Lunitza

Secretie Alba Semitransparenta

Postări Recomandate

Lunitza

Buna ziua,

Am nevoie de o consultatie.

De vreo cateva ore, ochiul meu drept secreta o mucozitate alba semitransparenta, care e foooarte deranjanta. Ochiul este foarte rosu, din cauza aceasta.

O sa pun si o fotografie cu una din ele, pe care a scos-o din ochi.

Mi-am curatat ochiul cu infuzie de musetel (tamponand cu tifon deasupra ochiului dinspre colt spre interior). Chiar si acuma simt ca mai e ceva acolo si urmeaza sa il pot scoate in scurt timp.

Cred ca trebuie de mentionat ca de luni dimineatza am tot avut febra, amigdalele sunt umflate, azi m-a vazut un doctor si mi-a zis ca nu e purulenta, dar foarte rosu. Ma gandesc ca ar putea avea vreo legatura.

Si fotografia:

dcAOw41l.jpg

Va multumesc frumos anticipat!

Editat de Lunitza

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Микрохирургия глаза

Buna ziua,

Am nevoie de o consultatie.

De vreo cateva ore, ochiul meu drept secreta o mucozitate alba semitransparenta, care e foooarte deranjanta. Ochiul este foarte rosu, din cauza aceasta.

O sa pun si o fotografie cu una din ele, pe care a scos-o din ochi.

Mi-am curatat ochiul cu infuzie de musetel (tamponand cu tifon deasupra ochiului dinspre colt spre interior). Chiar si acuma simt ca mai e ceva acolo si urmeaza sa il pot scoate in scurt timp.

Cred ca trebuie de mentionat ca de luni dimineatza am tot avut febra, amigdalele sunt umflate, azi m-a vazut un doctor si mi-a zis ca nu e purulenta, dar foarte rosu. Ma gandesc ca ar putea avea vreo legatura.

Si fotografia:

dcAOw41l.jpg

Va multumesc frumos anticipat!

Добрый день

Вероятно у вас есть вирусная инфекция, которая проявилась в том числе и на глазах, чтобы правильно назначить лечение необходимо посетить врача офтальмолога. Как правило назначают антибиотики для закапывания и противовирусные препараты.

Partajează acest post

Link spre post
Lunitza

Multumesc frumos.

Am rezolvat problema.

Intr-adevar era o infectie generata de gripa pe care am avut-o..

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum