NataliaSirghi

Ajutati Daca Puteti

Postări Recomandate

NataliaSirghi

Salutare la toata lumea.Suntem o familie tinara cu doi copii, un baietel si o fetita, ambii cu studii superioare. Cautam un batrinel sau o batrinica care nu au rude sa avem grija de (el sau ea), Sa traim cu ei, achitam facturile, fac curat, spalat, gatit. Eu stau acasa cu copii , fetita are un anisor , baietelul in curind face 3 si la vara va pleca la gradinita, lucreaza doar sotul. Iar daca ne vom intelege bine , pe viitor poate ne ramine noua casa (apartament) in Chisinau. La moment traim intr-o vremeanca , dar stapinii vor sa o demoleze la primavara, au planuri de reconstructii. Aici nu platim chirie, doar facturile si avem grija de casa, ograda, gradina. Peste hotare nu putem pleca din mai multe motive, dar сel mai important : copii sunt inca mici si au nevoie de noi. Ajutati daca puteti, poate cunoasteti pe cineva, va multumesc si va urez sarbatori fericite la toti!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Barbi

Ca idee - incercati sa Va adresati la slujba sociala (sau ceva de genul asta, stiu ca exista, deoarece o vecina de a mea de la casa veche, era angajata la o astfel de slujba). Ea i-mi spunea, ca are mai multi batrini pe care-i viziteaza, i-i insoteste la medic, etc...

Partajează acest post

Link spre post
NataliaSirghi

multumesc pentru sfat si iertata sa-mi fie indrazneala, dar poate ne lasati ceva coordonate de-a vecinei, imi vine forte greu sa ma deplasez cu 2 copii mai ales pe timp de iarna.Noi am incercat sa gasim un asistent social prin intermediul prietenilor, cunoscutilor dar nu am gasit nimic. Si apoi asta -i un pas foarte serios si responsabil, ne dam foarte bine seama , sa primesti in casa niste oameni pe care-i vezi prima data (luind in consideratie niste cazuri care apar la tv, batrinei care au lasat apartamentul unor tineri si ei ii lasa in strada dindu-i afara din casa lor ).Deaceea avem nevoie de un interlocuitor care ne-ar apropia: pe ei de noi si pe noi de dinsii.

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

multumesc pentru sfat si iertata sa-mi fie indrazneala, dar poate ne lasati ceva coordonate de-a vecinei, imi vine forte greu sa ma deplasez cu 2 copii mai ales pe timp de iarna.Noi am incercat sa gasim un asistent social prin intermediul prietenilor, cunoscutilor dar nu am gasit nimic. Si apoi asta -i un pas foarte serios si responsabil, ne dam foarte bine seama , sa primesti in casa niste oameni pe care-i vezi prima data (luind in consideratie niste cazuri care apar la tv, batrinei care au lasat apartamentul unor tineri si ei ii lasa in strada dindu-i afara din casa lor ).Deaceea avem nevoie de un interlocuitor care ne-ar apropia: pe ei de noi si pe noi de dinsii.

Nu stiu, daca am vre-un drept moral, ca sa Va dau un contact de-al Doamnei? Nu Va cunosc, si rog, sa fiu inteleasa corect. Doar pot sa Va zic, sa Va adresati la in mod oficial la oficiu social.

Partajează acest post

Link spre post
NataliaSirghi

multumesc, va inteleg perfect.

va urez sarbatori fericite!!!

Partajează acest post

Link spre post
Barbi

multumesc, va inteleg perfect.

va urez sarbatori fericite!!!

Mersi. Si Voua un an bun, plin de bucurii!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum