GNadejda

Rinita Gravidelor

Postări Recomandate

GNadejda

Buna ziua. Vreau sa va adresez o intrebare.

Sunt insarcinata, 12 saptamani. In fiecare dimineata ma trezesc de la imposibilitatea de a respira pe nas.

Nasul nu este infundat, numai ca caile respiratorii sunt in totalitate acoperite de corjite insangerate. Dupa ce curat nasul de aceste corjite, pot sa respir normal fara a mai face ceva interventii. Spuneti-mi va rog, este normal prezenta acestora? si mai ales insangerate?

Si cum pot scapa de acesta problema?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Nu e normal. Faceti o consultatie la ORL-ist. Sau administrati solutii pru umezirea cailor respiratorii, dar fara substante vasoconstrictoare..

Partajează acest post

Link spre post
GNadejda

Doamna doctor de la policlinica de sector a recomandat Furacilina crema in nas.....dar eu parca am dubii ca ar putea solutiona problema data

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Si eu am la fel dubii. Puteti incerca.

Partajează acest post

Link spre post
GNadejda

Multumesc pentru recomandari:)

Partajează acest post

Link spre post
ValeriaEremenciuc

Buna ziua.As avea si eu o intrebare despre rinita in sarcina.Am fost diagnosticata cu rinita de sarcina in saptamana 32.Mia recomandat medicul Colargol sau Protargol, din pacate nu mia ajutat nimic, nu puteam sa respir aveam nasul uscat si infundat.Am folosit Otilin, doar asta imi ajuta.Dupa ce am nascut sa ameliorat, desi nu mia trecut.Acuma dupa 5 luni de la nastere iarasi a revenit, simt in nas tot timpul uscat si nici acuma numi ajuta Protargolul.Mentionez ca eliminari nazale nam avut deloc.Cu ce as putea sa tratez aceasta afectiune?Multumesc anticipat.

Partajează acest post

Link spre post
Losii Oleg

Incercati picaturi compuse fara antibiotic. Daca nu ajuta atunci se fac blocade nazale, in caz ca nu alaptati.

Partajează acest post

Link spre post
ValeriaEremenciuc

Incercati picaturi compuse fara antibiotic. Daca nu ajuta atunci se fac blocade nazale, in caz ca nu alaptati.

Multumesc mult. O sa incerc.Eu alaptez deci aceasta e unica solutie.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum