Andriana

Unite

Postări Recomandate

Andriana

buna ziua spunetimi va rog frumos am facut contract cu Unite pe 2 ani pe modem de la ei deci ma folosesc de internetul lor care deloc nu ma aranjeaza nu pot vorbi elementar pe skayp POT SA ANULEZ CONTRACTUL DACA E SEMNAT PE DOI ANI ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
GrigorePopa

buna ziua spunetimi va rog frumos am facut contract cu Unite pe 2 ani pe modem de la ei deci ma folosesc de internetul lor care deloc nu ma aranjeaza nu pot vorbi elementar pe skayp POT SA ANULEZ CONTRACTUL DACA E SEMNAT PE DOI ANI ?

Ar fi bine sa cititi mai intii conditiile contractului si daca conform lui aveti aceasta posibilitate atunci da, daca nu aveti aceasta posibilitate, atunci numai pe calea actiunii in judecata.

Editat de GrigorePopa

Partajează acest post

Link spre post
Emilia13

В форумах Консультации специалистов общение происходит в форме вопрос - ответ. Желающие могут получить виртуальную консультацию специалиста. Только специалист(ы) форума может (могут) отвечать на вопросы, групповое обсуждение вопроса другими участниками форума запрещено. Если вы хотите что то добавить или дополнить, делайте это посредством ЛС (личное сообщение) непосредственно тому кто задал вопрос. Даже если вам кажется что ваша ситуация похожа на раннеe описанную кем то другим и вы хотите получить консультацию, создайте свою вопрос-тему.

Editat de Фунтик
Будьте внимательнее!

Partajează acest post

Link spre post
trec

В форумах Консультации специалистов общение происходит в форме вопрос - ответ. Желающие могут получить виртуальную консультацию специалиста. Только специалист(ы) форума может (могут) отвечать на вопросы, групповое обсуждение вопроса другими участниками форума запрещено. Если вы хотите что то добавить или дополнить, делайте это посредством ЛС (личное сообщение) непосредственно тому кто задал вопрос. Даже если вам кажется что ваша ситуация похожа на раннеe описанную кем то другим и вы хотите получить консультацию, создайте свою вопрос-тему.

Editat de Фунтик
Будьте внимательнее!

Partajează acest post

Link spre post
Andriana

Ar fi bine sa cititi mai intii conditiile contractului si daca conform lui aveti aceasta posibilitate atunci da, daca nu aveti aceasta posibilitate, atunci numai pe calea actiunii in judecata.

multumesc mult domnul Grigore dar cred ca nu e posibil dar ei au spus ca nu o sa am probleme cu internetul dar foarte mam descurajat de calitatea care o dau ei .Prin judecata e posibil sa cistig procesul?

Partajează acest post

Link spre post
GrigorePopa

multumesc mult domnul Grigore dar cred ca nu e posibil dar ei au spus ca nu o sa am probleme cu internetul dar foarte mam descurajat de calitatea care o dau ei .Prin judecata e posibil sa cistig procesul?

In primul rind dvs. aveti statut de consumator astfel ar fi bine mai intii sa le inaintati o reclamatie in forma scrisa prin care solicitati rezilierea contractului si chiar restituirea pretul serviciului achitat din cauza prestarii serviciului necalitativ(daca intr-adevar este necalitativ, deoarece mai depinde si ce viteza de internet ati contractat) in primul rind cred ca viteza internet nu corespunde celei indicate in contract.... Dupa care ei vor avea 14 zile pentru a va da un raspuns in cazul in care refuza rezilierea contractului atunci ei trebuie sa va demonstreze ca caliatea serviciilor corespunde contractului (printr-o expertiza trehnica independenta). In cazul in care ei demonstreaza ca servicul este calitativ atunci puteti inainta o notificare de reziliere prin care faceti trimitere la art. 19 alin. (13) Legea privind protecţia consumatorilor: "Consumatorul este în drept să rezilieze contractul de prestare a serviciului de calitate corespunzătoare în orice moment, cu condiţia că achită prestatorului o parte din preţ, proporţională cu partea din serviciul prestat pînă la primirea de către prestator a avizului de reziliere a contractului, dacă contractul nu prevede altfel."

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum