PrettySmile

Stare Post Operatorie

Postări Recomandate

PrettySmile

Poate cineva a mai trecut prin asa situatie : am castrat pisica(ovarele si uterul) ieri, aproximativ la orele 16.00 s-a finisat operatia, am facut-o acasa. Rasa : Scottish Fold(10-11 luni).

Dupa operatie cam 3 ore a stat nemiscata, dupa care, a inceput a misca din labute, incetisor a se scula in picioare. Noaptea mergea bludnica prin casa. Au trecut deja mai mult de 24 ore, iar pupilele sunt inca dilatate, la viceu nu a mers deloc, cu toate ca pe la 12.00 a baut apa si a mincat putina casha. Sta doar la dinsa in corzina, nu iese nicaieri, nu-mi permite sa o ting, hirie la mine.

Nu imi place starea ei deloc. Nu pot nici sa o scot din corzina ei, ca hiriie si se opune. Parca nu e adecvata. Medicul a zis ca in 24 ore ar fi trebuit sa-i treaca de tot starea de somnolenta. Inainte de operatie era super gingasa, imi dadea voie sa-i fac aproape orice manipulari.

A mai trecut cineva prin asa situatie? Multumesc

Editat de PrettySmile

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
liudok

daca nu s-a urnat, cred ca e o problema mare. Poate sa fie nevoie de a o catetiriza, pentru a evacua urina. Poate o duceti cit mai urgent la medic?

Partajează acest post

Link spre post
PrettySmile

whuh, am vorbit cu veterinarii, mi-ai spus ca este normal, nu a baut apa de o sutka (pregatire pentru operatie)ea a facut acuma seara cu chiu cu vai la wc. S-a urinat sub ea de 2 ori cit era sub anestezie, si deja azi. A baut putina apa, a papat si deja m-am calmat si eu putin. Dar oricum starea post operatorie o sufera cu greu :(

Partajează acest post

Link spre post
liudok

rabdere, la fete e asa, mult mai complicat.... Faceti-va bine cit mai curind :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum