irincic

Boiar House

Postări Recomandate

Cristins

Salutare,rog sa-mi spuna,cine a mai cumparat apartamente de la Boiar House,ce lucrari a mai facut in apartament....multumesc si o seara buna la toti

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mistica

Vin cu precizari,trecuse 3 ani de la inceperea constructiei blocului nr.5,din Gratiesti,si de la incheierea contractului de investitie(la momentul actual casa inca nu este data in explatare,dar au promis ca va fi data peste un an,deci e o intirziere de doi ani)...

Peretii subtiri,usi de la intrare de doi bani,cazane de asemenea cele mai ieftine(cum se zice"sa nu spuna ca nu sunt).

Peretii nu sunt drepti,si tencuiala nu e finisata(colturile nu sunt lucrate bine)

Blocurile date sunt gestionate tot de ei(formind asha numite jakuri),facturile pentru deservirea blocului sunt  exagerate.

Dar momentul cel mai principal, ca sa va puna pe ginduri ar fi sa fie ca foarte multe apartamente din aceste blocuri se vind,pt ca calitatea nu corespune,sa fi avut alegere la moment nu ash investi in blocurile construite de aceasta companie .

Partajează acest post

Link spre post
Lena4ka

Buna ziua. Noi am procurat apartament in casa nr 5, din Gratiesti. Intradevar constructia sa retinut , dar in schimb baietii au facut totul la nivel. Am primit apartamentul exact cum mi sa promis: Varianta alba (destul de buna), incalzire in podea ( dupa cum si au promis), cazane IMERGAZ ( destul de bune, nu avem intrebari la capitulul dat), Suntem foarte multumiti de apartamentul pe care lam procurat. Cel mai mare plus este ca pe parcursul constructie au tinut mereu legatura cu noi si au concretizat toate momentele adaugatoare pe care leam solicitat. Intrun final casa arata foarte bine( mai bine decit ne-am asteptat). 

RECOMAND

Partajează acest post

Link spre post
Andrei87

Buna ziua. Noi vrem sa procuram de la ei la Durlesti am dat si arvona in ianuarie trebuie sa achitam 50% pentru inchierea contractului. Dar stau pe ginduri))) a mai procurat cineva la durlesti stie ceva. Mersi la toti

Partajează acest post

Link spre post
Roxana12
La 20.12.2018 la 1:26, Andrei87 a spus:

Buna ziua. Noi vrem sa procuram de la ei la Durlesti am dat si arvona in ianuarie trebuie sa achitam 50% pentru inchierea contractului. Dar stau pe ginduri))) a mai procurat cineva la durlesti stie ceva. Mersi la toti

Ati mai procurat la ei? Eu am dat gajul dar asa si nu se face programarea aia la notar pentru a cumpara. Daca cu actele e asa de greu atunci cum va fi cu finisarea casei??? Incep sa am mari dubii...

Cineva a mai luat in Boiar House 7 apartament?

Partajează acest post

Link spre post
Ilie88

Salutari, am procurat apartament in blocul de la Durlesti. Mi-a placut din prima locatia si designul blocului. Dar putin se intirzie cu darea in exploatare in rest parca e ok... 

Partajează acest post

Link spre post
Maricica

Добрый вечер!! Мы тоже купили квартиру в этой фирме в Дурлештах. Опаздывают сильно со сдачей. Не знаем уже что и думать...

Partajează acest post

Link spre post
Iris88

Buna seara

Ma intereseaza informatii despre blocul boiar house 7 din Durlesti. 

Cine a luat apartment la ei ,cind trebuia sa fie dat in exploatare blocul,am vazut ca scrie lumea ca se intirzie cu data exploatarii.deja au inceput un alt bloc alaturea de boiar house 7 care se vind ,blocul va fi dat in exploatare in 2 ani si jumate ,pot fi intirzieri si pentru acesta?.Orice parere buna rea e bine venita .despre constructia blocurilor facute de boiar house.Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Vceban

Bună ziua sunt persoane care au cumpărat apartment de la Boiar house7 la Durleşti,ce părere aveți de aşa companie?

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26
Acum 17 ore, Vceban a spus:

Bună ziua sunt persoane care au cumpărat apartment de la Boiar house7 la Durleşti,ce părere aveți de aşa companie?

Compania nu e mai rea ca celelalte mult mai cunoscute si care la fel, construiesc econom (Basconslux, Kirsan, Lagmar, Horus). Adica calitatea e cam la același nivel daca e sa vorbim de intervalul de pret 500-600euro. Ce m-a mirat la ei, ca încă oferă prețuri sub 500euro, ceea ce alți deja no mai fac și incearca sa ne bage pe gat aceeași calitate econom dar la prețuri de 650-700 euro, cum e in cazul Basconslux. Uitativa la Ciocana ce preturi fantastice cer. 
Asa ca, daca va convine zona, atunci consider ca oferta lor e chiar foarte buna la moment, mai ales ca se afla aproape de darea in exploatare.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum