bobocicabobo

Vreau Un Sfat, O Parere, O Informatie!

Postări Recomandate

bobocicabobo

Fetelor, am nevoie de o informatie sau un sfat. este cineva al carui copil a mers 2 ani in aceeasi grupa la gradinita ma refer la pregatitoare. din toamna copilul meu trece in grupa mare, eu vreau s-o tranfer in alta grupa,da tot mare, doar cu conditii mai bune si activitati adaugatoare. mi s-a spus ca este un loc doar in cea pregatitoare, dar va trebui sa mearga 2 ani la rind in pregatitoare. nu stiu ce sa fac. nu vad ar influenta asta asupra copilului. de obisnuit se va obisnui , nu vor fi probleme, dar nustiu ce ar insemna pt copilul meu sa stea 2 ani in aceeasi grupa. daca poate cinieva sa ma ajute, cel putin sa-si spuna parerea. va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Diana

Nu as fi deacord. Imi pare ca ar putea fi un stres asupra copilului, toti colegii merg la scoala, iar el (ea) a ramas, pentru noi asta nu e o problema, dar copiii percep altfel lucrurile. Plus ca al doilea an se va repeta materialul si copilul pur si simplu se va plictisi.

Partajează acest post

Link spre post
KRISTY

depinde dacă vă vor rămînea copii din această grupă - care nu pleacă la școală...

să fie la ei aceeași situația ca și la dvoastră...

atunci copilul nu v-a fi stresat că face 2 ani grupa pregătitoare...

noi așa am avut..

dar din 20 de copii - 8 nu au plecat la școală...

și educătoarea știind de aceasta pe acești copii nici nu a forțat...

mai leger se pregăteau...

totul a fost pînă la urmă superb - copilul era bine de pregătit de școală...

a fregventat particular la profesoară - să ne mai prigătim de testare la liceu...

și cu baza de la grădiniță și lecții particulare - am reușit să trecem testarea la Creangă...

Partajează acest post

Link spre post
bobocicabobo

da, ne-au spus si noua ca sunt copii care vor ramine la fel ca ea. va multumesc tare mult pt raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
lilicikkka

ce ati hotarit? cum ato procedat si cum a fost reactia copilului?

Partajează acest post

Link spre post
vikulea

si pe mine m-ar interesa cum ati procedat. degraba fetita va fin grupa pregatitoare...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum