Pescadito

Alanya - Rubi 5*

Postări Recomandate

Pescadito

Am fost si noi in Turcia in perioada 31 mai - 8 iunie in Alanya, hotel cu 5* ALL, am platit 10700 lei -2 persoane, plus am mai luat cu noi bani pentru excursii, cadouri. Poate hotelul nu chiar e de 5 stele dar pentru prima data mi-a placut totul, nu am obiectii. Cel mai tare mi-a placut plaja pentru ca este nisip marunt de tot, si apa era foarte calda si limpede, cei drept ca erau 2 zile valuri mari. Mincarea, service, animation la nivel. In ultima zi chiar imi parea rau ca plec acasa.

23ff69bb53e1.jpg

2cd85b7369cf.jpg

d3505d572172.jpg

22a6d85eba32.jpg

a08f8d1465da.jpg

3ceb50213718.jpg

790ecad46861.jpg

27bcaf3fde9c.jpg

628e331cda44.jpg

Multumesc tuturor pentru apreciere

Hotelul se numeste Rubi Hotel

E mai ieftin probabil pentru ca am zburat din Odesa

Editat de Натка

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pescadito

Ne-am odihnit de pe 31 mai pina 7 iunie. Acasa am ajuns pe 8 iunie dimineata. Foaia ne-a costat 10400 lei pentru 2 persoane, plus 600 lei transfer pina odesa tur-retur\ 2 persoane. Am mai cheltuit acolo 90 $ pentru excursie pe iaht, restul vreo 300 pe cadouri, suvenire, bijuterii, dulciuri si altele. Am stat la Rubi Hotel 5 *, nu e cel mai scump hotel, dar am zis ca cu pretul pe care l-am dat e ok.

Camera era destul de mare, cu canapea, cu balcon. Hraneau foarte bine, ca la bunica acasa, ca cind plecam nu puteam imbraca blugii cu care am venit. Animatia a fost tare super, nu lipseam nici intr-o seara, aerobica era super ca faceau si barbatii cu noi. Curat faceau in fiecare zi, schimbau prosoapele, lasam tips dar nu tot timpul luau.

Preponderent erau germani, apoi rusi, noi eram singurii moldoveni.Nimeni nu intelegea cine suntem ca vorbim rusa cu chelnerii dar intre noi vorbeam romana, se mirau.

In prima zi am fost la sauna si peeling, masaj 25 $ pe persoana. Tare super

Cel mai tare ce mi-a placut ca era nisip marunt de tot, era foarte comod. Locuri libere la plaja erau tot timpul.

Intr-un cuvint ne-a placut totul facind exceptie ca trebuia sa ma cert cu receptionistul pina sa ne dea un numar normal(nu i-am dat nimik) si la urma ne-au furat bagajele de la receptie (le-am gasit pe urma in aeroport in Antalya)

aa5ea3b9fb09.jpg

numarul nostru

8437f9f5985d.jpg

excursie pe iaht

http://keep4u.ru/full/2009/09/01/5217598a6...3d323332

daf/jpg

1c97939ed7c1.jpg

la gimnastica

http://keep4u.ru/full/2009/09/01/1aecfb58d...b15ecf1a

e73/jpg

c56c7bf9517a.jpg

mai sint multe fotografii ca am facut peste 5000, daca pe cineva ceva il intereseaza puteti sa apelati, va raspund cu placere.

Partajează acest post

Link spre post
Pescadito

Abe, hotelul pare a fi normal, in schimb plaja nu mi-a placut deloc cum arata sau poate asa e pe fotografii,

nici nu se compara cum a fost la noi

ebe5df2f59a9.jpg

totusi cred ca mai bine cind alegeti sa fie plaja nisip, ca este placut sa mergi

c6fb06a51fd0.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Pescadito
Inseamna ca ati nimerit in unul din putinele hotele care au nisip. Dar in ce hotel ati fost?

Da, noua ne-a mers am fost in Rubi Hotel, Alanya - doar cu 10400 lei 2 pers

а сколько вы добирались до вашего отеля?

cam greu sa-ti raspund caci ne-au dus ultimii din tot autobuzul, s-a primit 2 ore

da' asa sunt 100 km de la Antalya

Editat de Натка

Partajează acest post

Link spre post
cisa
Abe, hotelul pare a fi normal, in schimb plaja nu mi-a placut deloc cum arata sau poate asa e pe fotografii,

nici nu se compara cum a fost la noi

totusi cred ca mai bine cind alegeti sa fie plaja nisip, ca este placut sa mergi

Rubi Hotel deloc nu se incadreaza in hotelul cu categoria "pare a fi normal". Noi am fost doi ani in urma in hotelul de alaturi Aspenos Ulusoi si chiar daca era cu 3+ nu era cu nimic mai rau ca Rubi. Asa ca fiecare alege hotel "normal" cu plaja cu nisip si o fisie de 2 m de pietricele sau hotel mai putin "normal" dar cu plaja cu nisip curat. Apropo la Delphin Delux din Alania toata plaja e cu pietricele si asta nu-l impiedica sa fie unul dintre cele mai bune hoteluri...

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

Мы прошлым летом, в конце июня, отдыхали в этом отеле. Самый большой его плюс - это море и пляж, мелький песочек и пологий вход в море. Море очень теплое, и даже чувствуются горячие течения, не хочется оттуда выходить. Еда нормальная, без специи (они отдельно), официаны очень рассторопные. Номера не плохие. Территории практически нет, но это не проблема, т.к. вечером гуляешь по поселку Авсалар, где уйма магазинов. Минус, что для детей практически нет аннимации.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum