Vizitator Mama

Cum De Deschis Afacere.

Postări Recomandate

Vizitator Mama

Salut la toate mamicile,am deschis aceasta tema deoarece necest ajutor.Vreau sa-mi deschid o afacere,un butik sau citiva m2intr-un centru comercial-produse cosmetice.Cine stie ce preturi sunt la Jumbo,San Cyti etc.,Poate cineva a deschis din voi internwt magazin,cine ma poate sfatui cu ce sa incep,de ce acte este nevoie.Voi fi recunoscatoare pentru orice informatie.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adrenalinn

in ziua de azi nu cred ca e rentabil sa deschizi un mini-business...dar oricum doamne ajuta :)

Partajează acest post

Link spre post
Corina

Salut la toate mamicile,am deschis aceasta tema deoarece necest ajutor.Vreau sa-mi deschid o afacere,un butik sau citiva m2intr-un centru comercial-produse cosmetice.Cine stie ce preturi sunt la Jumbo,San Cyti etc.,Poate cineva a deschis din voi internwt magazin,cine ma poate sfatui cu ce sa incep,de ce acte este nevoie.Voi fi recunoscatoare pentru orice informatie.

Ati ales si DVS locul )))) ei dar oricum Succes!

Partajează acest post

Link spre post
brilica

Daca ai un scop til pui inainte si mergi spre el ,orice greutate care va aprea dar va aparea inseamna ca esti mai aproape de succces, numai nu te opri la jumate de drum mergi inainte si vei reusi si crede in ceia ce faci.

Daca cineva te sfatue ca nu costa ,nu face sa te deschizi,nu asculta ei stau pe loc si nu fac nimic dar tu o vreai si deja esti cu un pas inainte asa ca nu asculta pe nimeni si fa ce iti spune inima ca nu te va minti, te asigur ca sa ti se primeasca trebuie sa iubesti ceia ce faci de nu dai la faliment asa ca succes.

Apropo un lucru extrem de important este personalul ,calitatea deservirii 90% din succes,uite de 7 ori apoi alege,un profisionist e scump dar efectiv te asigur.

La mine in companie actieaza in jur de 120 de consultanti vinzari si numai 5 % corespund cerintelor in viguoare dar unul din ei costa cit 10 simpli asa ca tu ai nevoie de un om ,catal si il vei gasi.

Succes daca ai intrebari scrie.te sfatui sa citesti cartea CLIENT PE VIATA.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Гость

Salut la toate mamicile,am deschis aceasta tema deoarece necest ajutor.Vreau sa-mi deschid o afacere,un butik sau citiva m2intr-un centru comercial-produse cosmetice.Cine stie ce preturi sunt la Jumbo,San Cyti etc.,Poate cineva a deschis din voi internwt magazin,cine ma poate sfatui cu ce sa incep,de ce acte este nevoie.Voi fi recunoscatoare pentru orice infor

Eu sa fiu sincera nu ştiu de ce acte este nevoe deoarece nu traesc la Md, insa eu va doresc un sincer succes şi sa nu va opriti numai ca cineva spune ca nu face sa deschizi sau ca nu merge astfel de buisnes. Nu conteaza , mare sau mititel, din mic creşte aşaca succes şi mergeti mai departe nu va opriti. Şi eu sunt o mamica care tot ma gindesc sa deschid buisnesul meu şi ştiu ce inseamna sa fii sustinut de cineva şi oprit de altcineva. Cum se spune, pina nu incerci nu ştii cum poate sa mearga astfel de buisnes. Mai ales ca cosmetica mereu a fost şi va fi intrebata. Multa bafta.

Partajează acest post

Link spre post
virtovera

Daca ai un scop til pui inainte si mergi spre el ,orice greutate care va aprea dar va aparea inseamna ca esti mai aproape de succces, numai nu te opri la jumate de drum mergi inainte si vei reusi si crede in ceia ce faci.

Daca cineva te sfatue ca nu costa ,nu face sa te deschizi,nu asculta ei stau pe loc si nu fac nimic dar tu o vreai si deja esti cu un pas inainte asa ca nu asculta pe nimeni si fa ce iti spune inima ca nu te va minti, te asigur ca sa ti se primeasca trebuie sa iubesti ceia ce faci de nu dai la faliment asa ca succes.

Apropo un lucru extrem de important este personalul ,calitatea deservirii 90% din succes,uite de 7 ori apoi alege,un profisionist e scump dar efectiv te asigur.

La mine in companie actieaza in jur de 120 de consultanti vinzari si numai 5 % corespund cerintelor in viguoare dar unul din ei costa cit 10 simpli asa ca tu ai nevoie de un om ,catal si il vei gasi.

Succes daca ai intrebari scrie.te sfatui sa citesti cartea CLIENT PE VIATA.

100% DE ACORD, desi fiti si dvs de acord ca la noi statul practic inghite orice doritor de a deschide vreo afacere, e greu de supravietuit impozitelor, taxelor, cerintelor nenumarate ce vin din partea lui, dar oricum asta nu trebuie sa ne opreasca in dorinta de a face ceva, de a nu sta pe loc!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Kira

salut la toti,la fel si am o mica dorinta de mica sa deschid un restaurant insa nu stiu procedurile,am auzit ca impozitele sint mari si ca mai mult investesti dar venitul e minim.Imi pare foarte rau ca statul nu numai nu ne ofera un viitor dar ne preseaza chiar de incercam singuri ceva.... :blush: Daca este cineva care are o activitate in domeniu as ruga sami dea un sfat.mersi

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator vasil

salut,la jumbo fidesco in fata caselor akolo era cosmetica premier,dar sa inchis deoarece in ultimul timp le eseau numai 4000 lei lunar,dintre care achitau salariul 2 si ceva plus arenda pentru 120 parimise 1300 lei daca nu ma gresesc,,la atrium nui scumpa arenda daca se afla in coridor am invedeere nu in butic,aveti ne voie de o suma normala,5400 pentru SRL denumirea dstra+aparatul de casa2500 poate mai mult+stampila+500 trebuie sai aveti si aveti la dispozitie 2 sau 3 luni ca sa va deschideti si multa umblatura pe drumuri

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator emil

Asta e problema multor din noi, vorbim doar cu lucruri auzit de la cineva, care deobicei sunt idei negative, putini sunt totusi cei care cauta informatie, se documenteaza, pt ca acum toata inf este ft accesibila. Informati va din surse oficiale, nu din ce zic altii. Succes dvs, e adevarat, tre sa mergeti pina la capat, dar informati va ...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Anatol

Vreau sami deschid o afacere pentru producerea fortanului, daca poate cineva sa ma ajute cu niste sfaturi in privinta actelor si nu numai... mersi mult

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Mihai

Salut omeni buni mam hotarit sami dechid o afacere de prajituri in peata si am nevoe de un ajutor de la Dumnevoastra ce fel de Documente imi trebue. sa-le optin acum Va multumec mult de orce raspuns.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator
Adaugi comentarii ca vizitator. Dacă ai un cont, te rog autentifică-te.
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Alipește ca text simplu

Doar 75 de zâmbete maxim sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.