leto

Родители Разоблачили Няню-Садистку

Postări Recomandate

МамаLeki

Мдаа, я вчера тоже видела про красноярскую няню, в шоке до сих пор,сама тоже думаю взять в помошницы кого то, но после этого просмотра прокрались сомнения , очень большие сомнения, с первым справилась как то сама и со вторым как то своими силами наверно. А такую няню прибила бы сама, а муж так совсем разорвал бы.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baghira21

наверное я слишком эмоциональна, но первой реакцией на видио были слезы - не могу видеть когда ребенок воспринимает как должное такое с ним обращение.Заметили что девочка не плакала, не сопротивлялась? это ужас какой-то! Хотя я тоже пострадала от помощницы по дому - она воровала по мелочи, тоже отношения были супер вроде как подружки даже.Когда убедилась я сдала ее полиции и установила видеонаблюдение в доме.Вместо того чтобы нанять няню мы решили нанять помощницу и убеждаюсь что это было правильное решение! Сейчас у нас отлична помощница и никаких проблем.

Editat de baghira21

Partajează acest post

Link spre post
loba

UIte inca unc az care te trec fiorii link .........

Familia originară din oraşul rus Krasnoyarsk a decis să-şi spioneze bona după ce micuţul familiei, cel de care trebuia să aibă grijă femeia, nu mai voia să stea în braţele bonei. Astfel, îngrijitoarea a fost filmată în timp ce îl lovea cu putere pe cel mic, pentru că bebeluşul plângea.

Pe imagini se vede cum rusoaica de 55 de ani îl loveşte fără milă cu palmele peste cap şi fund, îl trânteşte fără ca cel mic să se poată apăra în vreun fel.

Bona a fost dată în judecată şi concediată de părinţii celui mic. Aceştia au declarat că nu se aşteptau ca femeia să fie atât de brutală întrucât a mai crescut doi dintre copiii familiei.

Dadaca bate copilul in cap ,,, Doamne cum sa lasi copilul pe mina straina ....

Если бы это было видео с участием моего ребёнка, я бы не выложила бы его в Интернет. Потому что, я бы живьём закопала бы эту няню... И лишние улики ни к чему...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

И я вчера перед сном по новостях увидела про эту " няню" с Красноярска, и тоже расплакалась. Не могла потом пол ночи уснуть. Ну как можно идти работать с ребенком, если ты так его наневидишь, если в тебе столько жестокости? Надеюсь, что ее закроют надолго, и желательно чтоб к ней в тюрьме относились так же, как она к бедному малышу.

Partajează acest post

Link spre post
Evgeniya

Я вот смотрю на эти ролики, и понимаю, что никогда не доверю своего ребенка чужому человеку. Это ж каким монстром надо быть, чтоб так себя вести с маленьким беззащитным ребеночком. Надеюсь Бог накажет ее за это. Сама плакала, когда смотрела.

Partajează acest post

Link spre post
April

И я вчера перед сном по новостях увидела про эту " няню" с Красноярска, и тоже расплакалась. Не могла потом пол ночи уснуть. Ну как можно идти работать с ребенком, если ты так его наневидишь, если в тебе столько жестокости? Надеюсь, что ее закроют надолго, и желательно чтоб к ней в тюрьме относились так же, как она к бедному малышу.

К сожалению, ей дали только 3 месяца лишения свободы. Потом ей точно придётся избегать тёмных подворотен, чтобы не встретиться с отцом ребёнка.

Partajează acest post

Link spre post
alina4ka

К сожалению, ей дали только 3 месяца лишения свободы. Потом ей точно придется избегать тёмных подворотен, чтобы не встретиться с отцом ребёнка.

мои муж сказал что на месте убил бы ее или вмазал ее так что без сотрясения она не встала бы вот с... а я была в шоооке

Partajează acest post

Link spre post
livirina

ОХРИНЕТЬ,Я-БЫ ЕЁ ЗАДУШИЛА БЫ.ВОТ У МЕНЯ НЯНЯ С СЕНТЯБРЯ,КТО НЕ СОВЕТОВАЛ,ВСЕ НЕ ПОДХОДИЛИ.ЕЁ Я НАШЛА В МАКЛЕРЕ,ЗНАЮ,ЗНАЮ,ЧТО СТРАШНО БЛА БЛА....ВСЕ КТО ПОРЕКОМЕНДАЦИИ МЕНЯ НЕ УСТРАИВАЛИ,ПРОСИЛИ КОСМИЧЕСКУЮ ЗАРПЛАТУ,ПРИЧЁМ ТРОИМ БЫЛО ОКОЛО 60-ТИ,ОНИ ХРЕН УГОНЯТСЯ НА УЛИЦЕ ЗА МОИМ ВОВКОЙ...,НУ И КОРОЧЕ,МЕНЯ ЭТА НЯНЯ,С МАКЛЕРА,ОЧЕНЬ УСТРАИВАЕТ,НЕ МОГУ НАРАДОВАТЬСЯ,УБИРАЕТ,СТИРАЕТ,ГОТОВИТ,КОРОЧЕ ЗОЛОТО И РЕБЁНОК ХОРОШО РЕАГИРУЕТ НА ЕЁ ПОЯВЛЕНИЕ,ХОТЯ СЫН У МЕНЯ С ХАРАКТЕРОМ.

Partajează acest post

Link spre post
insomnia

Тоже смотрела вчерашний сюжет со слезами на глазах.

Самое страшное, что это "Няня" уже третьего ребенка воспитывает в этой семье .

Разорвала бы ее на мелкие кусочки, так обращаться с 9-месячным ребенком...

Никому, кроме бабушки ребенка доверять нельзя.

Partajează acest post

Link spre post
Allissa

вчера увидела этот ужас! не смогла сдержатся - разрыдалась, ей Богу, придет в голову взять няню, в первую очередь познакомлю ее со своим крокодильчиком, чтоб ясно было как мстить буду! как земля держит таких мразей...

Partajează acest post

Link spre post
livirina

Тоже смотрела вчерашний сюжет со слезами на глазах.

Самое страшное, что это "Няня" уже третьего ребенка воспитывает в этой семье .

Разорвала бы ее на мелкие кусочки, так обращаться с 9-месячным ребенком...

Никому, кроме бабушки ребенка доверять нельзя.

БАБУШКЕ? НЕ СКАЖИТЕ,Я ТАК БАБУШКАМ ДОВЕРЯЛА, ЧТО В ВОСКРЕСЕНЬЕ ОТВЕЗЛА С МУЖЕМ ВОВКУ К МУЖУ РОДИТЕЛЯМ НА ДЕНЬ,ЧТОБ УСПЕТЬ СДЕЛАТЬ ДЕЛА ДОМА,КОТОРЫЕ НЕ МОГУ СДЕЛАТЬ КОГДА МАЛЫЙ БЕСИТСЯ.И ВОТ ВСЁ БЫЛО НОРМАЛЬНО СОЗВАНИВАЛИСЬ,ВЕЧЕРОМ ОКОЛО ПЯТИ ПОЕХАЛИ ЗА ВОВОЙ.я КОГДА ЗАШЛА НА ПОРОГ ДОМА,УЖАСНУЛАСЬ: ВОВА СИДЕЛ С СТЕКЛЯННЫМИ ГЛАЗАМИ,ДАВИЛСЯ СУПОМ,РЯДОМ СИДЕЛА БАБА-ЯГА, КОТОРАЯ НЕРВНО ДЕРЖАЛА ЛОЖКУ У РТА СЫНА.КОРОЧЕ ГОВОРЯ,ДЕД В ТЕЧЕНИИ ДНЯ ИЗРЯДНО ВЫПИЛ,ЭТА СТАРАЯ КОРГА ЗНАЯ ЧТО ОН ПЬЯН ,ОТДАЛА МОЕГО РЕБЁНКА С НИМ НА УЛИЦУ,ПОГОДА НЕ ЛЁТНАЯ,СЛЯКОТЬ,МОКРО.ТОТ ГДЕ-ТО ВОЗИЛ НА САНКАХ МОЕГО МАЛЫША,И СПУСКАЛ С ГОРОК,КОРОЧЕ ОН БЫЛ ТАКОЙ МОКРЫЙ,КАК БУДТО ЕГО ОДЕЖДУ ПОСТИРАЛИ,БОТИНКИ ОТ СЫРОСТИ РАЗОШЛИСЬ В ПЯТКАХ.РЕБЁНКА СЛАВА БОГУ ОН НА УЛИЦЕ НЕ ПОКАЛЕЧИЛ И НЕ ПОТЕРЯЛ,ХОТЯ В ТАКОМ СОСТОЯНИИ МОГ.БАБКА ТОЛЬКО СНЯЛА МОКРУЮ ОДЕЖДУ,ДАЖЕ ЧАЯ НЕ НАЛИЛА,НАЦЕПИЛА СМЕННЫЕ КОЛГОДКИ,ДАЖЕ НЕ ПОКОВЫРЯЛАСЬ В КУЛЬКЕ,В КОТОРЫЙ Я ПОЛОЖИЛА ЕЩЁ НОСОЧКИ И КОФТОЧКУ,ПОСАДИЛА ЕСТЬ СУП.ВИДЯ ЭТО ВСЁ Я СХВАТИЛА СЫНА,ПОТРОГАВ НОГИ УЖАСНУЛАСЬ,ОНИ БЫЛИ ОБКАЧИНЕВШИЕ ДО ТАКОЙ СТЕПЕНИ,ЧТО РЕБЁНОК НЕ МОГ ПАЛЬЦАМИ ШЕВЕЛИТЬ,ОНИ БЫЛИ КАМЕННЫМИ,РУКИ КРАСНЫМИ ,ВИДНО ТОЖЕ ОТМОРОЖЕННЫМИ.Я КАК НАЧАЛА ОРАТЬ МУЖУ,ВЫЗЫВАЙ СКОРУЮ,ОНА КИДАЕТ МНЕ КОЛГОТКИ,УХОДИТЕ,А ТО СЕЙЧАС ТВОЙ МУЖ НАБЬЁТ ОТЦУ МОРДКУИ БУДЕТ СКАНДАЛ...БЛЯХА,КАКОЙ СКАНДАЛ,РЁБЁНОК НОГ НЕ ЧУВСТВУЕТ,А ТЫ СУКА НАС ГОНИШЬ,БЕЗ ВЕЩЕЙ ДОМОЙ....КОРОЧЕ,ПРИЕХАЛИ ДОМОЙ,ОБМОТАВ ВОВКУ С ПЛЕД НА ТАКСИ,ВЫЗВАЛИ СКОРУЮ,ПРИНЯЛИ МЕРЫ ПЕРВОЙ ПОМОЩИ,СЛАВА БОГУ ВСЁ ОБОШЛОСЬ!!!! А ВЫ ГОВОРИТЕ БАБУШКАМ ДОВЕРЯТЬ.....

Partajează acest post

Link spre post
Murka555

Я бы ей руки и ноги поотрубала,чтоб такая тварь не могла по земле ходить.После таких случаев о каких нянях может идти речь.

Partajează acest post

Link spre post
leto

Eu ma si tem sa privesc asa imagini. Numai am citit si m-au rabufnit lacrimile. Ce om tre sa fii ca sa procedezi asa nemilos cu copilul care te-ai angajat sa-l ingrijesti???

Eu iata de cind umbla fetita la gradinita, o intreb zilnic, daca totul e bine, ea la mine imita si memorizeaza absolut totul, si prin diferite siretlicuri incerc sa intreb : da cum face educatoare cind e suparata! ...sau o intreb, Da ce spune educatoarea cind Sofia nu vrea sa doarma, sau sa manince...sau nu vrea sa fie linistita? ...Si ea ma priveste, si fara emotii imi spune doar: ai..ai..ai... Hai sa ne gindim la viata!!! Si asta totul in portugheza...atit de amuzant suna . Si pune mainile in solduri...dar mai mult nimic, niciodata , nici macar o data, nu a imitat ceva negativ nici prin vorba nici prin fapte ca raspuns la intrebarile mele * de mai sus* .

Eu insa am amintiri urite legate cu gradinita :

Pe mine , cind eram mica, la gradinita, nu educatoare... da dadaca ma batea, cu palmele peste fata. La ora somnului, educatoare era de-obicei iesita, iar dadaca raminea sa ne urmareasca , si eu eram unica care nu puteam sa dorm, si pentru asta ea ma bate... ma ascundeam de ea, ma prefaceam ca dorm numai ca ea sa nu ma bata.

Doamne, si acum am un nod in git, cind imi amintesc. Cum scrisnea ea din dinti, daca eu incepeam a plinge de durere : '...tzs-s-s , gura...! '.

Apoi le-am spus parintilor, intr-o zi le-am spus parintilor. Desigur dadaca a negat totul, a spus ca eu am inventat. Desigur, martori nu erau, altii dormeau, si deci nici bataie nu primeau. Apoi, alta data, m-a batut si mi-a reprosat, pentru ca le-am spus parintilor...si eu iar am tacut, dar o data eram la biserica, inainte de impartasanie, toti isi cereau iertare unii de la altii , si mama cu tata mi-au spus : '...i-a uite dadaca ta...' , eu am tresarit si m-am uitat asa speriata, si nu am dorit sa ma apropii de ea. M-am strins linga mama si am inceput sa pling, spunind cu vocea inceata '...ea ma bate,ea e rea...' . Da ea, magarita de dadaca * ca alte cuvinte nu am* inca s-a apropiat de noi, da cind m-a vazut ca o privesc direct in ochi si pling...s-a facut rosie, rosie la fata. Dar nu a avut curajul sa recunoasca greseala ei si sa-si ceara iertare. Atunci , la moment parinti au fost socati, nu ma puteau linisti, insa cind am mers la gradinita, tin minte si acum, tatal meu m-a dus de minuta, s-a apropiat de dadaca, si in soapte...da i se zbicaiau tocmai vinele la timple...ia spus : ' ...eu iti tai capul, daca inca o data mai pui mina pe fata mea...' . Din ziua aceia au si luat sfirsit bataile.

Uf slava Domnului, ca macar cu asta nu am avut prob la gradinita. Eu al fel nu dormeam, dar mama din timp s-a inteles cu educatoarele sa ma lase in pace sa nu dorm. Aveam voie sa stau cu ochii deschisi.

Dar situatia desigur e urita rau, cel mai tare ma ingrijoareaza faptul ca, copii adesea presati de educatori, dadace, pot sa nu spuna nimic. Sau pur si simplu sunt prea mici ca sa spuna ceva ,,,,,,:(

Ma gindeam la dadaca, din acest motiv atrageam atentia la comportamentul dadacelor la teren (din pacate, nu mi-a placut nici una), iar ceea ce vezi la stiri in genere te ingrozeste.... nici nu mai stiu ....

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Dar situatia desigur e urita rau, cel mai tare ma ingrijoareaza faptul ca, copii adesea presati de educatori, dadace, pot sa nu spuna nimic. Sau pur si simplu sunt prea mici ca sa spuna ceva ,,,,,,:(

E adevarat, uneori copii, din anumite motive, nu spun nimic despre ceia ca la gradinita educatoarea sau dadaca ii bate sau cumva agresiv le vorbeste. Da lui fitzka mea gura nu-i inchizi. Asta spune totul incepind cu cine a intrat, ce au vorbit, ce a vrut... Si apoi ma uit , ca papusica ei preferata, ea spune ca se numeste Thaina (ca si educatoarea), apoi cind o intreb cum se numesc prietenii ei, apoi lista mereu incepe cu numele educatoareler (Thaina si Raquel) si a dadacii (Maria). Si deseori urmaresc imaginea, cind toti copii stau cum stau, da a mea, mai ca mereu cocotzata in bratele educatorii. Si apoi , la gradinita sunt camere video, drept ca se filmeaza pe imagini, si parintii, oricind, banuind ceva , pot avea acces la ele.

Partajează acest post

Link spre post
insomnia

БАБУШКЕ?

Я говорю про адекватных бабушек, которые не навредят своему внуку\внучке.

Если Вы знали, что там за обстановка, то зачем вообще ребенка туда отдавать.

Ваши бабушка с дедушкой - это исключение, а не правило

Пы Сы отключите КапсЛок, он на сайте запрещен.

Кать, про крокодильчика да, стоит познакомить)

Editat de insomnia

Partajează acest post

Link spre post
Liudmilo4ka

ОХРИНЕТЬ,Я-БЫ ЕЁ ЗАДУШИЛА БЫ.ВОТ У МЕНЯ НЯНЯ С СЕНТЯБРЯ,КТО НЕ СОВЕТОВАЛ,ВСЕ НЕ ПОДХОДИЛИ.ЕЁ Я НАШЛА В МАКЛЕРЕ,ЗНАЮ,ЗНАЮ,ЧТО СТРАШНО БЛА БЛА....ВСЕ КТО ПОРЕКОМЕНДАЦИИ МЕНЯ НЕ УСТРАИВАЛИ,ПРОСИЛИ КОСМИЧЕСКУЮ ЗАРПЛАТУ,ПРИЧЁМ ТРОИМ БЫЛО ОКОЛО 60-ТИ,ОНИ ХРЕН УГОНЯТСЯ НА УЛИЦЕ ЗА МОИМ ВОВКОЙ...,НУ И КОРОЧЕ,МЕНЯ ЭТА НЯНЯ,С МАКЛЕРА,ОЧЕНЬ УСТРАИВАЕТ,НЕ МОГУ НАРАДОВАТЬСЯ,УБИРАЕТ,СТИРАЕТ,ГОТОВИТ,КОРОЧЕ ЗОЛОТО И РЕБЁНОК ХОРОШО РЕАГИРУЕТ НА ЕЁ ПОЯВЛЕНИЕ,ХОТЯ СЫН У МЕНЯ С ХАРАКТЕРОМ.

А можете в личку написать сколько платите и за сколько часов, и какую именно работу?

Editat de Liudmilo4ka

Partajează acest post

Link spre post
Sinka

Боже мой ((((((( как можно такую кроху ТАК лупить? по головочке...Малыш, по-моему, всего лишь хотел спать! или ему пришлось уснуть, после стресса и плача...жуть! я бы ей так вмазала, чтоб она себе башку проломила, с..ка старая!!!

я точно не отдам никому своего ре.

Partajează acest post

Link spre post
gelena

А у моей знакомой ситуация была совсем наоборот ((( Она няней работала, занималась с двойняшками, я ее знаю, она детей любит. Но там родители какие-то неадекватные были. Даже ей продукты не оставляли, чтобы она детишкам обед готовила. Кричали на нее, обвиняли во всех проблемах. Короче, тоже грустная история...

Partajează acest post

Link spre post
gelena

А у меня соседка очень хорошая, дочка всегда спокойно к ней на руки идет (хотя некоторым даже не улыбается) Она периодически няней подрабатывает. Кому надо-могу дать ее телефон

Partajează acest post

Link spre post
маМашка

Я вижу только один выход из этой ситуации, нанимая на работу незнакомую няню, нужно сразу устанавливать камеры по дому и предупреждать ее о том, что она под наблюдением! Я лично так и сделаю! У меня у подруги так няня целый год проработала, пока ребенок в садик не пошел!

Partajează acest post

Link spre post
sharm

Я вижу только один выход из этой ситуации, нанимая на работу незнакомую няню, нужно сразу устанавливать камеры по дому и предупреждать ее о том, что она под наблюдением! Я лично так и сделаю! У меня у подруги так няня целый год проработала, пока ребенок в садик не пошел!

100% Отдавая своего ре в руки чужого человека надо быть очень осторожными. И раз уж приходится тратиться на няню, можно и потратиться на камеры. Хотя все равно надо тщательно выбирать человека. Ведь сделанное может серьезно повлиять на психику ре. Как я рада, что мне не приходится нанимать нянь для своего малыша.

Partajează acest post

Link spre post
Njura

Какой кошмар!!!!до слез ребенка жалко!!!!не понимаю зачем такие живодерки идут нянями работать?Бить беззащитное дитя, которое не может никак тебе ответить.....а ведь она женщина и возможно и дети свои есть.....

Partajează acest post

Link spre post
Njura

сегодня вспомнила, что на днях видела тоже ролик про няню.В Красноярске, няня вырастила в семье двух старших детей и когда родился третий ее опять пригласили.Один раз родители вернулись неожиданно и ребенок был заплакан, видимо причину няня не смогла объяснить и поэтому возник у родителей вопрос.На скрытой камере кот они установили было заснято, как няня жерет перед телеком, а чтоб дитя 9ти месячное ей не мешало, она лупит его по голове.Девочки, лупит, как грушу, накрывает с головой пеленкой и опять футболит!Я была в шоке просто, у меня и сейчас по телу мурашки.Поразило , то, что за такие развлечения ей грозит 40 000руб штрафа или 3 мес исправительных работ!!!!!Скажите мне где справедливость!!!!После токого ребенок может калекой остаться, головными болями мучится всю жизнь....Не понимаю....Дубасить беззащитное существо....Иногда детки просто плачут, так сердце кровью обливается.Не представляю даже, какой шок был у тех родителей.Мы бы эту няню разорвали на части своими руками , за такое издевательство!!!!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Da, este un caz foarte trist şi este şi mai trist ca astfel de caz nu este unicul. Eu un lucru nu pot sa inteleg.. ce fel de inima trebue sa aiba astfel de femei care in aşa fel işi bat joc de copii straini. Ele in los sai multumeasca lu Dumnezeu şi Familiei care ii da de lucru şi care ii plateşte ca nu are grija de copil pedegeaba. Doamne fereşte......Mii jale de micutii care cad in astfel de mini .......Astfel de femei nu se numesc femei ci fiare, şi fiarele nu se comporta aşa cum unele femei. Dumnezeu este mare şi vede nenorocitele de femei care nu ştiu ce este sa ai inima de om ...... Sunt destul de grave şi foarte multe astfel de cazuri. Sanatate astfelor de copii care a trebuit sa treaca prin astfel de mini şi parintilor care se incred in astfel de femei şi le ofera o bucata de piine şi un loc de munka. Astfel de femei nu ramin nepedepsite, eu sunt sigura..:Sunt şi eu mama şi nu-mi inchipui ca cineva sa-mi loveasca copilul astfel.............Nici nu doresc sa-mi inchipui ca este ingrozitor................

Partajează acest post

Link spre post
kateakojokaru

Doamne fereste... sa stiu ca mor de foame, dar nu as lasa copilu pe mini straine si sa ies innaite de vrme la servici... Dragostea de mama oricum n-o schimba nimeni si cum educam si ingrijim noi mamele de copii nostri oricum n-o sa ingrijeasca nici o dadaca din lume... Pentru ce se da concediu pentru ingrijirea copilului pina la 3 ani...???

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum