Maryanna

Durere Acuta In Ureche

Postări Recomandate

Maryanna

Buna ziua Dle Oleg.

seara copilul de 2,5 ani a inceput sa se plinga ca o doare urechea in interior, la inceput mai slab iar peste vre-o ora destul de tare, urechea era curat[, fara nici o scurgere. La moment este racita, tuseste si are muci. Pentru a-i calma durerea am picurat otinum, 3 pic., durerea inceta pentru maxim o ora si iarasi incepea, dupa ce am picurat a treia oara, copilul a adormit, iar dimineata am vazut ca din ureche a curs un lichid de culoare cafeniu inchisa, e murdara toata urechea, durerea a disparut. cum pot sa-i curat urechea, sa mai picur Orinum si ce sanse mai sunt sa se repete durerea.

referitor la nas, ce ne recomandati deoarece am impresia ca durerea a fost provocata anume din acest motiv.

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Losii Oleg

Buna ziua Dle Oleg.

seara copilul de 2,5 ani a inceput sa se plinga ca o doare urechea in interior, la inceput mai slab iar peste vre-o ora destul de tare, urechea era curat[, fara nici o scurgere. La moment este racita, tuseste si are muci. Pentru a-i calma durerea am picurat otinum, 3 pic., durerea inceta pentru maxim o ora si iarasi incepea, dupa ce am picurat a treia oara, copilul a adormit, iar dimineata am vazut ca din ureche a curs un lichid de culoare cafeniu inchisa, e murdara toata urechea, durerea a disparut. cum pot sa-i curat urechea, sa mai picur Orinum si ce sanse mai sunt sa se repete durerea.

referitor la nas, ce ne recomandati deoarece am impresia ca durerea a fost provocata anume din acest motiv.

Multumesc.

Aveti dreptate otita a fost provocata de inflamatia mucoasei nazale. In urechiusa aceleasi picaturi doar la durere. Nu incalziti cu nimic urechea. In nasuc picaturi compuse cu antibiotic. Tratament 10 zile. Importan de aspirat in nasuc eliminarile.

Partajează acest post

Link spre post
Maryanna

durerea nu s-a mai repetat, o sa-i picur deja in nas picaturile pe care le recomandati, sper sa treaca cit mai curind. va multumesc mult, cele bune

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum