Vizitator rose

Vreau Sa-Mi Donez Parul

Postări Recomandate

Vizitator rose

Fetelor, am posibilitatea sa-mi donez podoaba capilara la o asociatie care lupta impotriva cancerului la sin. Nu am de gind sa ma tund anume pentru aceasta cauza, insa m-am gindit sa-mi scurtez parul si in loc sa mearga la gunoi, sa fac cel putin o femeie care sufera fericita, deoarece aceasta asociatie confectioneaza peruci pentru a le dona femeilor ce au fost nevoite sa se rada pe cap dupa chimioterapie. Ma inspaiminta putin faptul ca indirect, donind ceva care e al meu, care e parte din mine, sa nu am soarta doamnei sau drei ce va purta peruca din parul meu. Ce parere aveti despre asta? Face sa-mi donez parul?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fericire

Eu nu cred in asa ceva:))

Si cum ati putea "prelua" soarta acelei persoane? Am auzit si eu ceva de genul ca energia ramasa pe vestiment sau lucru care a fost purtat sau utilizat de o persoana, poate fi transmisa persoanei detinatoare de acele lucruri la moment.

Dar chiar si asa, oricum, o alta persoana va purta energia voastra si nicidecum nu dvs. energia acelei persoane. Stati pe pace si daca vreti sa faceti un lucru bun, nu va ganditi la ceva rau:))

Partajează acest post

Link spre post
Natusia

Очень странные у вас мысли.Даже не верится что кому то кто решил помочь бoльным раком могли прийти такие мысли.А может вы троль?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator rose

Eu nu cred in asa ceva:))

Si cum ati putea "prelua" soarta acelei persoane? Am auzit si eu ceva de genul ca energia ramasa pe vestiment sau lucru care a fost purtat sau utilizat de o persoana, poate fi transmisa persoanei detinatoare de acele lucruri la moment.

Dar chiar si asa, oricum, o alta persoana va purta energia voastra si nicidecum nu dvs. energia acelei persoane. Stati pe pace si daca vreti sa faceti un lucru bun, nu va ganditi la ceva rau:))

Fericire, merci de opinie. Logic inteleg ca e cam invers, ca se transmite energia mea si nu energia persoanei care va purta peruca mie, insa eu stiam de o piatra, nu imi amintesc acum denumirea ei, care daca se poarta, nici intr-un caz nu se poate transmite acea piatra unei alte persoane. Nu prea cred in acest gen de povesti, dar cred in energiile pozitive si negative si de aceea am venit aici dupa o parere.

Очень странные у вас мысли.Даже не верится что кому то кто решил помочь бoльным раком могли прийти такие мысли.А может вы троль?

Nu vad nimic straniu aici, mai bine sa ma asigur si sa mai intreb decit sa fac ceva si mai apoi sa regret ca uite nu am stiut ca trebuia de procedat intr-un fel sau altul. Si nu cred ca e cazul sa va ginditi la troll sau asta e unica ce ati vrut sa extrageti din cele scrise???

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator rose

Fericire, merci de opinie. Logic inteleg ca e cam invers, ca se transmite energia mea si nu energia persoanei care va purta peruca mie, insa eu stiam de o piatra, nu imi amintesc acum denumirea ei, care daca se poarta, nici intr-un caz nu se poate transmite acea piatra unei alte persoane. Nu prea cred in acest gen de povesti, dar cred in energiile pozitive si negative si de aceea am venit aici dupa o parere.

Nu vad nimic straniu aici, mai bine sa ma asigur si sa mai intreb decit sa fac ceva si mai apoi sa regret ca uite nu am stiut ca trebuia de procedat intr-un fel sau altul. Si nu cred ca e cazul sa va ginditi la troll sau asta e unica ce ati vrut sa extrageti din cele scrise??? Plus la toate, aveti de spus ceva nemijlocit la tema?

Partajează acest post

Link spre post
one

eu stiu... poate sa va ducetsi la o biserica, si sa intrebatsi pe vre-un parinte? poate ceva o sa va spuna... poate e posibil de citit vre-o rugaciune, sau de sfintsit... cam aceste ginduri mi-au venit. vedetsi si dvs...

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator rose

One, merci mult de opinie. Cred ca asa si voi face.

Partajează acest post

Link spre post
Fericire

Daca e sa gandim asa, pai noi in fiecare zi facem schimb de energii si in transport si in alte locuri publice, tinandu-ne de bara in troleu, mancand cu tacamurile din locurile publice, cumparand lucruri efectuate atat manual cat si la fabrica (de ex: o haina contine pana la 20 de operatii si fiecare operatie este indeplinita de persoane diferite si nu cred eu ca toate persoanele, in toata ziua au dispozitie buna - dar noi cumparam haine, le purtam s.a.m.d.)

Nu are importanta ce fel de energie are un obiect sau altul, e important ce energie si dispozitie ai tu si cum vrei tu sa te simti purtand un lucru.

Ma repet inca o data, eu nu cred in asta si va sfatui si pe dvs. sa nu va complicati la acest subiect:))

Editat de Fericire

Partajează acest post

Link spre post
Allissa

trol sau nu ))) raspund la intrebare doar, energia se transmite de la cel ce da ceva, adica daca dvstr donati ceva, sau daruiti ( ex. haine) pai energia dvstr se transmite celui ce a primit darul, si nu invers, deci nu aveti dece sa va faceti griji.

Partajează acest post

Link spre post
Юбочка из плюша

продайте волосы и купите онкобольным лекарства на эту сумму

Partajează acest post

Link spre post
Natusia

Nu vad nimic straniu aici, mai bine sa ma asigur si sa mai intreb decit sa fac ceva si mai apoi sa regret ca uite nu am stiut ca trebuia de procedat intr-un fel sau altul. Si nu cred ca e cazul sa va ginditi la troll sau asta e unica ce ati vrut sa extrageti din cele scrise???

Да, это мое мнение.Потому как, будь я тем больным раком, хотелось бы чтобы если кто то и решился помочь то от всего сердца и не задумываясь о всякой суеверной фигне.

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator rose

продайте волосы и купите онкобольным лекарства на эту сумму

Спасибо Вам за столь дельный совет!

Да, это мое мнение.Потому как, будь я тем больным раком, хотелось бы чтобы если кто то и решился помочь то от всего сердца и не задумываясь о всякой суеверной фигне.

Женщина, вы такая агрессивная (надеюсь это у вас временно :)).

Вы знаете, открывая эту тему, я надеялась найтй парочку простых советов, которые я получила (мир не без добрых людей). Но то что вам странно или не странно, мне совсем неинтересно читать. Я тему открывала не для этого. Ни в одном вашем слове я не нашла ничего дельного, вам бы лишь бы высказать своё фи, лишь бы вые.....я. Так я вам просто дам совет: нечего сказать, пройдите мимо. Хотите высказаться, есть другие темы для этого. Удачи!

Админы, тему можно закрывать. Спасибо!

Partajează acest post

Link spre post
Natusia

Спасибо Вам за столь дельный совет!

Женщина, вы такая агрессивная (надеюсь это у вас временно :)).

Вы знаете, открывая эту тему, я надеялась найтй парочку простых советов, которые я получила (мир не без добрых людей). Но то что вам странно или не странно, мне совсем неинтересно читать. Я тему открывала не для этого. Ни в одном вашем слове я не нашла ничего дельного, вам бы лишь бы высказать своё фи, лишь бы вые.....я. Так я вам просто дам совет: нечего сказать, пройдите мимо. Хотите высказаться, есть другие темы для этого. Удачи!

Админы, тему можно закрывать. Спасибо!

Да ладно))). Пусть я буду агресивной, а вы тогда далеко не добрая как пытаетесь себя показать. Желаю вам всего наилучшего.))

ps а вот сейчас можно закрывать.

Editat de Natusia

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum