Diana

Гомосексуализм и прочие виды

Postări Recomandate

Diana

Гомосексуализм и прочие виды .............. это болезнь? или что?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vicky

Foarte multi sunt in europa,in Zürich se organizeaza anual parada gay-lor,lesbienilor si transexualilor-de ziua homosexualilor ,si mai vin si de la Street Parade-parada orasului,si defileaza in costume care mai deochiate.Vin din toata europa,si deobicei toate hotelurile sunt rezervate cu ani inainte.Iar fiindca eu locuiesc chiar in centru am posibilitate sa ii ''admir'' de la balcon :pleasantry: am si ceva foto chiar :flykiss:

La noi in scara locuieste un transverstit,el e prezentator de show,american,cind il vezi pe strada e cu peruca si imbracat in femeie,iar cind iese la primul etaj sa eie posta e barbat ,plescatel :smile:

Partajează acest post

Link spre post
inx
toate hotelurile sunt rezervate cu ani inainte.

chiar asa cu ani inainte? intretimp se construiesc si alte hotele

La noi in scara locuieste un transverstit,el e prezentator de show,american,cind il vezi pe strada e cu peruca si imbracat in femeie,iar cind iese la primul etaj sa eie posta e barbat ,plescatel :flykiss:

:smile:

:pleasantry: sorry,mie, imi este silă sa ma uit la ei

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

cu ani inainte-in sens ca pe anul viitor deja sunt rezervate.

Street Parade e un fel de sarbatoare,multi turisti vin special pentru aceasta,la Tv si Radio transmit in direct,nu toti care participa sunt gay,dar mare majoritate.

:lol:

:pleasantry: sorry,mie, imi este silă sa ma uit la ei

Dar ce sa te faci daca e vecinul tau?Trebuie sa te saluti :smile: La inceput si eu reactionam :smile: la ei,dar cu timpul parca nici nu ii mai observi :flykiss:

Partajează acest post

Link spre post
Pink

La momentul actual după decizia OMS (organizaţia mondială a sănătăţii) orice relaţie homosexuală (bărbat-bărbat, femeie-femeie) nu se consideră o patologie (они удалены из списка извращений). Am privit la TV o emisiune în care s-a expus desfăşurat cauza formării a aşa unui comportament, teoria e destul de complicată. Nu vreau să judec pe nimeni, dar eu n-aş putea avea o relaţie cu o doamnă. Mie îmi plac bărbaţii, mai bine zis unul din ei: soţul meu pe care îl iubesc muuuuult. :pleasantry:

Partajează acest post

Link spre post
PsihologPsihoterapevt

Раньше вышеназванные типы назывались патологиями. Сейчас это парофилия (от лат. пара-около, филия-любовь). Это не болезни.

Ученые спорят о том, врожденно ли это или приобретенно. Но все же у представителей других ориентаций есть некоторые (НЕБОЛЬШИЕ) биологические различия. Проще говоря, гомосексуалистом или лизбиянкой люди не становятся, а скорее рождаются. Они такие же обычные люди, как и гетеро. И не представляют угрозы для общества, а также для демографии и подрастающего поколения.

Partajează acest post

Link spre post
Beta-n
Раньше вышеназванные типы назывались патологиями. Сейчас это парофилия (от лат. пара-около, филия-любовь). Это не болезни.

Ученые спорят о том, врожденно ли это или приобретенно. Но все же у представителей других ориентаций есть некоторые (НЕБОЛЬШИЕ) биологические различия.

а можно подробнее про эти небольшие различия.

гормональные нарушения сюда входят?

Partajează acest post

Link spre post
Ghost

А последнее время, лет 10, это еще и жутко модно. Дань моде противна, а тех для кого это жизнь можно понять. В конце концов, любовь вещь очень непредсказуемая.

Partajează acest post

Link spre post
fila

Я читала еще в старой мед. энциклопедии о том, что это гормональные нарушения!

Partajează acest post

Link spre post
Irina

Можно долго спорить о том, что есть норма... Но - лично для меня - это все же НЕ норма. И вполне лояльное отношение длится ровно до того момента, пока сие явление не начинает рекламироваться и пропагандироваться..

. Аха-аха, я лицемерка и ханжа. :girl_devil:

Partajează acest post

Link spre post
Diana

а мне кажется что эти люди больны психически

Partajează acest post

Link spre post
inx
а мне кажется что эти люди больны психически

+1 :girl_in_love::girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby

Nu ai dreptate,nu au nici o boala psihica...sint chiar foarte draguti...E greu de trecut peste dezgustul care ti-l provoaca la inceput cu manierele lor afemeiate,ma refer la homosexuali, in principiu..pentru ca nu am avut nici o ocazie sa cunosc o lesbiana dar ei,homosexualii, chiar sint inofensivi si draguti ca persoane...marea majoritate pe care i-am intilnit.Cindva am avut chiar si un prieten...Ma gindeam daca e o disbalanta hormonala...cum ati reactiona daca spre exemplu copilul vostru ar fi astfel...Doamne fereste,desigur...To

t te inveti sa-l accepti si sa-l iubesti...pentru ca dragostea de mama e neconditionata...

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Cel mai bun frezer care l-am afut era gay,asta nu m-a incruca sa merg anume la el,caci era cel mai bun in profesia lui!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Diana
Nu ai dreptate,nu au nici o boala psihica...sint chiar foarte draguti...E greu de trecut peste dezgustul care ti-l provoaca la inceput cu manierele lor afemeiate,ma refer la homosexuali, in principiu..pentru ca nu am avut nici o ocazie sa cunosc o lesbiana dar ei,homosexualii, chiar sint inofensivi si draguti ca persoane...marea majoritate pe care i-am intilnit.Cindva am avut chiar si un prieten...Ma gindeam daca e o disbalanta hormonala...cum ati reactiona daca spre exemplu copilul vostru ar fi astfel...Doamne fereste,desigur...To

t te inveti sa-l accepti si sa-l iubesti...pentru ca dragostea de mama e neconditionata...

Doamne fereste sa patesc asa ceva. Dar totusi e o boala mintala care se manifesta asa. Nici nu vreau sa ma gindesc nici sa accept asa ceva

Partajează acest post

Link spre post
MumofChubby
Doamne fereste sa patesc asa ceva. Dar totusi e o boala mintala care se manifesta asa. Nici nu vreau sa ma gindesc nici sa accept asa ceva

Nu e nici o boala.Pur si simplu societatea noastra nu dispunde de informatie, e inchistata si plina de prejudecati.Eu nu-i apar deloc,zic doar ca sint si ei oamnei si trebuie acceptati asa cum sint.

Partajează acest post

Link spre post
Йа-Хуу!

Тама, это широко обсуждаться, на параллельной ветке, этого форума, и если вас действительно она интересует, всех приглашаю суда, где суть ее раскрыта шире: :wink2:

http://mama.md/index.php?showtopic=11156&a...mp;#entry101178

Давайте, разберемся в этом вопросе вместе? :rtfm:

Partajează acest post

Link spre post
Ghost
Давайте, разберемся в этом вопросе вместе?
да вы же не разбираетесь, а говном их поливаете))) кстати, тоже своего рода пиар и пропаганда)))

Partajează acest post

Link spre post
cacao
да вы же не разбираетесь, а говном их поливаете))) кстати, тоже своего рода пиар и пропаганда)))

Жжош!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator chorny

С точки зрения биологов, гомосексуализм это либо генетическое отклонение, либо нарушение количества гормонов в процессе беременности (либо в следствие особенности организма. либо в результате приёма лекарств).

Partajează acest post

Link spre post
fila
С точки зрения биологов, гомосексуализм это либо генетическое отклонение, либо нарушение количества гормонов в процессе беременности (либо в следствие особенности организма. либо в результате приёма лекарств).

+1

Partajează acest post

Link spre post
помидорка

а я вот очень люблю своего мужа. и всегда была небезразлична к красивым парням, но никогда не была против однополых отношений и даже имела роман с девушкой, который длился целый год. но я вполне адекватна. жду ребенка. на девушек не заглядываюсь. повторюсь - очень люблю своего мужа. но тогда это было искренне чувство. большое и светлое.

так что же я такой родилась что ли? у меня в тот момент просто были чувства к определенному человеку. а к мужчине или женщине - это уже отдельный пункт. уточнение что ли....

п.с. хотя тоже ненавижу когда однополые отношения пропагандируют или ативно борются за права секс-меньшинств. не люблю также когда навязывают. а отдельные ситуации кажутся мне даже противными.

у меня что были-были отклонения и прошли. что за новое понятие медицины - временные нарушения????? бред....

Partajează acest post

Link spre post
amelie85

Fetelor am si eu o cunostinta cu orientatia schimbata!! Cind am facut cunostinta cu "el" nici nu dadeai ca este gay,desi avea niste maniere cam rare, dar oricum nu semana!!! Inainte de a trece in partea cealalta a baricadei, a avut relatii si cu fete!! ce l-a facut sa-si schimbe asa de repede opinia cit si orientatia nu stiu,dar ca om e ok!!!!

Ba chiar as spune ca aceste persoane sunt foarte prietenoase,comunica

bile!!!! Nu pot spune ca sunt pro sau contra, desi inainte de al cunoaste eram contra, acum sunt obisnuita cu asa fenomene!!! Ei sunt oameni la fel ca si noi, pur si simplu au alte orientari!!!!

Partajează acest post

Link spre post
olya

Eu accept existenţa acestor categorii de oameni, dar în măsura, în care nu mă afectează pe mine într-un mod oarecare :tongue:.

Eu îmi iubesc foarte mult soţul şi n-aş accepta nici ideea de a mai avea vreo relaţie, cu atât mai mult homosexuală.

Partajează acest post

Link spre post
Sun Shine
а я вот очень люблю своего мужа. и всегда была небезразлична к красивым парням, но никогда не была против однополых отношений и даже имела роман с девушкой, который длился целый год. но я вполне адекватна. на девушек не заглядываюсь. повторюсь - очень люблю своего мужа. но тогда это было искренне чувство. большое и светлое.

так что же я такой родилась что ли? у меня в тот момент просто были чувства к определенному человеку. а к мужчине или женщине - это уже отдельный пункт. уточнение что ли....

п.с. хотя тоже ненавижу когда однополые отношения пропагандируют или ативно борются за права секс-меньшинств. не люблю также когда навязывают. а отдельные ситуации кажутся мне даже противными.

у меня что были-были отклонения и прошли. что за новое понятие медицины - временные нарушения????? бред....

+1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum