katerinka-t

Универсальная Коляска Hauck Malibu (3 В 1)

Postări Recomandate

katerinka-t

Девочки, у кого была такая коляска, можно узнать ваше мнение:

1. моневринасть

2. легкость

3. прочность

4. амортизация

722e9f1710d0.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Orhideia

у нас такая прогулка, цвет другой только и ручки 2 отдельно.....но база и колеса такие же....что сказать, летом этой коляске цены не было, очень легкая и маневренная...даже на море брали с собой...а вооот зимой наша прогулка едит только по очищенному от снега асфальту....вышла пару раз, особенно когда снег начал чуть таить, тащила в одной руке малую другой пхала коляску.....больше не рискую...моё мнение это коляска не для нашей зимы.....в остальные времена года она идеальна

Partajează acest post

Link spre post
PrettyDida

у нас была Pierre Cardin той же конструкции. Маленькие передние колеса были очень неудобны, т.к. когда съезжала с бордюра, часто бывало боком стопорились и приходилось либо приподнимать коляску, либо секунд 10 понервничать и подергать. Одной рукой было тяжело управлять. Сменили коляску на трехколесную Cam Cortina Evolution Tris X3 с большими колесами - я была в восторге. Легко управлять и одной рукой (особенно в магазине, когда в одной руке корзина для продуктов, другой - держишь коляску). Легко спускалась с бордюра и даже по ступенькам не было проблем.

P.S. еще один повод сменить коляску - то, что у Pierre Cardin была люлька поменьше и в 4 месяца ребенок лежал, а ножки а бортике.:)

Editat de chunika

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

La mine caruciorul a fost la fel 3in1 doar ca alta marca.

Insa prietena mea din Ukraina a avut exact asa carucior ca in imagini, si de citeva ori, m-am oferit sa-i primblu fetita si sincera sa fiu, asta mi-a fost destul ca sa inteleg ca eu asa carucior nu o sa-mi iau niciodata. Foarte inconfortabile la mers *mai ales la suire/coborire de pe/ pe trotuar * , sunt rotile din fata.

Partajează acest post

Link spre post
katerinka-t

у нас была Pierre Cardin той же конструкции. Маленькие передние колеса были очень неудобны, т.к. когда съезжала с бордюра, часто бывало боком стопорились и приходилось либо приподнимать коляску, либо секунд 10 понервничать и подергать. Одной рукой было тяжело управлять. Сменили коляску на трехколесную Cam Cortina Evolution Tris X3 с большими колесами - я была в восторге. Легко управлять и одной рукой (особенно в магазине, когда в одной руке корзина для продуктов, другой - держишь коляску). Легко спускалась с бордюра и даже по ступенькам не было проблем.

P.S. еще один повод сменить коляску - то, что у Pierre Cardin была люлька поменьше и в 4 месяца ребенок лежал, а ножки а бортике.:)

спасибо, за ответ. А вот Cam Cortina Evolution Tris X3 сколько весила.

Я просто живу на 4 этаже лифта нет((((

Partajează acest post

Link spre post
katerinka-t

Спасибо всем вчера еще начиталась о ней. Дизайн супер, а вот все остальное так себе. Думаю будем выбирать что то другое.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Спасибо всем вчера еще начиталась о ней. Дизайн супер, а вот все остальное так себе. Думаю будем выбирать что то другое.

Ce suma va ginditi sa cheltuiti pentru carucior?

Noi tot am cautat mult, multe...multe am vazut si sincera sa fiu, mi-au placut modelele de la 2 marci, una mai ieftia alta mai scumpa. Mi-a placut un model de la Zippy (2in1) , si altul Quinny(3in1). Cel de la Zippy se asemana mult cu cel de la Quinny, si costa in jumate cit caruciorul de la Quinny, dar intru-cit la momentul dat pentru noi nu cam conta pretul, am ales totusi, Quinny si nu am regretat. Foarte util si usor in folosire, usor merge, pe orice suprafata chiar si pe nisip, usor si coboara ...eu coboram cu copilul in carucior, fara ajutorul nimanui, de la etajul 3 ... usor se stringe, se desface *singur* , ceia ce e foarte comod cind mama trebuie sa se descurce desinestatator cu bebelusul. Se stringe compactc si incape oriunde, in orice coltisor liber din masina sau din incapere. Partea din material a caruciorului e foarte calitativa si foarte usor de curatat/spalat . Eu nu am vazut niciodata ca copilul meu, sa transpire sau sa se simta inconfortabil pe timp de caldura in Quinny...ceia ce nu pot spune si de alte carucioare. Prietena mea , scotea copilul ud din caruciorul ei, si eu intrebam: '...de ce asa transpirat copilul, cei asta?' iar ca raspuns am auzit : '... Asta e sintetica ...iaka ce-i asta ...' .

Apoi la Quinny, scaunelele caruciorului, se fixeaza si se scot usor si ...sunt prevazute si pentru masina. Cind am fost la MD in vacanta, caruciorul nostru a indeplinit si functia de scaunel auto. Ce sa mai zic...eu am vazut numai plusuri in caruciorul Quinny.

Acum,ca nu-l mai foloseam , caruciorul,citeva zile in urma , l- am vindut , la jumate de pret , si s-a dus Quinny al nostru, intr-o secunda...asa ca s-a primit ,ca ne-am primblat in Quinny, da am platit pe el ca pentru Zippy.

Asa ca alegerea ramine sa o faceti voi...si is sigura ca veti alege ce e mai bun pentru copilasul vostru.

Partajează acest post

Link spre post
PrettyDida

сколько весила - я не помню. Мы тоже на четвертом этаже и без лифта. Я поднимала сначала люльку с ребенком домой, а потом спускалась за каркасом. По отдельности - легче, а сразу все вместе - не беритесь.:)

Partajează acest post

Link spre post
radulets

Ce suma va ginditi sa cheltuiti pentru carucior?

Noi tot am cautat mult, multe...multe am vazut si sincera sa fiu, mi-au placut modelele de la 2 marci, una mai ieftia alta mai scumpa. Mi-a placut un model de la Zippy (2in1) , si altul Quinny(3in1). Cel de la Zippy se asemana mult cu cel de la Quinny, si costa in jumate cit caruciorul de la Quinny, dar intru-cit la momentul dat pentru noi nu cam conta pretul, am ales totusi, Quinny si nu am regretat. Foarte util si usor in folosire, usor merge, pe orice suprafata chiar si pe nisip, usor si coboara ...eu coboram cu copilul in carucior, fara ajutorul nimanui, de la etajul 3 ... usor se stringe, se desface *singur* , ceia ce e foarte comod cind mama trebuie sa se descurce desinestatator cu bebelusul. Se stringe compactc si incape oriunde, in orice coltisor liber din masina sau din incapere. Partea din material a caruciorului e foarte calitativa si foarte usor de curatat/spalat . Eu nu am vazut niciodata ca copilul meu, sa transpire sau sa se simta inconfortabil pe timp de caldura in Quinny...ceia ce nu pot spune si de alte carucioare. Prietena mea , scotea copilul ud din caruciorul ei, si eu intrebam: '...de ce asa transpirat copilul, cei asta?' iar ca raspuns am auzit : '... Asta e sintetica ...iaka ce-i asta ...' .

Apoi la Quinny, scaunelele caruciorului, se fixeaza si se scot usor si ...sunt prevazute si pentru masina. Cind am fost la MD in vacanta, caruciorul nostru a indeplinit si functia de scaunel auto. Ce sa mai zic...eu am vazut numai plusuri in caruciorul Quinny.

Acum,ca nu-l mai foloseam , caruciorul,citeva zile in urma , l- am vindut , la jumate de pret , si s-a dus Quinny al nostru, intr-o secunda...asa ca s-a primit ,ca ne-am primblat in Quinny, da am platit pe el ca pentru Zippy.

Asa ca alegerea ramine sa o faceti voi...si is sigura ca veti alege ce e mai bun pentru copilasul vostru.

despre care Quinny vorbiti ? Buzz sau Speedy ?

dar cum sta cu amortizarea ?

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

despre care Quinny vorbiti ? Buzz sau Speedy ?

dar cum sta cu amortizarea ?

Eu ma refeream la modelul Quinny buzz 4 ...

Quinny Speedy nu e atit de manevrabila . Unicul minus la modelul Speedy e UNICA roata din fata, creaza un discomfort pentru mamica cind impinge caruciorul. Mie imi parea ca parca mergea-mergea si la un moment dat ceva de parca iti punea piedica...si eu am primblat un copilas in Quinny Speedy * a unei cunoscute* cind eraam pe loc drept -drept * pe un traseul sportiv* si iata asa minus am observat. De aceasta nici nu am luat Speedy.

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

A-a...referitor la amortizatie, toate modele Quinny in acest aspect sunt ideale.

Partajează acest post

Link spre post
gts

Катя, а че ты не спросишь мамочку с 6 подъезда о этой коляске.Я знаю,что она не очень была довольна ею.Видела как она не может ее ни толкать нормально,ни управлять ею. Да и подумай сама рассудительно какая коляска тебе нужна.

Partajează acest post

Link spre post
katerinka-t

Катя, а че ты не спросишь мамочку с 6 подъезда о этой коляске.Я знаю,что она не очень была довольна ею.Видела как она не может ее ни толкать нормально,ни управлять ею. Да и подумай сама рассудительно какая коляска тебе нужна.

Я ее уже не рассматриваю как вариант. Она реально пагана в управлении и очень не устойчива!!!!! Нашла другую котороя мне очень нравится не только внешне, но и функционалом и легкостью. Что для меня ОЧЕНЬ не мало важно

Partajează acest post

Link spre post
gts

Я даже знаю ГДЕ ты смотрела. :blum:

Partajează acest post

Link spre post
katerinka-t

где))))))))))

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum