Nyusha

Уехать, Чтобы Вернуться

Postări Recomandate

Натка

А я и через 5 лет проживания чувствую себя не в своей тарелке. В Кишинев уже насовсем возвращаться не хочется, но и этот город давит немного.

Возможно, из-за отсутствия таких же зеленых парков как в Кишиневе... У нас либо лес дремучий, либо скверики. А таких парков как Дендрарий, Ботанический сад нет и в помине...

А может город все таки не мой... 

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nyusha
11 часов назад, Натка сказал:

А я и через 5 лет проживания чувствую себя не в своей тарелке. В Кишинев уже насовсем возвращаться не хочется, но и этот город давит немного.

Возможно, из-за отсутствия таких же зеленых парков как в Кишиневе... У нас либо лес дремучий, либо скверики. А таких парков как Дендрарий, Ботанический сад нет и в помине...

А может город все таки не мой... 

Это где вы?

Partajează acest post

Link spre post
Натка
35 минут назад, Nyusha сказал:

Это где вы?

В Курске, Россия.

Partajează acest post

Link spre post
lenok123456

Наташа,а почему не переедете?

Partajează acest post

Link spre post
Siberia

:val15:

Editat de Siberia

Partajează acest post

Link spre post
Siberia

Кто по зелени скучает? Прошу к нам в Сибирь! Прет, шо дурная! )))

Partajează acest post

Link spre post
Натка
4 часа назад, lenok123456 сказал:

Наташа,а почему не переедете?

Есть такие мысли, но опять начинать с нуля уже морально тяжело. Да и где гарантия, что переедешь, а там будет лучше... В общем, я как та старушка, которая жалуется, а изменить что-то боится :)

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Eu as opta pentru mutat. Nu e usor, dar e posibil. Noi tot ne-am mutat dintr-o provincie in alta. A doua oara e mai usor deja)) Decit sa stai mereu mohorit, in depresii, mai bine faci o schimbare.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Ideal ar fi de vizitat regiunea in care ati dori sa va mutati, sa vedeti orasul, ce oportunitati de lucru ofera acesta. Clar ca pentru asta trebuie timp si bani, dar ar fi o solutie minunata.

Mie cel mai greu mi-a fost sa ma rup din md, restul e doar intrebare de bani si flexibilitate.

Partajează acest post

Link spre post
Masha28

Vreau şi eu sa va povestesc putin din experienta mea care inca nu sa terminat. Noi cu sotul din anul 2000 pina in 2015 am trait in Turcia iSTANBUL.....Nu ne-m putut adopta acolo nu ca era greu, ştiam limba şi sincer o duceam bine ne permiteam şi odihna şi mare şi soare :))) insa nu am putut ramine acolo ne trageam acasa la Moldova....Ne-am reintors la Md dupa atitea ani de zile am trait 2 luni dupa care am decis ca trebue sa plecam in alta parte sa incercam poate ne gasim lokul.....am venit in Germania...in 2015 am venit cu familia aici şi pina in ziua de azi santem aici....insa dorul de casa şi gandul de anereantoarce nu ne da odihna.... cu astfel de simt   am decis cu sotul sa ne construim la Md okasuta ce-ia ce am facut şi tare speram sa finişam totul şi sa nereantoarcem...am inteles ca fuga din Tara in Tara nu nea schimbat parerile şi ca vrem acasa.....astea sunt parerile noastre, noi nu ne-am putut adopta nicaeri chear daca ştim limba, regulile ş.m.d.....cineva viseaza sa ajunga aici sau in alta parte insa noı visam sa ajungem acasa. peste tot este greu,,,,nici aici nui asa uşor, vorba ceia: cine nu lucreaza nu maninca:))) 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum