AlionaPinzaru

Cum Se Imparte Apartamentul Daca Sunt Copii

Postări Recomandate

AlionaPinzaru

buna ziua,sunt divortata si am doi copii minori ,acum dupa 2 ani fostul sot cere parte din apartament care l-am procurat impreuna dupa casatorie ,spuneti va rog la copii nu le revine nimic?? plus la aceasta el vrea scutirea alimentelor dintre care plateste 1080 lei pentru doi copii si nu este in tara dar cistiga bine peste hotare,de copii nu are grija ,in momentul dat sunt eu care ma ocup de ei dar judecata nu a stabilit cu cine va ramine copiii,eu as putea sa-l dizic de drepturile tatalui??

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

buna ziua,sunt divortata si am doi copii minori ,acum dupa 2 ani fostul sot cere parte din apartament care l-am procurat impreuna dupa casatorie ,spuneti va rog la copii nu le revine nimic?? plus la aceasta el vrea scutirea alimentelor dintre care plateste 1080 lei pentru doi copii si nu este in tara dar cistiga bine peste hotare,de copii nu are grija ,in momentul dat sunt eu care ma ocup de ei dar judecata nu a stabilit cu cine va ramine copiii,eu as putea sa-l dizic de drepturile tatalui??

Daca plateste pensia de intretinere a copilului nu aveti temeiuri de al decade din drepturile parintesti. In ceea ce tine de apartament acesta va fi impartit intre voi doi dar poate fi luata in considerare si interesele copiilor la stabilirea cotei parti pentru fiecare.

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
AlionaPinzaru

buna ziua,eu pot sa dau in judecata pentru ca nu mai am nevoie de alimentile care le plateste si apoi sa-l dezic de drepturile tatalui?? si care este cota parte pentru fiecare copil? mersi mult de raspuns!

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

buna ziua,eu pot sa dau in judecata pentru ca nu mai am nevoie de alimentile care le plateste si apoi sa-l dezic de drepturile tatalui?? si care este cota parte pentru fiecare copil? mersi mult de raspuns!

Nu puteti deoarece contravine intereselor copilului, cota sotului(si nu a copilului) e de 1/2 dar poate fi marita sau micsorata de instanta, tinind cont de interesele copiilor.

Partajează acest post

Link spre post
AlionaPinzaru

mersi mult pentru consultatei!

Partajează acest post

Link spre post
AlionaPinzaru

Buna ziua e posibil de a  face o consultatie cu Dumneavoastra,cum as putea sa va gasesc?Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

Buna ziua e posibil de a face o consultatie cu Dumneavoastra,cum as putea sa va gasesc?Multumesc.

Sec. Ciocana, bd. Mircea Mirceacel Batrin, 5/1, et. 3, ma sunati in prealabil.

Partajează acest post

Link spre post
AlionaPinzaru

ok mersi 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum