sveto4ek84

Соколень 12, Demi-Alitora

Postări Recomandate

sveto4ek84

Всем доброго дня! Кто купил квартиру в этом доме отзовитесь ,пожалуйста! Познакомимся и обсудим ситуацию на данный момент.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fifika

Всем доброго дня! Кто купил квартиру в этом доме отзовитесь ,пожалуйста! Познакомимся и обсудим ситуацию на данный момент.

Salut!Noi am cumparat un apartament cu o camera in 2010!Conform contractului trebuia sa fie gata la sf de 2011...acum e 2013...La firma au spus ca pina la finele anului sigur se da in exploatare!Voi ce informatii aveti?

Partajează acest post

Link spre post
sveto4ek84

Привет! у нас такая же ситуация, купили в 2010, до сих пор ждем, последний раз сказали, что до осени сдадут, но это было давно, устали уже спрашивать.

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Привет! у нас такая же ситуация, купили в 2010, до сих пор ждем, последний раз сказали, что до осени сдадут, но это было давно, устали уже спрашивать.

Partajează acest post

Link spre post
lawerr4@gmail.com

ФИРМА-ЗАСТРОЙЩИК-МОШЕННИКИ,ДОГОВОРА СОСТАВЛЯЮТСЯ НЕПРАВИЛЬНО, ПЛЮС ДОМ ПОСТРОЕН С БОЛЬШИМИ НАРУШЕНИЯМИ , КАТЕГОРИЧЕСКИ СОВЕТУЮ НЕ ПРИОБРЕТАТЬ ЗДЕСЬ ЖИЛЬЯ.

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Intradevar...directorul e un mare nesimtit, in plus e foarte viclean si vrea din oricine sa scurga cit mai mult. In ceea ce priveste contractele, sunt ca la marea majoritate a firmelor de constructie, in defavoarea clientului. Iar cit despre  ДОМ ПОСТРОЕН С БОЛЬШИМИ НАРУШЕНИЯМИ...parca mi se pare ca nu-i chiar asa de sumbru...da in apartamente e facut "peretirka" (nu stiu cum romaneste) ca mitza cu coada, ca sa nu zica nu n-o facut...dar in general casa e ok. Am fost recent sa vad un apartament si mi s-a parut ca nu-i chiar asa de rau, in Chisinau exista si mai strasnic.

Partajează acest post

Link spre post
DemiAlitora1990

ФИРМА-ЗАСТРОЙЩИК-МОШЕННИКИ,ДОГОВОРА СОСТАВЛЯЮТСЯ НЕПРАВИЛЬНО, ПЛЮС ДОМ ПОСТРОЕН С БОЛЬШИМИ НАРУШЕНИЯМИ , КАТЕГОРИЧЕСКИ СОВЕТУЮ НЕ ПРИОБРЕТАТЬ ЗДЕСЬ ЖИЛЬЯ.

Sfaturile dvs nu coincid cu realitatea! Cu asa opinie NECOMPETENTA in domeniul constructiv duce-ti lumea in eruare! Va rugam sa va ABTINETI de la comentarii ERONABILE ca va insultati pe sine insusi. 

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Sfaturile dvs nu coincid cu realitatea! Cu asa opinie NECOMPETENTA in domeniul constructiv duce-ti lumea in eruare! Va rugam sa va ABTINETI de la comentarii ERONABILE ca va insultati pe sine insusi. 

domeniul constructiv??? poate in domeniul constructiilor? Ati formulat dupa cum ati si construit - FOARTE COMPETENT! BRAVO! 

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

de ce nu va adresati la procuratura cu plingeri

Noi nu avem apartament in casa ceea!M-am uitat recent pe site-ul ISC si casa inca nu este data in exploatare!Cred ca oamenii nu se adreseaza la organele competente pt ca le este frica ca se va intinde inca citiva ani darea in exploatare din cauza litigiilor!

Partajează acest post

Link spre post
cosdra

Buna ziua la toata lumea, rog sa inoim tema aceasta, si sa spuneti care au avut tranzactii cu aceasta companie, si daca nu fac escrocherii, cit de seriosi este aceasta firma de constructie? (Demi-Alitora)

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Buna ziua la toata lumea, rog sa inoim tema aceasta, si sa spuneti care au avut tranzactii cu aceasta companie, si daca nu fac escrocherii, cit de seriosi este aceasta firma de constructie? (Demi-Alitora)

Gindeste-te si dumneata ce companie e asta daca au inceput sa construiasca blocul de pe Socoleni 12 prin 2008 si nici pina in ziua de azi nu e dat in exploatare. Noi ne-am legat cu ei in 2010 am cumparat un apart, insa cind am vazut ca treaba se intinde pe X ani, l-am vindut si am uitat de ei ca de un vis urit. Directorul e tare viclean, fetele-secretare foarte incompetente, cu ele nu mai dai de capat si nu mai rezolvi nici o problema. Calitatea e asa si asa. Mergeti la blocul de pe Socoleni 12, acolo lumea locuieste al 2 an fara gaz, si daca gasiti un om multumit de "compania" Demi-Alitora, va servesc cu o bere :)! Acum in Chisinau se construieste foarte mult, sunt o multime de companii care s-au recomandat prin obiecte construite calitativ si executate la termen, nu va legati cu d.Sirbu ca o sa va omoriti un sac de nervi si o sa pierdeti X ani asteptind si sperind ca intr-o zi va veti muta la casa voastra.

Partajează acest post

Link spre post
cosdra

Poate cineva sa raspunda daca casa este data in exploatare?

Partajează acest post

Link spre post
Fifika

Poate cineva sa raspunda daca casa este data in exploatare?

Matale periodic intrebi una si aceea - NU ESTE DATA IN EXPLOATARE!!! Acolo este problema cu gazul, deja de citiva ani nu o pot solutiona!Parca ti-am scris mai sus nu cumpara acolo, nu fa prostia asta ca ai sa-ti musti miinile pina la coate!

Ca sa te convingi singur acceseaza inspectia de stat in constructii (isc.gov.md), sus in dreapta este lista cu toate blocurile locative aflate in constructie din Chisinau si toate tara -  http://isc.gov.md/public/files/publicatii/Registru_ISC_2014_01.09.14.pdf

Partajează acest post

Link spre post
Primavera

Am vrut si noi sa cumparam apartament in aceasta casa in vara anului 2013, a fost o oferta la un pret foarte mic si de asta am avut multe dubii. Ne-am interesat prin cunostinte despre acest bloc si ne-au spus ca casa este sechestrata de catre o banca pentru datorii, asa ca ne-a trecut gustul de cumparatura.

Partajează acest post

Link spre post
facultatea.drept12@gmail.com

Buna ziua,

Nu retraiti ca totul va fi bine, am cumparat ap. cu 2 odai - foarte comod si foarte placut.

Casa nu e sechestrata de nimeni si nu duceti lumea in eroare, sunt deacord ca casa demult trebuia sa fie data in exploatare dar se merge spre asta, chiar azi m-au sunat ca dau drumul la gaz. cum am mai zis totul se rezolva - cam incetishor dar nu avem unde ne grabi - iaka deam amush e vara si la mareee yuhuuu.

bai omule e 2016 si nu e nici gaz si iaca apa deja nustiu dc vreau sa inchida cpet s stiut nu mai luam asa apartament in asa casa  care nu are oameni competenti de a duce lucru pana la capat

Partajează acest post

Link spre post
nolla

eu ce sa fac, sa va ajut cumva ?  stau si ashtept si eu ca si d-stra (daca pot sa va ajut cumva spuneti-mi)

Daaa, stand si ateptand ca si multi altii de fapt, o sa asteptati pana la adanci batraneti si inca daca o sa reusiti sa scriti testament si sa lasati copiilor ceva. Nu trebuie de stat , trebuie de actionat. Acolo deja s-a strans o grupa de initiativa formata din barbati-locatari care nu mai au de gand sa astepte. Strategia dumneavoastra de fapt e ceea ce ii trebuie nemernicului cela de Ion Sirbu care stie doar sa o faca pe "neznaiu". Straniu ca cand a incheiat contracte cu oamenii le stia pe toate si era foarte optimist. Dupa ce a pus banii in sac stie doar sa dea din umeri..... La puscarie cu tine Ionica

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum