Maryanna

Laureatul Titlului «Tânăr Savant Al Anului 2012» Doneaza Premiul Copiilor Bolnavi

Postări Recomandate

Maryanna

Veaceslav Boldescu i-a revenit titlul de «Tânăr savant al anului 2012» pentru cercetările compușilor cu proprietăți antimicobacteriene. Ultimul și-a donat premiul de 20 de mii de lei.

Veaceslav Boldescu, laureat al titlului «Tânăr savant al anului 2012»: - Aș dori să aduc mulțumiri părinților mei care m-au susținut, consider că în aceste zile chiar dacă nouă ne este greu nu trebuie să uită mde cei care ne sunt alături, am decis să transmit premiul meu organizației nonguvernamentale «Salvați viața» care ajută copiii bolanvi, inclsuiv cei care suferă de boli oncologice.

sursa: www.tv7.md/ro/news

Personal, cred ca e foarte frumos gestul, succese tinarului savant!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Irinka

Un gest frumos, demn de urmat!!!

Succese savantului si cit mai multe descoperiri si cercetari!

Partajează acest post

Link spre post
Cosinzeana

BRAVO!

un gest foarte frumos

Partajează acest post

Link spre post
LoredanaSP

Mii de multumiri de la bolnavii oncologi si rudele lor!

Sa-i aduca viata numai bucurii si sanatate!

Veaceslav Boldescu i-a revenit titlul de «Tânăr savant al anului 2012» pentru cercetările compușilor cu proprietăți antimicobacteriene. Ultimul și-a donat premiul de 20 de mii de lei.

Veaceslav Boldescu, laureat al titlului «Tânăr savant al anului 2012»: - Aș dori să aduc mulțumiri părinților mei care m-au susținut, consider că în aceste zile chiar dacă nouă ne este greu nu trebuie să uită mde cei care ne sunt alături, am decis să transmit premiul meu organizației nonguvernamentale «Salvați viața» care ajută copiii bolanvi, inclsuiv cei care suferă de boli oncologice.

sursa: www.tv7.md/ro/news

Personal, cred ca e foarte frumos gestul, succese tinarului savant!

Nu pot gasi articolul, se poate linkul?

Partajează acest post

Link spre post
Noela

cat de bravo este, dar ce fel de cercetari a facut? adica mai clar ce-ar vrea sa insemne compușilor cu proprietăți antimicobacteriene - sunt curioasa, si in genere unde poate fi gasita informatia despre cercetari, descoperiri facute la noi, ce fel de concurs e asta

Partajează acest post

Link spre post
Noela

ceea ce gasim pe net e prea putin pentru a intelege, dar ar fi atit de interesant de aflat ce descoperiri, ce cercetari fac savantii nostri

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum