volodea

Asistenta Sociala

Postări Recomandate

volodea

buna ziua si cer mii de scuze pentru deranj.am si eu o intrebare la care cred ca pot obtine un raspuns mai bun de la dvstra.la noi in sat primaria ofera asistenta sociala unui anumit numar de oameni nustiu exact sa va spun numarul lor,dar fiecare din cei ce o primeste aceasta asistenta pur si siplu au cumparato de la persoana responsabila de acest lucru,dupa starea familiei nici unul nu coincide cu cerintele care se cer pentru a detine aceasta pensie toti traiesc la un nivel bun nici unul nare dizabilitati sau invalizi.pe mine una ma intereseaza cum sar pute sa se faca ca aceasta pensie sa se revie celor care intradevar are nevoie de ea,care intradevar maninka un bors chior cu o bucata de suhar pentru ca de piine ei nu au bani...si nu una sau doua dar zeci de astfel de familii avem in sat.spuneti va rog ceas putea face pentru acesti oameni?multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

buna ziua si cer mii de scuze pentru deranj.am si eu o intrebare la care cred ca pot obtine un raspuns mai bun de la dvstra.la noi in sat primaria ofera asistenta sociala unui anumit numar de oameni nustiu exact sa va spun numarul lor,dar fiecare din cei ce o primeste aceasta asistenta pur si siplu au cumparato de la persoana responsabila de acest lucru,dupa starea familiei nici unul nu coincide cu cerintele care se cer pentru a detine aceasta pensie toti traiesc la un nivel bun nici unul nare dizabilitati sau invalizi.pe mine una ma intereseaza cum sar pute sa se faca ca aceasta pensie sa se revie celor care intradevar are nevoie de ea,care intradevar maninka un bors chior cu o bucata de suhar pentru ca de piine ei nu au bani...si nu una sau doua dar zeci de astfel de familii avem in sat.spuneti va rog ceas putea face pentru acesti oameni?multumesc anticipat

Buna ziua,

In acest caz consider a fi necesar de a scrie plingere catre procuratura din raion pentru ca sa intreprinda un control si incaz de depistare a incalcarilor sa atraga la raspundere peroanele responsabile. La fel, scriti o plingere catre Inspecţia socială. Inspecţia are misiunea inspectării modului de aplicare corectă şi unitară a legilor şi a altor acte normative care reglementează acordarea ajutorului social, ajutorului pentru perioada rece a anului şi serviciilor sociale.

Contacte (Inspectia sociala)

MD-2065, mun. Chişinău, str. Hîncești 53, bloc B, et.6.

Telefoane de contact: (373-22) 999-245 - șeful Inspecției Sociale;

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum