Vizitator Простить, Понять

Отношения С Любимым До Свадьбы, Ошибки, Ссоры,поступки....

Postări Recomandate

Какие отношения были у вас с любимым до заключения брака. Через какие испытания проходила ваша любовь? Были ли плохие поступки, слова, которые прощались несмотря ни на что?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
leto

Какие отношения были у вас с любимым до заключения брака. Через какие испытания проходила ваша любовь? Были ли плохие поступки, слова, которые прощались несмотря ни на что?

Inainte de nunta eram stresata. Doamna care mi-a facut unghiile imi zicea ca mai la majoritatea fetelor inainte de nunta cu o zi, c-am pe 80 % le apuca isteria :girl_impossible: . Sper ca sotul le-a uitat pe toate, cel putin acum nu-si aminteste. :beach: Cred ca ma inteles ca era vorba de o acutizare a crizei inainte de a face un pas important in viata, adica nunta.

Partajează acest post

Link spre post
twingirls

Svetlana, Eu presupun ca autorul nu are in vedere perioada chiar inaintea nuntii. Dar o perioada mult mai indelungata: 1luna/1an/10ani.....deci prin cate ati trecut impreuna, ati iertat sau dimpotriva.....La unii parintii sunt impotriva, la altii temperamentele(certuri, divergente) -diferite sau probleme de sanatate sau distanta intre tineri,....

Editat de twingirls

Partajează acest post

Link spre post

Svetlana, Eu presupun ca autorul nu are in vedere perioada chiar inaintea nuntii. Dar o perioada mult mai indelungata: 1luna/1an/10ani.....deci prin cate ati trecut impreuna, ati iertat sau dimpotriva.....La unii parintii sunt impotriva, la altii temperamentele -diferite sau probleme de sanatate sau distanta intre tineri....

Da eu am in vedere asta precum ziceti, prin ce ati trecut, dar oricum ati ramas impreuna. Multumesc pentru intelegere.

Partajează acest post

Link spre post
leto

Svetlana, Eu presupun ca autorul nu are in vedere perioada chiar inaintea nuntii. Dar o perioada mult mai indelungata: 1luna/1an/10ani.....deci prin cate ati trecut impreuna, ati iertat sau dimpotriva.....La unii parintii sunt impotriva, la altii temperamentele(certuri, divergente) -diferite sau probleme de sanatate sau distanta intre tineri,....

:blush:

...ups....am inteles putin altfel ....

Parca, slava Domnului nu am avut divirgente mari, la care sa magindesc daca le pot ierta sau nu.

Cei drept "nu ne dadeam rindul " la spalat vesela :girl_crazy: , dar s-a rezolvat si asta... :kiss1:

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Nu cred ca exista vreo relatie care sa nu treaca prin anumite neintelegeri, certuri sau alte situatii neplacute...

Noi, timp de 9 ani de intalnire:)) prin multe am trecut... ba nu-mi ajungea atentie din partea sotului caci el lucra mult, ba alte neintelegeri. De doua ori ne-am certat ca tocmai ne-am despartit, dar in ambele cazuri, despartirea a durat vreo saptamana. Dupa prima cearta a venit sotul la mine si ne-am impacat. Dupa a doua cearta l-am sunat eu, parintii mei trebuiau sa vina de la Moscova si eu nu vroiam sa-i intristez, asa ca, i-am propus sotului meu un fel de pseudoimpacare si uitea asa si am continuat mai departe sa ne intalnim:))

Sincer, eu imi amintesc perioada inainte de casatorie nu tocmai ca cea mai placuta... Erau multe neintelegeri la mine cu sotul privitor la multe momente, dar s-a trecut si asta.

Deseori ma intrebam daca el e printul vietii mele:) Si un caz foarte neplacut din viata nostra a pus punct la toate dubiile mele.

Partajează acest post

Link spre post
leto

Stiti, mi-am amintit de povestea undei doamne trecuta deja de 60. Eram inca studenta si ea mi-a povestit povestea ei.

Era tinara, frumoasa, cu studii, se logodise deja cu un baiat. Data nuntii era stabilita, rochia cumparata, invitatiile facute.......

Si de sarbatori, merge ea la el in ospetie. Logodnicul c-am se cherchelise. Ea cind l-a vazut ametit i s-a facut scirba de el.

SI chiar de pe vremea ceea era mai strict cu nutile, ea la parasit.

Mama ei era contra, zicea ca e in ordine ca face probleme din nimic. Iar tatal ei spunea ca cum va dori, asa sa faca.

Au anulat nunta.

Ea si-a gasit alt sot, s-au casatorit. Peste o vreme il intilneste intimplator in oras - el era un adevarat alcoolic.

Si ea imi spunea ca nu a regretat niciodata ca l-a lasat si nu i-a iertat acea slabicuine pe care a avut-o. ea imi spunea ca nu- si inchipuie viata ei sa o fi trait alaturi de un om care bea.

Uite asa, fiecare cu experienta si viata sa, cineva iarta cineva nu si fiecare dintre noi e liber in alegerea sa.

Partajează acest post

Link spre post
Roxolana

buna seara...

prima relatie serioasa cu baiatul cu care m-am intilnit inaintea sotului era cum ati descris-o dvs mai sus cu suisuri si coborisuri,citeodata cuvinte si fapte urite,retraiala,zbucium,neliniste samd si eram convinsa ca asta e dragostea...

cind a aparut sotul a aparut linistea sufleteasca absoluta,increderea totala, armonie ...cuvintele,faptele urite se exclud si mi-am dat seama ca asa e dragostea ...

Editat de Roxolana

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum