Vizitator 2 ДОРОГИ

Я Люблю И Я Любима… Не Надо Меня Поздравлять… Это Разные Люди…

Postări Recomandate

Vizitator 2 ДОРОГИ

Я люблю и я любима… не надо меня поздравлять… это разные люди…situatia mea...un barbat care nu ma vrea in viata lui...si alt barbat...care ma cauta si ma vrea in viata lui...inima si cugetul meu au pareri diferite...si asta dureaza deja de ceva timp...help me...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kralya

найти третьего и будет счастье)

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Найдите третьего, который будет любить вас и которого полюбите вы.

А заставить ни кого то полюбить себя, ни себя кого то не возможно.

Partajează acest post

Link spre post
Kudika

sunt la un pas de a spune "da" la cererea in casatorie ... mi-e frica sa nu fac un pas gresit...si sa nu sufere acest barbat linga mine...ma vad la nunta mea cu o fata trista si cu sufletul gol...p.s:2 ДОРОГИ

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

Nu fugiti inaintea trenului, aveti un pic de rabdare si timpul va pune totul la locul lor. E neaparat acum sa Va casatoriti?

Partajează acest post

Link spre post
Kudika

eu l-am refuzat deja de cateva ori...dar el e foarte insistent...ceea ce vad parintii mei...mama imi spune ca poate asta e soarta mea...s-o accept asa cum este...si totusi...foarte rar...dar aud de la el asa cuvinte "nu puiu...tu nu ma iubesti"...iar eu nu mai pot spune nici un cuvint...asta dureaza deja un an...

Partajează acest post

Link spre post
Silver

Stiu persoane care s-au casatorit fara sa-si iubeasca sotul si care peste ani au ajus sa-l adore la nebunie si sa pretuiasca relatia lor, traind fericiti pina in prezent.

Partajează acest post

Link spre post
Kudika

L-am visat in aceasta noapte pe primul barbat…parca numai ce am aflat ca e casatorit si avea verigheta pe mina stinga si nu dreapta cum e la noi…tin minte din vis cum mi-a inghetat inima in mine...l-am chemat deoparte si l-am intrebat daca e adevarat…si el mi-a zis ca da si ca are o fetita de la sotie, dar care nu e a lui...eu am inceput sa pling in hohote...si el mi-a luat miinile mele intr-ale lui...m-a sarutat... si mi-a spus ca totul va fi bine...ca trebuie sa astept si sa nu plec fara el...iar eu i-am promis ca n-o sa-l sun si o sa astept cuminte cind o sa ma sune el...si acum simt parca miinile lui...sarutul lui...straniu vis...si cel mai straniu e...ca, dupa ce i-am povestit acest vis mamei mele...m-a sunat al 2-lea barbat sa ma invite sa mergem undeva ca e duminica si e o zi frumoasa...ce sa inteleg???...al 2 –lea barbat nu m-a sunat niciodata atit de devreme...adica de dimineata...acum, mai mult ca niciodata simt nevoia sa ma rog la Dumnezeu...dar in adincul inimii eu stiu perfect ce vreau defapt...

Partajează acest post

Link spre post
Катя

Вы мучаете и себя и мужчину который за вами ухаживает. Если он вам не нужен, отпустите его. Найдется человек который полюбит вас и которого полюбите вы. А выйдя замуж за не любимого вы испортите и себе жизнь и ему. А отпустив его вы дадите шанс ему встретить девушку которая его полюбит с сделает счасливым.

А сны это всего лишь отражения нашего подсознания, не стоит в них искать какой то потаенный смысл.

Partajează acest post

Link spre post
NatasiK

отпустите просто ситуацию! Вы не будете счастливы ни с одним из этих мужчин! С первым, потому что нет любви к вам, а с другим - потому что нет любви к нему! Вы не можете заставить себя полюбить, так же как вы не любите человека, который к вам испытывает эти чувства! И не надо идти ни на какие жертвы. они ни к чему вас не приведут.

Partajează acest post

Link spre post
tigerlilly

полностью согласна с Наталией.если вы не любите,то...зачем,простите,попу гармонь?

да,бывают случаи что потом,со временем....но любовь ли это?или просто привычка...или ещё чего...

а если со временем вместо любви ненависть припрётся?ведь всего 1 шаг...

а ещё коли на горизонте вспыхнет пламя к другому или другой(для него),ведь мужики чувствуют когда нет отдачи,и рано или поздно,даже самый любящий,просто устанет отдавать,а взамен-кукиш...

так что подумайте хорошо прежде чем кашу заваривать,ведь и вам придётся из неё хлебать....

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator andra

eu imi expun doar parerea mea personala, reiesind din propria mea experienta. Mai apoi in viata de familie e cu mult mai greu sa traiesti cu un om pe care-l iubesti, dar nu te iubeste decit invers... Am intilnit in viata mea un baiat, care la tot pasul imi aparea in cale cu diferie incercari de a ma cuceri, multi ani la rind... niciodata nu i-am dat de inteles ca vreau sa fiu cu el, ci din contra ii spuneam sa nu-si faca sperante ca si ca nu pot sa-l iubesc, nu a fost nimic intre noi, nici macar sarut... cu atit mai mult ca aveam prieten. Dar a suferit mult acel baiat si tare mi-e era jale de el, caci era foarte cumsecade... E singur si pina in ziua de azi... De multe ori ma gindesc ca era sa facem o familie buna, caci nu sunt fericita in viata mea de familie... Dar il refuzam caci avusesem pina la el un prieten pe care tot nu-l iubeam si tot eram cu el doar din cauza ca era f insistent si-si facuse sperante serioase ca in cele din urma sa-l fac enorm sa sufere ca i-am spus ca nu pot fi cu el... la fel a suferit mult, dar sunt bucuroasa ca si-a creat familie si nu e singur. Viata apoi m-a pedepsit si am iubit si eu pe cineva, in urma caruia am suferit enorm, caci nu avea acelesi sentimente ca si mine. In cele din urma m-am casatorit din dragoste, dar din pacate nu sunt fericita deloc... nu ma simt iubita, apreciata, etc. si din asta cauza, dupa atitea obide, nu mi-a mai ramas nici mie iubire fata de sot, dar nu pot sa fac pasul ca sa rup familia, de dragul copilului.

Acum dupa 10 ani de casnicie, vad altfel lucrurile, si daca va fi sa intorc timpul inapoi as face alta alegere... dar fiecare cu soarta sa pina la urma, caci se spune ca cununia are loc in ceruri si apoi pe pamint

Partajează acest post

Link spre post
Kudika

da...nu e usor...barbatul care ma iubeste nu are parinti...are 4 frati mai mari...si el mi-a spus ca eu sunt familia lui...am fost despartiti timp de 4 luni...in care 1 luna nu i-am raspuns deloc la telefon...si el totdeauna se intoarce...

o alta problema este ca eu acum nu sunt deloc pregatita sa iubesc pe cineva, pe altcineva...dupa ce barbatul pe care il iubesc deja de 3 ani si-a sters piciorele de mine la propriu...mi-a luat o parte de suflet si o tine strins la el...m-a facut bucati...a trebuit sa merg la psiholog...incet incet incerc sa-mi revin...inteleg ca trebuie sa treiesc mai departe...

da...am nevoie de timp...si cind cineva ma preseaza...devin foarte rea...asa as vrea acum sa ma ascund intr-un loc sa nu ma vada nimeni...si sa pling...dar nu pot...nu am unde evada...scuze ca v-am incurcat cu totul...e ceea ce simt...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator andra

acel ce si-a sters picioare trebuie pur si simplu exclus din viata ta fara variante, fara ginduri la el, fara a te gindi ca se va schimba vriodata... sa stii ca niciodata nu se va schimba, orice-ti va promite...

Vira-ti in cap ca nu trebuie sa iubesti pe cel ce te-a facut in bucati s.a.m.d. caci vei merge toata viata la psiholog si nu numai. Iar cind vor aparea si copii vei intelege ca nu de el ai avut nevoie pentru a face o familie, dar atunci nu va mai fi atit de simplu de schimbat ceva...

Nu da cu piciorul la cel care te iubeste cu adevarat, mai ales daca ai macar stima fata de el si daca esti sigura ca nu vreai sa fii cu el, nu-i da sperante, lasa sa-si aranjeze viata... Ce ai simti daca l-ai vedea intr-o zi cu alta? Daca ai deveni geloasa in asa moment, atunci nu ti-e indiferent fata de el, inseamna ca si tu simti ceva. Sau inchipuie-ti ca nu ul vei mai vedea spre ex jum de an, peste jum de an el iti suna si-ti spune ca se insoara... ai fi bucuroasa pentru el, sau ai vrea tu sa fii in locul miresei? Analizeaza bine toate astea si singura ai sa-ti faci concluzie. Iar cu cel ce si-a batut joc de sentimenetele tale nu trebuie sa-l incluzi deloc in viata ta, socoate ca nici nu exista, daca nu poti, inseamna ca te aranjeaza ca tu sa-l iubesti, iar el sa-si stearga picioarele, inseamna ca asa ti-i comod si asa iti place.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator простая история

дорогой автор, расскажу и я свою историю.... может она хоть чем-то вам поможет.

я очень сильно любила молодого человека, безумно просто, я тогда считала что он моя жизнь... он моё всё. но у него не было ко мне любви... со своими переживаниями жила 3 года, потом встретила другого молодого человека, через 2 года вышла замуж.... но без любви...а назло тому кто не любил и кому была не нужна. За эти годы я своего мужа так и не полюбила..... только прибавилось чувство ненависти и злости. В итоге что получилось.... сейчас мы разводимся, он меня очень сильно любит и говорит, что него кроме меня никого нет, что он без меня жить не будет. А я просто осталась ни с чем.... к тому молодому человеку которого жуть как любила со временем чувства поутихли... сейчас только самые чистые воспоминания к нему... учитывая, что вижусь с ним очень часто.... так судьба распорядилась, что он живёт со своей девушкой в соседнем доме....да, у меня начинают трястись коленки когда я его вижу, на лице появляется дурацкая улыбка...... и просто приятные воспоминания о своей любви.

Автор, не губите свою жизнь и жизнь тому кто вас любит, расстаньтесь с ним сейчас, пока не натворили глупостей.а лучше всего просто куда-то уедите если есть такая возможность. Вы обязательно встретите своего человека, с взаимной любовью. От всей души желаю вам счастья и сил чтоб со всем справится!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Nici nu va inchipuiti cit e de important ca barbatul cu care iti taraisti viata sa te iubeasca si e atit de important sa creste copii cu el s.a.m.d Drept se spune din batrini"important sa te iubeasca EL, ea e de ajuns sa-l stimeze" si credeti-ma ca pe un om cumsecade care te inconjoara cu dragoste e usor de al indragi, iar cind il iubesti si el nu, atunci e foarte multa suferinta, e f greu. Clar ca e ideal atunci cind e reciproc din ambele parti, dar din pacate asta e foarte rar.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Nici nu va inchipuiti cit e de important ca barbatul cu care iti taraisti viata sa te iubeasca si e atit de important sa creste copii cu el s.a.m.d Drept se spune din batrini"important sa te iubeasca EL, ea e de ajuns sa-l stimeze" si credeti-ma ca pe un om cumsecade care te inconjoara cu dragoste e usor de al indragi, iar cind il iubesti si el nu, atunci e foarte multa suferinta, e f greu. Clar ca e ideal atunci cind e reciproc din ambele parti, dar din pacate asta e foarte rar.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

iarta ma

imi pare rau

te iubesc

iti multumesc

cind va ginditi la primul barbat ,la toata istoria repetati cuvintele acestea pina ce no sa aveti in cap nici un gind.la fel si cu a doilea barbat si in genere aveti 5 minute libere spunetele .iertatima pentru greseli vorbesc si scriu in rusa

Partajează acest post

Link spre post
Ucenic

Vreau sa va mai transmit un lucru foarte adevarat si important. Daca simtiti durere sufleteasca, dupa o oarecare persoana, va sfatui sa cautati in dvs. ce anume va provoaca durere. Trebuie sa va schimbati mentalitetul. Sa lucrati cu lumea interioara. Iubirea nu e legata cu suferinta!  Deaceea va spun din start, voi nu iubiti ci doar incercati sa cersiti atentia si iubirea cuiva pentru a va umple golul din suflet. Sunt un fel de intentii egoistice ascunse. Nustiu de cit timp, dar la sigur nu ati primit destula  iubire,atentie si apreciere in copilarie. De acolo cresc radacinile. Cautati acolo! Stiu citeva tehnici eficiente, legate de psihoterapie si filosofia vedica, care va pot ajuta sa va amintiti de unde se trage totul, si sa intelegeti mecanismele psihologice a unui om.  Iubirea doar noi ne-o putem oferi si nicidecit cineva din extern! Amintiti-va de Dumnezeu si cum sa refaceti legatura cu El

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum