discret

Frica Copiilor De Ascensor

Postări Recomandate

discret

Cineva s-a mai intilnit cu asa ceva la copii vostri?Copilul nostru are 1 an si jumate si se teme f. mult de ascensor, numai vede ca ne indreptam spre dinsul imediat izbucneste in lacrimi. Mereu ne confrumtam cu asa ceva si nu stim de ce-i legata frica data.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mamika

De exemplu la noi ascensorul e nou, in casa noua si copilul cu mare bucurie intra in ascensor, mai ales vazind becusoare colorate si luminite, si cind merge practic nu se aude, el de fapt nici nu realizeaza ca s-a urcat sau coborit.Daca e vorba de ascensorul din casele de tip sovietic, atunci si eu am frica de a ma urca, eu cred ca asta e o reactie normala, mai ales la asa virsta, incercati in timpul urcarii sau coboririi sai atrageti atentia cu alte lucruri. Succes.

Partajează acest post

Link spre post
Nikusi4ka83

Cand era de varsta voastra Marc la fel tare se mai temea sa antre an acscensor si eram nevoita sa mergem pe jos macar si 9 etaje. Sau al duceam an brate( Slava Domnului se-ntimpla rar sa avem nevoie de accscensor(apartamentul nostrum se afla la primu etaj) dar tot e cam greu. Cu timpul a acceptat astfel de calatorii si nu se mai teme! Vorbiti mereu ca e bine si vessel si etc. N-ul fortati numai. Succese!

Partajează acest post

Link spre post
discret

De exemplu la noi ascensorul e nou, in casa noua si copilul cu mare bucurie intra in ascensor, mai ales vazind becusoare colorate si luminite, si cind merge practic nu se aude, el de fapt nici nu realizeaza ca s-a urcat sau coborit.Daca e vorba de ascensorul din casele de tip sovietic, atunci si eu am frica de a ma urca, eu cred ca asta e o reactie normala, mai ales la asa virsta, incercati in timpul urcarii sau coboririi sai atrageti atentia cu alte lucruri. Succes.

Noi locuim la primul etaj, insa cind plecam in ospetie sau chiar mergem la mall neajungind la ascensor incepe a plinge, cu toate ca si acolo nu se simte cind coboara sau urca.

Partajează acest post

Link spre post
discret

Cand era de varsta voastra Marc la fel tare se mai temea sa antre an acscensor si eram nevoita sa mergem pe jos macar si 9 etaje. Sau al duceam an brate( Slava Domnului se-ntimpla rar sa avem nevoie de accscensor(apartamentul nostrum se afla la primu etaj) dar tot e cam greu. Cu timpul a acceptat astfel de calatorii si nu se mai teme! Vorbiti mereu ca e bine si vessel si etc. N-ul fortati numai. Succese!

Speram si noi sa ajungem la etapa cind nu se va teme de ascensor. La fel facem deja cind plecam undeva si trebuie de luat ascensorul mergem pe jos,doar uneori tot ne mai urcam - ii povestim il luam cu joaca insa tot incepe a plinge.Apropo cam la ce virsta i-a trecut frica?

Editat de discret

Partajează acest post

Link spre post
discret

da la noi invers deloc nu ii frica, dincontra ii place mult

Suneti parinti norocosi, la noi doar vede ca ne apropiem si gata....lacrimi in ochi si tocmai pina la isterica.

Partajează acest post

Link spre post
Vikuseayka

У нас тоже был случай с лифтом,ехали мы в гости,а у них лифт.Караул что началось когда мы ехали в верх,в начале мы не дышали,потом как заорет.до истерики.пришлось сисей ее отпаивать.обратно мы спускались по лестнице.

Partajează acest post

Link spre post
MrsAugust

и мы лифт боимся. только пешком ходим по лестнице

Partajează acest post

Link spre post
aduil

SI baietelul meu initial plangea in ascensor. Incercati sa-i captati atentia la altceva. De ex la butoane sau la becul din ascensor. La noi asta a ajutat

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum