului,sunteti in drept sa o cunoasteti,apoi peste cit timp tre sa o inlaturati.Iar ce tine de copil ,apoi tarea de relax a mamei si buna dispozitie apara de toate.O sarcina cit mai fabuloasa,caci perioada asta nu se repeta nici chiar de la copil la copil.

Mi-a spus sa vin mai intii peste o zi, apoi vazind ca nu are loc liber m-a programat tocmai peste o saptamiina, de asta si imi fac griji.

Partajează acest post

Link spre post
LudmilaTanasieva

Atunci nu este o solutie pentru a ucide nervul ci pentru a ameliora starea,si preics ca este nonarsenica.Dar intrebati denumirea.Si inca ceva,D-ra inainte e a veni la meicul dat Va-ti documentat despre aptitudinile profesionale,deci,ati mers cu incredere la medic,asa ca aveti incredere si nu Va faceti griji.O zi buna sa aveti!

Partajează acest post

Link spre post
salma2012

Buna ziua! va rog sa ma ajutati si pe mine, sunt insarcinata in saptamina a 14-a de citeva zile ma chinuie o masea este deteriorata putin,se poate oare in perioada de sartcina de mers la stomatolog ,anestezia ce se administreaza nu dauneaza copilului?sunt hotarita sa merg dar ma cam ingrijorez de copil sa fie bine. Multumim anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
LudmilaTanasieva

Buna seara,Ludmila!Desigur ca nu este de dorit sa se face orice fel de tratamente in sarcina,dar nici durere ea suportata nu face bine mamei,adica si copilasului.Termenul este cam micut-14 saptamini,se socoate ca e la 20 de saptamii se poate administra anestezie la gravidute,dar...ce sai faci,se mai intimpla.Am tratat eu personal gravidute in termeni de la 1 saptamina pina la 6-7 si totul a fost ok,asa ca mergeti la stoatolog,cel putin sa Va vada problema si sa decida rezolvarea cea mai binevenita in cazul D-ra.Si mergeti cel mai bine la medicul care Va cunoaste cel mai bine dantura,caci ii va fi mai usor sa ia cea mai corecta decizie.Sucese si curaj!Totul va fi bine!

Partajează acest post

Link spre post