oleseaa

A Doua Nastere

Postări Recomandate

oleseaa

Vreau sa va povestesc despre a doua nastere a mea, sint casatorita recent a doua oara, dar se pare ca am gresit mult si am inteles acest lucru odata cu sarcina mea. Sotului ii plac foarte mult distractiile si bautura. Pe 27 decembrie 2012 eram singurica sotul fiind la distractie ca de obicei , in jurul orei 12 noaptea a venit acasa, m-a mirat faptul cum de asa devreme dupa o cearta am simtit niste dureri, dar ma gindeam ca sunt din cauza stresului, pele orele doua au inceput sa se intensifice regulat din 5 in 5 minute, i-am comunicat vestea dar el fiind nu prea apt de vorba sa intors pe cealata parte, am hotarit sa nu intru in panica si mi-am facut o baie relaxanta, durerile parca sau micsorat putin, dar odata esita din baie am hotarit sa mai dorm un pi, ca-ci dupa experienta din prima nastere am ajuns la spital dumnica cu uterul deschis 1 cm si am nascut marti dupa masa, imi parea ca o sa dureze o eternitate si cum o sa rezist???????? Dar a doua nastere sa dovedit a fi extrem de diferita fata de prima nici nu am dovedit sa ma intind putin ca am auzit pocnind ceva inauntru de frica m-am sculat in picioare si am inteles ca sau rupt apele , insfirsit sia dat seama si sotul meu ca eu nasc si a chemat un prieten sa urce la volan , la spital am ajuns repede am nascut la nr.1 la domnul Ostrofat .totul a decurs bine si nemaipomenit de repede la ora 6 si 25 min am nascut un baietel de 3kg si 650gr cu numele Vladut. In fine dragi mamici care asteptati copilasi in special a doua nastere, vreau sa va spun sa nu va temeti, este mult mai usor si mai repede. Va urez nastere usoara tuturor!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gwen

Felicitari si sanatate! Sa speram ca sotul isi va schimba atitudinea acum!

Partajează acest post

Link spre post
Auritzza

Felicitari, sper ca mica mare minune din viata voastra, sa-l mai faca si pe sot sa realizeze ce e cu adevarat important in viata!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum