taniascutaru

Partea Engleza Versus Franceza

Postări Recomandate

taniascutaru

Buna ziua! Sunt noua pe forum, de aceia sa nu va suparati daca ma repet.

Vreau sa va intreb pe voi, cei care sunteti stabiliti in Canada, unde este mai avantajos sa emigram cu sotul, in conditiile in care el este informatician, eu jurnalista si cunoastem ambii doar engleza? Unde sunt mai mari sansele?

Multumesc anticipat de raspunsuri!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Julianna77

это скорее вам вот сюда http://mama.md/topic...topic/65667/

и вот тут ооочень полезная информация собрана девочками http://mama.md/topic/22977/

и ещё смотрите и читайте списки. Сейчас открыли Федеральную программу иммиграции и из списка 24 профессий что-то есть с программированием связанное.

Editat de Julianna77

Partajează acest post

Link spre post
taniascutaru

Iuliana, multumesc, am citit toata informatia chiar pe site-ul lor oficial. Din lista de meserie, sotul meu se "pliaza" la 2. Avem insa alta nedumerire: ei cer sa adaptam diploma noastra la standardele lor. :O Asta cum e?

Partajează acest post

Link spre post
Julianna77

Таня, не знаю как с адаптацией диплома, знаю что специальность по которой вы работали минимум 2 года, как там требуют, должна соответствовать описанию в NOC, то есть на оф сайте ищите в списке и смотрите функции, которые там требуют и которые вы выполняли по факту. Что-то вроде этого. У нас история с Манитобой, поэтому я советую вам спрашивать девочек кто именно по Федералке проходил.

Partajează acest post

Link spre post
taniascutaru

Da, am vazut ca Manitoba are sistema proprie de emigrare, incercam online sa aplicam.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum