YaKa

Увлажнитель Воздуха В Группу

Postări Recomandate

YaKa

Девочки, хочу поговорить с родителями деток в нашей группе на счёт приобретения увлажнителя воздуха. Как думаете какие могут возникнуть проблемы в этой связи? Вы вообще были бы согласна на увлажнитель в группе?

Подскажите, пожалуйста, кто уже приобрёл в группу увлажнитель воздуха - какой покупали, где и почём примерно?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
leto

Девочки, хочу поговорить с родителями деток в нашей группе на счёт приобретения увлажнителя воздуха. Как думаете какие могут возникнуть проблемы в этой связи? Вы вообще были бы согласна на увлажнитель в группе?

Подскажите, пожалуйста, кто уже приобрёл в группу увлажнитель воздуха - какой покупали, где и почём примерно?

Umedificator de aer, e un lucru bun si util. Acesta e deja al doilea - primul sarmanul si-a dat deja sufletul.

EU am procurat boneco, ultrasunet.

Vreau sa remarc citeva momente care ar putea sa creeze incomoditati:

1) Cind alegeti umedificatorul asigurati-va ca e posibil de spalat toate detaliile aparatului. UNele modele pe care nu le puteai spala pe dinautru.

2) Umedificatoarele, cu exceptia celor cu abur fierbinte, daca nu sunt ingrijite corepunzator reprezinta adevarate pepeniere de bacterii, ciuperci, virusi...

Adica, daca nu se va respecta igiena riscati sa imbolnaviti copii. Si veti avea mai multe daune decit beneficii.

3) Umedificatorul cu abur fierbinte, e mai ieftin, apa la fierbere distruge toti microbii, dar intr-o incapere pentru copii e c-am periculos. Doar sa va asigurati ca copii nu ajung la el, pentru a nu avea incidente neplacute.

4) Apa pentru umedificatorul cu ultrasunet eu o fierb, in mod ideal ar fi de utilizat apa distilata (dar nu stiu unde sa o gasesc). In bacul cu apa, am pus un inelus de argint, care impiedica formarea peliculei biologice.

Dar oricum e putin, tre sa mai adaug si in vasul comunicant ceva din argint, caci ducta pe care urca aburul adesea este lipicioasa (adica se fomeaza un strat de bacterii), din acest motiv tre sa spal umedificatorul in fiecare zi, cu apa fierbinte si soda de mincare.

Concluzie: umedificatorul cu ultrasunet ar fi un lucru bun, dar cu conditia sa fie curatat la soveste (nu stiu daca educatoarele vor avea atita rabdare).

Umedificatorul cu abur ferbinte e mai sigur din punct de vedeer al contaminarii bacteriologice, dar in schimb, - e totusi apa fierbinte in preajma copiilor.

Si ultima: Aparate de genu - spalarea a aerului, nu ridica prea mult umeditatea, nu sunt chiar atit de eficiente.

Partajează acest post

Link spre post
ursamajor

У нас вроде Витек (в квартире). Он из недорогих, но нареканий нет. Он тоже с ультразвуком, пар холодный, а не горячий.

Но я не знаю, насколько он решит проблему сухого воздуха в вашей группе, т.к увлажнитель не обеспечивает циркуляцию воздуха в помещении, а как бы увлажняет вокруг себя ( я к такому выводу пришла, т.к. он у нас одно время стоял в углу около розетки, и потом тот угол отсырел и пришлось менять обои). В группе будет то же самое, я думаю.

Если сильно жарко, может поговорить с воспитателями и с родителями, чтобы батареи накрывать одеялом?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum