volodea

Cota De Pamint

Postări Recomandate

volodea

buna dnul Popa,am mai apelat la sfatul dvs si mia fost de ajutor,acuma vreau sa va rog sami dati rs inka la o intrebare care as vrea so cunosc,am inteles ca a iesit o lege care ca si cum nu ar permite ca sa ne putem lua cotele de la liderul care le foloseste de indata ce au disparut colhozurile,si daca chiar le putem lua dar el nui de acord sa le deie unde sunt amplasate dupa titlu,dar doar unde ii convine dlui.ce putem face i asa caz 1-ne putem ridica paminturile,permite legea si 2-cum le putem avea anume acolo unde este amplasat acest pamint dupa acte?multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

buna dnul Popa,am mai apelat la sfatul dvs si mia fost de ajutor,acuma vreau sa va rog sami dati rs inka la o intrebare care as vrea so cunosc,am inteles ca a iesit o lege care ca si cum nu ar permite ca sa ne putem lua cotele de la liderul care le foloseste de indata ce au disparut colhozurile,si daca chiar le putem lua dar el nui de acord sa le deie unde sunt amplasate dupa titlu,dar doar unde ii convine dlui.ce putem face i asa caz 1-ne putem ridica paminturile,permite legea si 2-cum le putem avea anume acolo unde este amplasat acest pamint dupa acte?multumesc anticipat

nu am auzit de asa lege.....fiind proprietari in baza titlului de proprietate asupra unui teren intr-un anumit loc, nici de cum nu poate cineva sa va interzica sa valorificati terenul cela sau sa va dea alt teren in loc fara voia dvs. si fara a respecta procedura legala.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum