Vizitator Divia

Avem Nevoie De Sfaturi!

Postări Recomandate

Vizitator Divia

Buna ziua!Nici nu stiu cu ce sa incep...e vorba despre locuinta!Avem o camera in camin,conditiile sunt comune.Cind eram numai eu noi doi nu mi se parea asa greu sa locuiesti intr-o odaie,toata ziua la serviciu,doar seara acasa,weekendurile le petreceam la parinti. Acum ca aparut copilul ne este foarte greu,de aceea am hotarit sa mai imprumutam niste bani si sa luam spatiu mai mare,dar.....nu stim ce sa luam ca sa ne permitem sa dam datoriile si sa ne intretinem,la banii care ii avem putem sa luam ori la mansarda,ori tot in camin cu 2 odai.Cei care au mai trecut prin asta ce ne-ati sfatui?Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
MARMELADCA

Mai bine ar fi o mansarda, sau ceva in casa noua, care abia se construeste caci m2 este asa mai eftin, in camin nu, fiindca cu timpul nu se vor mai vinde deloc, caci casele noi cresc ca pe drojdii si preturile sunt mai convenabile.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Cum putem noi sa va dam sfaturi daca doar Dumneavoastra stiti care e bugetul si daca puteti sau nu sa Va permiteti acest lucru

De exemplu noi cind am cumparat apartamentul am imprumutat bani pentru reparatie cosmetica si instalarea incalzirii autonome dar am reusit sa intoarcem si datoriile si mai mult adica tot se primeste daca iti propui

Insa daca si Dumneavoastra si sotul lucrati la un serviciu stabil la care venitul e nu mai mult de atit si nu doriti sal schimbati pai si aici este raspunsul la intrebarile Dumneavoastra

Si mai zic ca marea majoritate imprumuta bani ca sa cumpere o locuinta apoi restituie datoriile

Dar ce fel de locuinta pai vedeti se este pe piata si alegeti stiu o familie cu 2 copii au procurat apartament cu 1 odaie si pe a 2 au facut-o din balcon(et 6)

Succese

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Divia

Ne-am gidit si la casa noua,dar ne e frica sa investim in ceva care inca nu e construit,iar firmele care sunt mai de incredere e mai scump si metrul patrat si comunalele sunt mai scumpe.La sot serviciul nu e chiar stabil,iar eu lucrez la stat.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Divia

Cu bugetul care il avem putem in fiecare luna sa punem deoparte doar 2000 lei.

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Si 2000 de lei e bine tinind cont ca alte familii nici pentru trai nu le ajunge nu inca sa mai puna deoparte

Poate gasiti la rude care poate sa Va ajute cu bani pe o durata mai indelungata

Cu toate ca in ziua de azi nu prea am intilnit ca sa ai bani si sa nu ai ce face cu ei

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Divia

Da stim ca e bine,dar am avut si situatii cind cheltuiam si ce mai aveam deoparte.Am gasit noi la rude,dar nu chiar pe durata indelungata si inca cu %,iar de la banca nu putem lua ca salariul sotului nu e tot oficial iar al meu e mic.Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post
MARMELADCA

Da stim ca e bine,dar am avut si situatii cind cheltuiam si ce mai aveam deoparte.Am gasit noi la rude,dar nu chiar pe durata indelungata si inca cu %,iar de la banca nu putem lua ca salariul sotului nu e tot oficial iar al meu e mic.Multumesc!

cred ca totusi in situatia d-stra ar fi mai bine sa mai stringeti bani, ceva timp, apoi vindeti ce aveti si putin imprumut. Editat de MARMELADCA

Partajează acest post

Link spre post
petoxy

Cu banca sa te legi e dur

Vorbisem cu un jurist al unei banci si prieteneste l-am intrebat la care banca e mai bine sa iai credit a zis LA NICIUNA ci cititi atent ce e scris amanuntit

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum