Emerald

Publicitatea Care Vă Irită

Postări Recomandate

Emerald

Iată mă uit că este temă cu publicitatea care ne place

dar este doar multă publicitate aiurea. care irită, mai ales dacă e plasată mult prea des

De exemplu, la moment pe mine mă enervează reclamele care agită să treci la Moldcell :swoon:

cică "acum vom fi în rînd cu oamenii!"

nu înţeleg

adică dacă eu rămîn la Orange, sau cei de la Unite ap' nu-s în rînd cu oamenii :girl_crazy:

iaca

şi în rusă

как у людей

*дибиль*

Editat de Emerald

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AmarettKa

Mie imi place publicitatea noua de la Moldcell :) desi la moment sunt la Orange si nu am de gind sa schimb operatorul :)

Pe mine ma irita tare publicitatea la Molped, e pur si simplu insuportabila:

Partajează acest post

Link spre post
Emerald

da, asta cu Molped tot e tare

pe mine din publicitatea de la Moldcell mă irită anume cum fac ei agitaţia, cică de a fi în rînd cu oamenii :huh:

iaca dacă n-ai Moldcell, ai rămas în urmă de societate :girl_crazy:

dacă ceva, ap' eu nu-s chiar în urmă, că am şi orange şi Moldcell... :crazy:

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

da, asta cu Molped tot e tare

pe mine din publicitatea de la Moldcell mă irită anume cum fac ei agitaţia, cică de a fi în rînd cu oamenii :huh:

iaca dacă n-ai Moldcell, ai rămas în urmă de societate :girl_crazy:

dacă ceva, ap' eu nu-s chiar în urmă, că am şi orange şi Moldcell... :crazy:

E cu adevarat josnic si murdar, mai ales cea din depozit cind pleaca portocalele - le-a trecut sezonul! Explodez de furie! Am si eu si Orange si Moldcell, dar dupa compania asta mirsava nici nu vreau sa aud de ei - "ai nostri", "de rind cu lumea". Fu!

Partajează acest post

Link spre post
youth

Fetelor unicul lucru care pot sa va spun e sa nu atrageti atenție la așa fel de publicitate, si nu va inervati ca nu merita!

Partajează acest post

Link spre post
Lo-li-ta

главная цель любой рекламы - привлечь внимание и донести предложение компании

вызвать улыбку, слезы, смех, раздражение

реклама запоминается :)

ведь, согласитесь, что даже раздражающая реклама не вызывает отвращения к продукту

меня, например, никакая реклама, которую можно выключить, не раздражает

поскольку телевизор мы не смотрим (у нас его даже нет), то рекламу видим только в интернете или в гостях

и я, к слову, с большим интересом смотрю рекламные блоки :girl_crazy:

раздражает разве что безграмотный текст или сильный молдавский акцент актеров в роликах на русском языке и наоборот - русский акцент в молдавских, и то... просто слух режет

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

главная цель любой рекламы - привлечь внимание и донести предложение компании

вызвать улыбку, слезы, смех, раздражение

реклама запоминается :)

ведь, согласитесь, что даже раздражающая реклама не вызывает отвращения к продукту

меня, например, никакая реклама, которую можно выключить, не раздражает

поскольку телевизор мы не смотрим (у нас его даже нет), то рекламу видим только в интернете или в гостях

и я, к слову, с большим интересом смотрю рекламные блоки :girl_crazy:

раздражает разве что безграмотный текст или сильный молдавский акцент актеров в роликах на русском языке и наоборот - русский акцент в молдавских, и то... просто слух режет

De aceea si nu va irita, ca nu o priviti des. La noi televizorul sta la bucatarie, e farte mult timp inclus, si timpul pe care il ocupa publicitatea e foarte mare. Intr-o zi am incercat sa schimb canalul cind a inceput un bloc de publicitate, dar aceeasi situatie era si la celelalte canale, de parca s-au inteles. Dar, tema nu e despre publicitate in general, dar despre acea care enerveaza de-a binelea, caci sint unele care produc si emotii pozitive, unde este muzica buna, sau cu un umor deosebit.

Partajează acest post

Link spre post
zeanulea

Asta irita

29ea31ef6d9a.jpg

Spoturile de la tv si mai tare irita...

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

Cu green card ma irita si pe mine..

Editat de Fialca

Partajează acest post

Link spre post
Юбочка из плюша

Сюда, наверное...

Сейчас часто по прайму идет реклама сотового оператора (фиолетовый который). Как сидит мужик и рассказывает детям что-то там, вот каждый день вижу уже пару дней. Сначала он на румынском рассказывает, не удивилась. через 2 дня на гагаузском - мягко говоря была озадачена. Сегодня - на мове заговорил, да-да, на украинском языке. Ну тут я офигела уже. Каков посыл - мне не понятно, впрочем как и смысл. И ах, да, на русском (кстати официальном языке межнационального общения) я так эту рекламу и не застала. 

Может кто-то видел на русском? тогда я успокоюсь, что есть справедливость  :whistle3:

Partajează acest post

Link spre post
livicutsa

На украйнском давно уже показывают(дней 10 точно).

Тоже не поняла зачем сотовому оператору политикой заниматься.

Partajează acest post

Link spre post
Юбочка из плюша

а, даже 10 дней...вот оно как. просто телевизор мало смотрю, только сегодня увидела.

Partajează acest post

Link spre post
Syberia

насколько я поняла Moldcell пытается сказать, что объединяет все народы. В предыдущих роликах смысл этот же был, просто не такой выраженный. Отдаёт немного политикой, но не сильно...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum