duselu

Tusa

Postări Recomandate

duselu

Buna dimineate d-le Doctor,

Fetita mea de 3 ani noaptea tuseste prin somn( mai ales noaptea aceaste), este o tusa asa iritanta, simte un disconfort din git si tuseste (pot sa zic ca mai mult e o tusa uscata), la fel si eu ziua nu tusesc, dar anume noapte parca ceva din git ma innadus ,mi se usuca si ma deranjaza si imi vine sa tusesc.

Totul a inceput de luni seara, cind am adus-o de la gradinita, stranuta si avea putin mucusori aposi, dar acum are putin de tot, cu toate ca mai stranuta din cauza lor si i se aifunda nasul, noaptea respira pe nas dar tusa o deranjeaza foarte tare(noaptea aceasta a tinot-o vreo ora jumatate tusa).

Din medicamente ii dau numai Sinupret sirop cite 2,5 ml de 2 ori pe zi, si ii spal nasucul cu sulutie de NaCl.

Va rog sa veniti cu un sfat! de la ce poate fi tusa asta. Gitisorul ii putin rosu si amigdalele marite(dar erau marite si cu 1,5 luni in urma cind am fost la ORL la control la policlinica).

P.S. La mine aceeasi situatie, eliminari nazale putine, dar mi se astupa nasul din cind in cind, noaptea la fel tusesc prin somn(dar mai putin) si plus si glasul mi s-o schimbat.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

E necesar numai consultatia medicului. Imi este greu sa scriu ceva caci nu pot aprecia cauza tusei. Poate fi reactie alergica sau bronsita sau laringita.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum