Vicky

Ciocolata In Cosmetologie

Postări Recomandate

Vicky

Am fost astazi la salon SPA,dupa masajul oriental cu pietre fierbinti,mi s-a aplicat scrub din orez ,iar dupa aceasta se aplica pe tot corpul masca din ciocolata fierbinte :friends: Bine ca iti aduc si citeva patratele de ciocolata comestibila,caci miroase atit de apetizant ca iti vine sa o gusti de pe corp :curtsey: Din ce am citit eu pe prospect -masca cu ciocolata fierbinte duce la secretia endorfinelor(raspunz

atoare pentru buna dispozitie a noastra),stimuleaza ciruculatia sanguina,ajuta la distrugerea acumularilor de tesut adipos,tonifica si imbunatateste elasticitatea pielii,stopeaza procesul d eimbatrinire a pielii si are un efect relaxant.

e ceva nespus de placut!!!!!! recomand la toti care nu au incercat.

Ir care au incercat proun sa -si impartaseasca aici impresiile.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
@niri

я представляю, как все это приятно! :friends:

про такие процедуры в Кишиневе не слышала, может и есть, интересно если есть, то сколько они стоят.

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

nu stiu nici eu daca sunt,poate cineva a incercat deja si ne v-a spune?

Partajează acest post

Link spre post
inx
nu stiu nici eu daca sunt,poate cineva a incercat deja si ne v-a spune?

nu am incercat,dar mi-as dori tare mult :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
анжела
nu am incercat,dar mi-as dori tare mult :bye:

Si eu am facut de citeva ori acest traetment dar acasa, sotul ma alinta din cind in cind, dar mai intii face piling cu cafea si mai apoi masca din ciocolata ferbinte. Imi place mult, mai ales ca o face sotul

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Si eu am facut de citeva ori acest traetment dar acasa, sotul ma alinta din cind in cind, dar mai intii face piling cu cafea si mai apoi masca din ciocolata ferbinte. Imi place mult, mai ales ca o face sotul

Dar care sunt beneficiile ei?e ceia ce am scris mai sus?asa scria in prospectul lor.

Partajează acest post

Link spre post
анжела
Dar care sunt beneficiile ei?e ceia ce am scris mai sus?asa scria in prospectul lor.

Exact, face bine si la piele si la suflet

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Exact, face bine si la piele si la suflet

angy,

poti afla te rog cit de des e recomandat de facut procedura?Si daca este predispozitie la alergie,daca o fac prea des,nu pot sa dau alergie la ea?Caci in general ciocolata e produs alergic.

Partajează acest post

Link spre post
анжела
angy,

poti afla te rog cit de des e recomandat de facut procedura?Si daca este predispozitie la alergie,daca o fac prea des,nu pot sa dau alergie la ea?Caci in general ciocolata e produs alergic.

Zice ca imi va spune putin mai tirziu, priveste un film si nu vrea sa vorbeasca acum. Dar nu-l voi lasa astazi in pat pina nu va spune tot adevarul :bye:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Zice ca imi va spune putin mai tirziu, priveste un film si nu vrea sa vorbeasca acum. Dar nu-l voi lasa astazi in pat pina nu va spune tot adevarul :bye:

:bye: ok,asteptam nu e graba.

Partajează acest post

Link spre post
Lili

Vicky, esti dulce-dulce?

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Vicky, esti dulce-dulce?

Vrei sa incerci?

Partajează acest post

Link spre post
Lili
Vrei sa incerci?

Sa incerk-nu, sunt sigura ca esti dulce (daca nu te calca pe nervi).! Ma ghindeam ca faci o surpriza sotului pentru 14.02

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Sa incerk-nu, sunt sigura ca esti dulce (daca nu te calca pe nervi).! Ma ghindeam ca faci o surpriza sotului pentru 14.02

Lili,lili.

eu ma refeream la procedura de vrei sa o incerci si tu,sa vezi daca ramii dulce dupa asta :pleasantry:

Nu pentru 14.02 trebuie surprize mai deosebite,SPA e ceva regulat,doar ca eu personal prima data am incercat asa procedura,am ramas satisfacuta si va sugerez si voua sa o faceti dca aveti posibilitate,e intr-adevar super atit pentru corp cit si suflet. :wink2:

Partajează acest post

Link spre post
анжела
angy,

Vicky salut

Пишу на русском, так проще : кто уже предрасположен е аллергии от шоколада - не рекомендуется вообще делать эту процедуру, кто не наблюдал за собой таких явлений, тогда нечего бояться от шоколадной маски не будет аллергии или каких - либо осложнений.

Как часто можно делать - хоть раз в неделю, если этого позволяет кошелек, но не чаще. Муж рекомендует один - два раза в месяц, в комплексе с занятиями спортом и антицеллюлитными процедурами - эффект потрясающий.

вроде все...

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

angy,

merci mult de informatie.eu sunt predispusa la alergie,de 2 ani o fac la polen.dar am incercat masca de ciocolata si a trecut totul bine.Mi-a placut f mult si cred ca v-oi risca sa mai fac. :laught1:

Partajează acest post

Link spre post
анжела
angy,

merci mult de informatie.eu sunt predispusa la alergie,de 2 ani o fac la polen.dar am incercat masca de ciocolata si a trecut totul bine.Mi-a placut f mult si cred ca v-oi risca sa mai fac. :wink:

Sa ne scrii cind vei merge la proceduri ca sa-ti tinem pumnii sa nu faci alergie :laught1::fool:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky
Sa ne scrii cind vei merge la proceduri ca sa-ti tinem pumnii sa nu faci alergie :laught1::wink:

ok,dar cred ca odata ce nu am facut acum,va fi totul ok.

Partajează acest post

Link spre post
@niri

ура! нашла такую статью!

Choco Fango – вкусная процедура

Салон красоты Maya Beauty предлагает одну из самых новых и "вкусных" косметических процедур - роскошное обёртывание Choco Fango.

Choco Fango c лёгким ненавязчивым запахом дарит незабываемое ощущение блаженства и состояние глубокой релаксации. Поэтому она получила широкое признание в программах SPA-терапии, как интенсивная омолаживающая и антистрессовая терапия.

Линия "Шоколад" (шоколадное обёртывание) – SPA уходы антицеллюлитной и anti-age терапии. Линия включает стимулирующие гели "Gigi&Yansen", а так же питательный скраб "Maya Beaty".

Продукты линии с содержанием пудры какао реализуют программы релаксации. Бобы какао – настоящий источник протеинов, жиров, и минералов железа, магния, фосфора и кальция. Масло сладкого миндаля содержит незаменимые жирные кислоты, обладает восстанавливающим водный баланс действием.

Показания:

снижение тонуса и эластичности кожи

сухая, склонная к шелушению кожа

депрессивное состояние

целлюлит

локальные жировые отложения

Салон "MAYA Beauty"

Молдова, г. Кишинев

ул. СфатулЦэрий, 61, офис 12

Тел: (+373 22) 20 91 16

Тел/Факс: (+373 22) 20 91 17

--------------------------------------------------------------------------------

Partajează acest post

Link spre post
TES

Eu, personal, dese ori fac masca de ciocolata.Ai dreptate Vicky, este o procedura apreciata mult de pielea noastra.

eu mi-o fac o data in saptmaina, citeodata 1 data la 2 saptmani, dupa piling. :val19:

Fac impachetari de ciocolata fiebinte. Si imiplace mult rezultata.Sotul meu mi-a spus ca dupa am o piele de ingeras :mail:

Partajează acest post

Link spre post
Vicky

Fetelor am incercat si in Chisinau aceasta procedura :smoke: e fain, dupa infasurare care dureaza 45 minute mai primesti si un masaj apoi anitcelulitic, cosmetologul mia zis ca pretul e 300 dar in price list e 400 , s-a incurcat ea, daca iai abonament initial pe 10 proceduri iti fac reducere 200 lei deci va fi 3800.

Salonul- Niagara city fitness.

Partajează acest post

Link spre post
Diana

Eu azi am cistigat o procedura de invelire in ciocolata :girl_in_love:

Довольна как слон :))))

Dupa ce o fac va spun si impresiile.

Partajează acest post

Link spre post
Diana
Eu azi am cistigat o procedura de invelire in ciocolata :da1:

Довольна как слон :))))

Dupa ce o fac va spun si impresiile.

Abia azi am ajuns la invelirea cu ciocolata. Mi-a placut mult!!!

Dupa asta m-am simtit usoara :yahoo: , si toata miros a ciocolata :girl_dance:

Partajează acest post

Link spre post
valeavskaya

unde se face acum aceasta procedura si la ce pret?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum