psixoz

Nu Pot Intelege Ce-I Cu Mine. Cine A Mai Avut Asa Ceva?

Postări Recomandate

psixoz

Salutare, stiu demult de acest forum dar nu m-am gindit vreodata ca va trebui sa ajung si eu pe aici. Pursisimplu in alta parte chiar nustiu unde sa ma adresez. Vin la voi pentru a cere un sfat in situatia mea. Deci sa incepem. Ceea ce vreau sa spun e ca nu inteleg ce se petrece cu mine, am familie, am prietena pe care o iubesc foarte tare, am prieteni, invat, am 18 ani, dar ceva nu imi ajunge si nu inteleg ce. Citeodata am impresia ca tuturor eu le incurc, ca poate ar fi mai bine fara mine, citeodata am impresia ca chiar si pentru prietena mea era mai bine daca nu ma cunostea pentru ca ea tare s-a schimbat pentru mine, ea nu se mai duce la disco, ea petrece tare mult timp cu mine nu ca inainte cu prietenii ei, si nu numai astea dar mai multe a schimbat ptr mine. Prietenii ei ii spun ca iata de cind te intilnesti cu asta te-ai schimbat "nu esti asa de prikolinaya" si ea imi spune despre toate astea si eu mereu ma pun pe ginduri. Nustiu intr-un fel m-am saturat de tot, vreau sa dispar undeva departe sa nu stie nimeni, poate numai o singura persoana care imi este cea mai apropiata. Cine a mai avut asa ceva? Cum ati solutionat? Cine stie ce sa fac, cum sa ma comport?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
konfety

Inveti la liceu asa sa inteleg,pai sfatul meu,mai rezista cu universitetul totul se va schimba,tii urit tare si nu ai hobby din cauza asta si-ti trec prin cap diferite prostii,dar prietenii dai voie cu prietenele sau iesiti impreuna toti,tu ca insotitor.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Totul e in regula si cu tine, si cu prietena ta:))

Personal, nu vad mare problema la voi:)) Apar schimbari si asta e normal. Prietena te iubeste si te stimeaza si trebuie sa te bucuri ca prefera sa petreaca mai mult timpul cu tine decat cu prietenii. (Eu avea sa ma bucur:))

Sa stii ca disparand, nu vei rezolva nimic! Ti-i frica? Vrei sa se rezolve totul de la sine? Sa stii ca nu se va rezolva nimic daca tu nu vei dori sa actionezi, sa schimbi ceva sau sa faci macar ceva ce depinde de tine.

Si in loc sa te framanti pe tema prietenei si prietenilor ei, mai bine ati petrece timpul cu folos pentru ambii combinand utilul si placutul. Atatea lucruri interesante sunt in ziua de azi si tu te framanti ce sa faci...

Scoala, teatru, cinema, plimbari, muzee, carti, distractii - care e problema? Nu are cine sa va dea un ghiont?:)))

Nasul sus si inainte! Viata e frumoasa, mai ales la 18 ani!!!!

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Esti Radu cumva? :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
sunshine

esti cumva Radu? :bye:

deja cred ca te cunoaste tot forumul! :girl_crazy:

Ai o prietena care e insarcinata, ce nuti mai ajunge! Enjoy life!!!!!! Si scoateti prostiile din cap..... :)

Daca la tema, cred ca multi oameni trec prin asa momente ca si tu...ele sunt trecatoare.....cind se va naste babe aceste ginduri vor dispare.....

Bafta!

Editat de sunshine

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

Buna, am citit si eu istoria lui Radu, dar nu sunt acel Radu :). Si nu am o prietena insarcinata:D...din pacate sau din fericire nustiu, dar inca nu am avut relatii sexuale cu prietena mea. Cred ca e prea devreme inca :)..

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

Inveti la liceu asa sa inteleg,pai sfatul meu,mai rezista cu universitetul totul se va schimba,tii urit tare si nu ai hobby din cauza asta si-ti trec prin cap diferite prostii,dar prietenii dai voie cu prietenele sau iesiti impreuna toti,tu ca insotitor.

Da invat la liceu, hobby am multe, mereu sunt ocupat, mereu am ce face. Actiuni de voluntariat, proiecte scolare si ptr comunitate, dar oricum ceva nui asa cum vreau eu :(...mereu am o senzatie ca toti se folosesc de mine, oriunde nu m-as duce si orice nu as face totul e pentru ca ii trebuie unor oameni nemultumiti.

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

Esti Radu cumva? :rolleyes:

nu stiu de ce dar eu tot m-am gindit ca este Radu...))

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

nu stiu de ce dar eu tot m-am gindit ca este Radu...))

Ma numesc Radu :)...dar nu cu prietena insarcinata..tfu tfu tfu:D:D

Partajează acest post

Link spre post
olya

))))))ce coincidenta!)))))))))

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

deam nu inteleg sa imi para rau ca m-am adresat la voi?

Partajează acest post

Link spre post
konfety

Da invat la liceu, hobby am multe, mereu sunt ocupat, mereu am ce face. Actiuni de voluntariat, proiecte scolare si ptr comunitate, dar oricum ceva nui asa cum vreau eu :(...mereu am o senzatie ca toti se folosesc de mine, oriunde nu m-as duce si orice nu as face totul e pentru ca ii trebuie unor oameni nemultumiti.

mai intii respectate tu pe tine isuti si apoi te vor respecta altii,eu cinstit sa-ti spun urasc oamenii pisimisti,dar la tn credca o trecere in virsta)

Partajează acest post

Link spre post
sunshine

deam nu inteleg sa imi para rau ca m-am adresat la voi?

eu personal cred totusi ca acesti 2 Radu e una si aceeasi persoana! Aveti aceeasi mentalitate! :bye:

De la o posta se vede ca e aceeasi persoana....no ofence...... :sorry:

Partajează acest post

Link spre post
Irinush

Pai nu cu prietena insarcinata...poate prietena pina la urma nici nu ramasese insarcinata...))

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Da stii de ce Radule tot tu esti si acolo si aici? pentru ca acelasi stil de a scrie, avatarul care te descrie ca un familist (in ambele avatare e aceeasi istorie), si unde mai este asa coincidenta in ambele cazuri esti Radu si in ambele 18 ani, a da si problema cu prietena. :blum:

Partajează acest post

Link spre post
Ellyna

zau ca si eu tot la Radu m-am gandit, ce-i popular omul asta pe forum

Partajează acest post

Link spre post
Капризка

админы, проверьте ай пи этих двоих Раду :))

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

omg...problema cu prietenele au toti acum pe la virsta de 18 ani, si plus la asta nu am spus ca e problema in ea ci in mine...ce tine de avatar accesati google.com si scrieti acolo "psixoz" apoi uitativa prin poze :)...

Partajează acest post

Link spre post
LILLIA

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

Iarasi Radu )))

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

am primit ajutor cu mult mai rapid pe http://www.all-psy.com/...cu aluziile voastre si la costiujeni poti sa ajungi pina primesti un sfat normal....nu va suparati dar asa-i

pe naiba sunt un tip mai romantic, am o alta educatie, si poate si sunt mai familist dar de ce dracu sa nu intelegi din cuvintul: NU? daca am spus ca nu sunt acelasi Radu!!!

Daca o sa va usureze, acest Radu imi este coleg de scoala si el mi-a spus de acest site, deja toata scoala stie de el si nu inteleg de ce va-ti legat si de el? voi sa il vedeti cit de tare s-a schimbat el de cind prietena lui e insarcinata, el si asa era foarte responsabil dar acum la general e atent la tot ce face, cu cine si cum si despre ce vorbeste, parca e mai tacut uneori dar e fericit.

Pentru cine a spus acolo sunt pesimist,poate si sunt pesimist ptr ca m-am saturat de viata care am avuto si mereu parca e un Deja-Vu. Parintii mei au avut grija de educatia mea doar prin ami face restrictii si prin a ma pune sa fac carte! Insa nu i-am avut alaturi cind am vrut sa-i am, cind am vrut pursisimplu sa fie seara fara certuri, cind am vrut sa fie totul bine, inteleg ca sunteti mai mari si ati trecut prin multe dar intelegetima si pe mine si pe Radu, nu fiti asa raii.

Partajează acest post

Link spre post
Taка

oare la 18 ani nu ai alta ocupatie decit sa stai pe sait de mamici??? fii barbat, lasa niorlaitul si bucurate de viata...

Partajează acest post

Link spre post
konfety

am primit ajutor cu mult mai rapid pe http://www.all-psy.com/...cu aluziile voastre si la costiujeni poti sa ajungi pina primesti un sfat normal....nu va suparati dar asa-i

pe naiba sunt un tip mai romantic, am o alta educatie, si poate si sunt mai familist dar de ce dracu sa nu intelegi din cuvintul: NU? daca am spus ca nu sunt acelasi Radu!!!

Daca o sa va usureze, acest Radu imi este coleg de scoala si el mi-a spus de acest site, deja toata scoala stie de el si nu inteleg de ce va-ti legat si de el? voi sa il vedeti cit de tare s-a schimbat el de cind prietena lui e insarcinata, el si asa era foarte responsabil dar acum la general e atent la tot ce face, cu cine si cum si despre ce vorbeste, parca e mai tacut uneori dar e fericit.

Pentru cine a spus acolo sunt pesimist,poate si sunt pesimist ptr ca m-am saturat de viata care am avuto si mereu parca e un Deja-Vu. Parintii mei au avut grija de educatia mea doar prin ami face restrictii si prin a ma pune sa fac carte! Insa nu i-am avut alaturi cind am vrut sa-i am, cind am vrut pursisimplu sa fie seara fara certuri, cind am vrut sa fie totul bine, inteleg ca sunteti mai mari si ati trecut prin multe dar intelegetima si pe mine si pe Radu, nu fiti asa raii.

Mii ff interesant ce ti-au spus acolo?Ce-i cu personalitatea ta!

Partajează acest post

Link spre post
sunshine

Radule, chiar crezi ca toate femeile de pe forum sunt asa naive ca tine? :scratch_one-s_head: da raspunde sincer! majoritatea femeilor de aici sunt mamici, femei realizate pe plan profesional, femei care au ceva creier.....tu chiar crezi ca poti sa le pacalesti asa usor? :girl_crazy:

Cei cu povestile astea gogonate, si ce coincidenta ca celalt Radu iti este coleg de scoala.... :umnik2:

Tam ne sam el tia zis de acest site..... :girl_crazy: Santa Barbara :girl_crazy: Bred! fii matur! :shout:

Problema nui ca teai adresat dupa ajutor, NU! You are welcome! Any time! Dar.....nu creind 2 conturi diferite si avind 2 povestioare diferite,.....si mai ales negind ca nu esti acelasi radu! :girl_crazy:

Un copil de 18 ani, nu sta pe astfel de situri, mai ales comentind in alte teme, gen: nume copii, etc! Mie la 18 ani gindul imi era la scoala!!!! :girl_crazy:

Probabil ca Radu, nu se va mai arata la orizont dupa acest mesaj! :dance4::girl_crazy:

Editat de sunshine

Partajează acest post

Link spre post
psixoz

Mie nu imi e a scoala...oricum fiecare gindeste cum doreste

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum