ikotka

Через Сколько Часов После Родов Можно Вставать?

Postări Recomandate

TAVADISANA

анестезия отпустила часа через 2 встала и пошла в душ потом курить. потом болтала с акушерками. короче только часов в 11 легла спать, в 4 родила.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Шоколадка

Я тоже встала как в полату привезли.

Меня привезли и переложили вметсе с лялькой.

А палата была двух местная и вторая кровать пока была свободна, ну не понравилось мне это место, и вот пока все ушли, я потихоньку, шкадыбая ( кочало жутко) перенесла и себя и вещи и дите, да еще и постель зателила, а через несколько минут и сестричка заходит, она даже глазам не поверила, как это.....

А потом я ( извените) в туалет захотела, так еле доперлась, санитарка поддержала, до сих пор не понимаю где были мои мозги :dash1: когда я ре переносила, а палата большой была......

У меня было такое ощущение, когда я в первый раз встала, что внутри меня все органы вниз куда то провалились, и от этого ходила буквой Г, все никак привыкнуть не могла, что там ляльки нет. :girl_haha:

Editat de Шоколадка

Partajează acest post

Link spre post
elenka

Am nascut la 00 si 55 min, pe la vreo 2 m-au transferat in salon. Dimineata pe la 6 cineva m-a trezit si mi-a spus ca treb sa fac baie. Eu m-am sculat, am mers la baie, desigur ca cu ajutorul infermierii, am facut un dus si am inceput sa ma imbrac si.... s-a inchis ecranul, am lesinat, bine ca m-a prins in brate infermiera, altfel puteam sa-mi sparg capul :xm_06: . M-am trezit cind imi turnau apa peste fata si strigau toti asupra mea. Pe urma m-au certat de ce m-am sculat asa devreme. Dasr eu nu stiam ca nu se poate :sad:. Voi sti alta data!

Partajează acest post

Link spre post
margo

Я родила в 19 вечера, а в 21,00 уже спокойно вышагивала по направлению к туалету, медсестра же увидев меня шла рядом для подстраховки! Я же даже не чувствовала, что только недавно родила!

Partajează acest post

Link spre post
Кристика

Eu am nascut la 18.35,in sala de nastere am stat cam 20 minute,apoi m-au dus in salon. M-am ridicat din pat la 3 noaptea pentru ca eram nerabdatoare sa fac un dus,de fapt prima incercare sa merg sa fac dus a fost pe la 23,dar nu mi-au permis :)

Partajează acest post

Link spre post
natashka1385

am nascut usor desi foarte dureros,pai ca orice nastere ,la orele 4 deschiderea era deja de 7 cm, mi-au rupt apele si la 6 si 40 am nascut...fara nici o ruptura,am stat cam pina la 8 in sala de nasteri ...a venit sotul a vazut fetita si-apoi am fost transferata in salon...cu sezutul n-am avut probleme...in general a trecut o luna exact...daaa fetita mea astazi a impllinit o luna :)! si sincer parca nici n-am nascut! Ma uit la gugu a mea si imi pare ca nu e a mea :) a fost o experienta super! desi cind nasteam am crezut ca voi muri de durere :) deja mai vreau una...dar mai asteptam :)

Partajează acest post

Link spre post
leu

Am născut la 12.30, foarte repede şi fără traume. Însă n-a fost să fie totul aşa de simplu. Am dat o hemoragie, nu se contracta uterul, m-ai făcut şi un chiuretaj sub anestezie. În piciore m-am ridicat dimineaţa, cînd a venit infermiera şi m-au ajutat (împreună cu soţul) să fac "un duş în tazic". M-am ţinut de pereţi pe coridoarele spitalului şi acasă încă o lună. Aveam hemoglobina 60. (norma =120). Însă deja s-a uitat totul. :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
lucik84

eu am nascut la 14.20 si m-am trezit dupa anestezie pe la 17 am incercat sa ma scol dar a fost imposibil, undeva pe la 20 cu ajutar si tinindu-ma de pereti abia m-am vazut pe picioare si asa inca 2 saptamini de chin, dar deja sa uitat totul parca nici nu a mai fost

Partajează acest post

Link spre post
Danciu

Eu am nascut la 18.50. La 21.00 am fost transferata in camera de spital. Copilul mi-l ducea o sora medicala, iar pe mine ma ajuta alta sora medicala. M-am culcat in pat si am mai stat inca 2 ore, dupa care am fost la dus sa ma spal. Am reusit si ordine sa-mi fac in lucrurile mele... :girl_haha:

Partajează acest post

Link spre post
Радуга

а я родила в 8:45, а к 12 уже приперло так в туалет, что я пошла - не могу я в памперс :) хоть и был он на мне. слабости не было, только не привычно без живота было ходить :)))))))))) заодно и искупалась по-быстрому

Partajează acest post

Link spre post
ribk@

При первой беременности встала после того как привезли после родовой, а именно через 2 часа. Привезли меня в палату, раскидали вещи с кривами, вставай и собири все. А во второй раз так в родовой и лежала т.к мест в палате не было, но через 3 часа побежала в туалет, хоть и была в памперсе.

Partajează acest post

Link spre post
Leen

Мучалась две недели пока села - и вроде не болели швы (разрывы были второй степени, но на мне все заживает как на кошке), но испуг был страшный ))) наверно как у всех наверно. По истечению второй недели пришла к парикмахеру, забыла про швы и села, только уже дома вспомнила, что месяц нельзя сидеть, когда муж спросил - в каком положении меня стригли и укладывали )))

Partajează acest post

Link spre post
Леляй

родила в 2,20 ночи...часа через 3 встала и ощущение было, как-будто меня поезд переехал..

Partajează acest post

Link spre post
evca

когда привезли кресло, чтоб перевести меня в палату из родзала- сказала, что сама пойду - даже порывалась ребенка взять - не дали.

Partajează acest post

Link spre post
Kristina777

После родов через 2 часа на каталке отвезли в палату, я родила в 23.30, в палату привезли ок. 2-х часов ночи и предупредили, чтоб я до утра не вставала, даже в туалет! Утром в 6 часов я встала в туалет и приняла душ.

Вот так... а потом мне врач сказала как можно больше двигаться, ходить, чтоб матка быстрее сократилась и образовывалось гематом.

Partajează acest post

Link spre post
Nikusi4ka83

в 22 родила в 00 перевезли в палату утром около 8-9 решилась встать муторно было но пересилила себя!

Partajează acest post

Link spre post
Iloska

девочки, я так поняла из вышеперечисленного, что в палату аж через 2 часа после родов перевозят? это что, все это время тебя там мучают, зашивают?

напишите плиииз :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Wasabi

меня тоже в палату ввезли через 2 часа после родов........немного там полежала и встала походить туда сюда.........

Iloska неа эти два часа просто лежиш,отдыхаеш с лялькой под боком.

Partajează acest post

Link spre post
Iloska
:spiteful: уфф, спасибо, успокоила! а то я уже начала представлять картину..

Partajează acest post

Link spre post
veronicika
Такой вопрос-черзе сколько часов после родов вы встали на ноги? Я просто видела что всех рожениц через где-то 2 часа после родов( естественных) кнечно в полсеродовую палату отвозили на каталке. А на меня то ли каталок не хватило, то ли обрадовались что муж рядом- отправили в палату пешком. Вот я и думаю - правильно ли такое ранее вставание? раньше же женщин держали сутки лежа после родов. ( в советское время )

Я тоже хотела сама идти, но врач, сказала не каталку

Partajează acest post

Link spre post
Луковка

через 5 часов, мне много швов наложили, больно было ходить.

Partajează acest post

Link spre post
Ayka

Родила в 10.35, в 12.00 привезли в палату, а к 14.00 пришла врач, у которой рожала и сказала, что уже можно вставать. Роды были легкими.

Partajează acest post

Link spre post
Svetllana

am nascut la 18.30 undeva peste vre-o 1 ora jumate m-au transferat in salon pe la 21.00m-am sculat din pat si m-am dus la baie,ma simteam binisor

Partajează acest post

Link spre post
TwinsS

Eu m-am sculat abea a 2 zi dimineata adica dupa vreo 15 ore :(

Partajează acest post

Link spre post
YaKa

Через 2 часа после родов привезли в палату, а ещё через 3 часа я пошла в душ, но мне мама помогала, самой страшно было ходить.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum