irincic

Boiar House

Postări Recomandate

irincic

Fetelor cine stie ceva despre firma aceasta, sau poate cineva locuieste in apartament construita de aceasta firma. Se afla la Gratiesti, si are 2 case construite, acum o incep pe a 3. Ce parere aveti?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Veronicka

am acolo niste cumatri care locuiesc si sunt foarte multumiti. Calitatea lucrarilor e buna, dar si e un loc linistit. O problema ar fi o bucata de drum de vreo 30 de metri, care insa spun ei o vor face dupa ce termina lucrarile la casa.

Partajează acest post

Link spre post
irincic

Mersi veronika de info, noua nea placut mult acest proiect, si faptul ca este linga oras, dar mai asteptam mai multe opinii pentru a lua o decizie.

Partajează acest post

Link spre post
irincic

Mersi veronika de info, noua nea placut mult acest proiect, si faptul ca este linga oras, dar mai asteptam mai multe opinii pentru a lua o decizie.

Partajează acest post

Link spre post
irincic

http://999.md/19745

am gasit asta poate cineva locuieste acolo sau stie mai multe detalii

Partajează acest post

Link spre post
Nataly0905

De asemenea, am cunoscuți care locuesc în casa construită de Boiar House. Este calitativ, sigur și se dă în exploatare la timp. Am văzut cum decurge construcția și am ales să procur apartament anume de la ei. Sunt mulțumită de atitudinea deschisă față de client, am fost tratată cu bunăvoință,respect și profesionalism.

NB. La etapa inițială a construcției, apartamentele s-au vîndut ca pîinea caldă. 

Partajează acest post

Link spre post
Lucy

mesajul DVS miroase a publicitate, Natali0905

Partajează acest post

Link spre post
rusikmd

Всем привет! Приобрели таунхаус в 2011 году за неделю до нового 2012 года так себе сделали себе ж женой подарок перед концом света))) Это был второй дом построеной этой фирмой. Что сказать довольны всем ребята молодцы их 3 брата в этой фирме и отец так сказать семейный подряд. Сами они живут в первом доме. Наш дом находиться на улице алба юлия. Привлекло во первых цена-34000€ за 80 кв."реально оказалось больше,чистый воздух,рядом с городом 10 минут и я в центре города на машине. Часто еду и на автобусе 10и 28 очень не плохо со временем будет больше транспорта так как стройки продолжаються и народу будет больше. Ремонт начали в июле 2012 и наконецто в феврале 2013 вьехали. Довольны всем имеем 3 этажа большую терасу на первом этаже,2 больших балкона.На 3ьем этаже балкон панорамный красота неимоверная,парковка очень хорошая. На 4том этаже под крышей сделали большую гардеробную. Короче фирме можно доверять. Строят уже четвёртый дом.

Partajează acest post

Link spre post
Emilka

есть кто приобрел у них жилье.а то все отписавшиеся имеют только по 1 сообщению на форуме.

Partajează acest post

Link spre post
granit

мы их рассматривали! говорят, доводят все дома до конца! и строят круто! нам их советовали.. только вот мы не решились так далеко! 28 автобус в час пик это просто жесть! да и до автобуса топать!

а если присмотреться цены почти не отличаются от городских! 500 евро за метр... так в городе легко найдешь за 550!

Partajează acest post

Link spre post
irincic

есть кто приобрел у них жилье.а то все отписавшиеся имеют только по 1 сообщению на форуме.

Noi am cumparat la ei apartament , in casa nr3, cind abia se incepea constructia, iar sapt trecuta am primit toate actele(contract, cadastru...), cheile ni leau dat vreun an in urma, deja am si facut reparatie, multi deja locuiesc acolo, noi inca nu.Pot sa va spun situatia reala:nea aranjat ca pret, in chisinau de asa bani nu luam nici cu o camera, autobusul 10 merge peaproape de casa, vre0 3-5 minute, N28 e mai departe vreo 10 minute, dar de nevoie e bun, este o portiune de drum de la strada centrala pina la bloc, nu e asfaltata, si acum cind e mocirla asta afara, intradevar e o problema.La anul nou sa deschis magazin chiar in casa, este foarte comod. 

Cu darea in exploatare au intirziat un pic, dar mereu lucrau, nu era perioada sa se vada ca sa oprit constructia, noi am avut rabdare si am asteptat(altceva nu aveam ce face).

Despre apart: e varianta alba(cit de cit normal), noi am dat numai cu finish si am pus tapete, podurile si podelele tot destul de drepte(am dat cu 2 str de finish podu si lam vopsit), pe podeam am pus laminat fara lucrari suplimentare.

Baia si coridoru sunt mici(dar asta si se vede in proiect nu a fost noutate pt noi).Daca ar fi sa le dam o nota eu leas da un 8. :)

PS:Eu nu fac publicitate, ca nam nimik cu ei, pur si simplu poate info mea o sa ajute pe cineva, ca cind cautam eu info, nu am gasit nimik, si ne era greu  sa luam o decizie.

Daca mai aveti intrebari va raspund cu mare drag.

Partajează acest post

Link spre post
MarinaD

Видела вблизи один из домов в Гратиештах. В котором уже проживают года 2....тишина и спокойствие - это да. Но от главной дороги, где едет 10-ка до дома - идти недалеко, но шла в дождь - лужи, грязь. Можете что-то изменилось  - было полгода назад. Фасад дома - уже был в трещинках, сыпалась краска.

Partajează acest post

Link spre post
granit

Noi am cumparat la ei apartament , in casa nr3, cind abia se incepea constructia, iar sapt trecuta am primit toate actele(contract, cadastru...), cheile ni leau dat vreun an in urma, deja am si facut reparatie, multi deja locuiesc acolo, noi inca nu.Pot sa va spun situatia reala:nea aranjat ca pret, in chisinau de asa bani nu luam nici cu o camera, autobusul 10 merge peaproape de casa, vre0 3-5 minute, N28 e mai departe vreo 10 minute, dar de nevoie e bun, este o portiune de drum de la strada centrala pina la bloc, nu e asfaltata, si acum cind e mocirla asta afara, intradevar e o problema.La anul nou sa deschis magazin chiar in casa, este foarte comod. 

Cu darea in exploatare au intirziat un pic, dar mereu lucrau, nu era perioada sa se vada ca sa oprit constructia, noi am avut rabdare si am asteptat(altceva nu aveam ce face).

Despre apart: e varianta alba(cit de cit normal), noi am dat numai cu finish si am pus tapete, podurile si podelele tot destul de drepte(am dat cu 2 str de finish podu si lam vopsit), pe podeam am pus laminat fara lucrari suplimentare.

Baia si coridoru sunt mici(dar asta si se vede in proiect nu a fost noutate pt noi).Daca ar fi sa le dam o nota eu leas da un 8. :)

PS:Eu nu fac publicitate, ca nam nimik cu ei, pur si simplu poate info mea o sa ajute pe cineva, ca cind cautam eu info, nu am gasit nimik, si ne era greu  sa luam o decizie.

Daca mai aveti intrebari va raspund cu mare drag.

puteti sa ne spune-ti cat ati platit pentru metru? sa la ce stadie? daca era mai ieftin? acei care treiesc sunt satisfacuti? sau totusi e departe?

Partajează acest post

Link spre post
MTVTaniushka

кто расскажет о цене, кто брал в кредит, ипотека? сколько обошлась квартира?

Partajează acest post

Link spre post
Nina777

ducetiva la orice banca si consultativa cu ei, ei vor da si graficul de achitari la suma pe care o pretindeti si veti vedea daca va convine...

Partajează acest post

Link spre post
MTVTaniushka

ducetiva la orice banca si consultativa cu ei, ei vor da si graficul de achitari la suma pe care o pretindeti si veti vedea daca va convine...

Инга спасибо за ответ конечно, но меня интересует конкретно цены на квартиры, с какими суммами идти в банк?

Partajează acest post

Link spre post
irincic

puteti sa ne spune-ti cat ati platit pentru metru? sa la ce stadie? daca era mai ieftin? acei care treiesc sunt satisfacuti? sau totusi e departe?

in 2012 noi am achitat 512Euro/m2(casa era la nivel de temelie)cind casa sa mai ridicat sau marit si preturile

acuma vad ca au proiect foarte bun,mult mai comod amplasat si iese vreo 400euro/m2(pe 999.md este info)

dar daca achiti in rate iese un pic mai scump cu vreo 2000-3000 euro

Cel mai bine e sai telefonati sa mergeti direct la oficiu, si deja pe loc o sa va faceti concluzii

Cu drumul si cu transportul e problema, insa cu trecerea timpului mam dat cu ideea si deja nu ma mai deranjeaza

Partajează acest post

Link spre post
MTVTaniushka

Иринчик скажите пожалуйста, как вам сам дом, качественно построенный? трещины не появились? у вас угловая? не холодно от витражных окон? стены тонкие? соседей не слышно? спасибо заранее за ответ

Partajează acest post

Link spre post
irincic

Иринчик скажите пожалуйста, как вам сам дом, качественно построенный? трещины не появились? у вас угловая? не холодно от витражных окон? стены тонкие? соседей не слышно? спасибо заранее за ответ

Daca nu va suparati o sa va raspund in romana. Nu sunt mare expert in domeniu, dar din experienta proprie si din ce am vazut:noi avem terasa, pai la terasa au aparut unele crapaturi(nu mari), in apartament parca totul e normal.La noi tot apartamentul e cu geamuri mari, iarna nu am stat acolo, dar mergeam periodic, niciodata nu erau mai jos de 10 grade.Sistema de incalzire e foarte buna(dupa parerea mea), foarte repede se incalzesc caloriferele. Noi sintem la et.1, si auzim pe toti care intra in bloc si care iese, asa ca izolarea  e asa si asa. Dar ma zic odata, la noi in tara nimik nu e ideal, dar eu sunt multumita de ceea ce a construit Boiar.

Partajează acest post

Link spre post
mistica

Acum s-a inceput constructia blocului nr 5, amplasarea e cu mult mai reushita,in comparatie cu blocurile precedente, aproape este amplasata shcoala primara,centrul medical,magazinul,etc.Vorbind de suma de bani, la moment au promotie, un ap de 50 m.p. poti procura cu 21900 eur, in cazul in care achiti suma integral,dar daca o acgiti in rate(timp de jumatate de an) prima rata 50%, peste jumatate de an 50% + cite 1000 eur de odaie, daca ati ales ap.cu 2 odai + 2000 eur,daca cu 3, +3000 eur.

Partajează acest post

Link spre post
cetatean1990@gmail.com

Salut fetelor, traim in blocurile de la Boiar Hoouse din Gratiesti. Totul e bine, calitatea locatia, insa acum pe caldurile acestea cam de vro 2-3 luni apa este doar noaptea, oamenii uda si nu ajunge presiune... E foarte greu. Deci daca aveti copii pregatitiva sa stringeti apa in sticle si caldari...

In rest suntem multumiti, administratia firmei e prietenoasa receptiva...

Partajează acest post

Link spre post
Marina4ka

Salul, locuiesc si eu in blocul nr 3 dela BoiarHouse. Potsa va spun ca totul este bine, casele calitative, sistemul de incalzire nu ne-a dat batai de cap niciodata se incalzeste repede. CU APA PROBLEME  NU SUNT, da au fost un pic probleme in primul an de la darea in exploatare din cauza tevelor vechi si destul de uzatede pe traseul care face conectarea la apa. Insa administratia a luat toate musurile necesare  si au rezolvat problema de mult. Acum este in lucru portiunea ceea de drum despre care se vorbeste mai sus, 50% practic e facut deacum. Foarte prietenosi si receptivi la problemele locatarilor. Cineva mai sus intreba daca e posibil de luat in caredit, va spun eu ,da e posibil, noi am luat in credit apartamentul,achitam in jur de 4000 lei lunar la banca. Aceeasi suma o achitati pe chirii prin oras,noi am luat pe 10 ani credit si am avut doar 10000 euro din 27900 pretul apartamentului de 40 m2 + terasa 20m2. Daca o sa va duceti la vreo banca sa cereti credit o sa va ceara sa aveti 70-80% din costul apartamentului si mai ales ca e suburbie o sa va refuze, sau viza de resedinta in Chisinau de vreo 3 ani.. Eu cind am luat credit am colindat toate bancile din Chisinau care sunt si mai toate mau refuzat. Inafara de una de la care am si luat credit,datorita domnului Andrei Staver care ma indrumat sa ma adresez acolo,am reusit. La noi sa primit cu totul diferit administratia mi-a intrat in situatie si m-au asteptat atita cit am avut nevoie.Daca am si avut vreo intrebare vreodata,sa rezolvat in timpul cel mai scurt. Sunt sigura ca marea majoritate sunt multumiti, pentru ca vad ca accentul se pune pe satisfactia clientului. NU FAC RECLAMA, am scris din experienta mea, si din ceea ce vad zi de zi. Intrun cuvint sunt foarte multumita de toate

Editat de Marina4ka
am gresit o litera

Partajează acest post

Link spre post
Eliza26

RECLAMA CURATA! Scuze Marina4ka, dar aici nu ne prinzi cu minciuni.
Stiu ce probleme are complexul respectiv, am auzit de la oameni care locuiesc acolo. De ce nu spui de sistemul de ventilare, de pereti cat de subtiri sunt? Da, la suprafata totul e frumos, curat... si liniste. Dar cam atat.

Partajează acest post

Link spre post
Tato6ka

Кто-нибудь решился брать квартиру в их новом комплексе в Дурлештах? Цены привлекательные, но отзывов в целом о фирме и как строит не густо...

Partajează acest post

Link spre post
Luchian103

Si eu as vrea sa aflu ceva de complexul lor de la Durlesti , constructia  merge dar in rest nimic info .poate cineva stie ceva ?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum