Vizitator raisa

Рентген 3-Х Месячному Малышу

Postări Recomandate

Vizitator raisa

Ребенку 3 месяца.Были мы у невропатолога на проверку, и оказывается у моего малыша не 2 родничка,а 3(передний и сзади 2).Отправили нас на рентген. Спрашиваю- что может быть, почему есть 3 родничёк, к чему это.В ответ-сделайте рентген, потом со снимком опять к ней.

Как думайте не опасно ли рентген такому малышу?? Может кто знает что ж это может быть???

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
СleoSun

А почему рентген а не узи?к чему рентген?

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator raisa

врач говорит что хочет видеть форму костей черепа,а узи это не покажет.

Partajează acest post

Link spre post
redtulip

Нам делали рентген легких на 4-ый день и в 4 месяца. Процедура, конечно, ужасная, но что поделаешь. Никаких ощутимых проблем после этого не возникло, ребенок здоров и развит.

Partajează acest post

Link spre post
Fialca

Noua tot la 3 luni ne-au facut rentghen. Nu e placut ce a-m vazut, l-au strins cu niste centure si la cap tot, ochii la fel, l-au aninat de un girlig si statea agatat si plingea..atuni a-m facut rentghen la plamini..

Partajează acest post

Link spre post
mamika

noi la 5 luni am facut. la fel agatat intr-un cirlig aveam impresia ca e Isus pe cruce, ingrozitor, numai la gindul unui renghen la bebelus, insa acum recent am facut eu un renghen, la niste aparate noi. profesioniste, care nu au atita radiatie, costa un pic mai mult dar cred ca nu prea conteaza cind e vorba de sanatate..

Partajează acest post

Link spre post
klara

ну сходите на всяк случай сначала к другому невропатологу. И поузнавайте, где новое оборудование, как девочки писали выше

Partajează acest post

Link spre post
LedyOseni

ничего особенного, обычный рентген, просто надо малыша держать, что фото было именно в нужном ракурсе. считаю лучше перестраховаться, чем пропустить что-то.

Partajează acest post

Link spre post
Фунтик

Partajează acest post

Link spre post
lumipupsic

Noi tot am facut rentghen copilului la 3 si la 6 luni, doar ca la oasele bazinului. Celuilal copil i s-a facut rentghen la plamini la Centrul mamei si a copilui, agatat, cum scriu fetele, de un cirlig si pelicula a iesit bine, pe cind la Galaxia, la aparatul lor performant nu s-a vazut rezultatul bine, pentru ca copilul plingea...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum