Vanda

Clipit Des Din Ochi

Postări Recomandate

Vanda

Bună ziua. Am observat că fetiţa mea de 4 ani cind priveste tv clipeşte foarte des din ochi. Dar nu stă aproape de televizor. Ar putea fi o problemă pentru care trebuie consultaţia oftalmologului? Mulţumesc anticipat de răspuns

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Corina

Salut, eu tin minte acelasi "Tic" l-a avut nepotica mea cind era micuta de tot...si era atunci de la sistemul nervos

A primit tratament , si acum are 20 de ani si sanatoasa tun )))

Incercati sa treceti un control medical ca sa va asigurati ca totul este bine

Partajează acest post

Link spre post
Микрохирургия глаза

Добрый день

Ставить диагнозы по короткому описанию очень много мастеров. По вашему описанию на нервный тик это не похоже, так как, с ваших слов, это происходит только во время просмотра телевизора. Можно предположить,что у ребенка чуть осклаблено зрение(для этого возраста это может быть нормой), а моргание может помогать ей четче видеть. Но это только предположение, более точно можно сказать только увидев и обследовав ребенка.

Partajează acest post

Link spre post
Vanda

Добрый день

Ставить диагнозы по короткому описанию очень много мастеров. По вашему описанию на нервный тик это не похоже, так как, с ваших слов, это происходит только во время просмотра телевизора. Можно предположить,что у ребенка чуть осклаблено зрение(для этого возраста это может быть нормой), а моргание может помогать ей четче видеть. Но это только предположение, более точно можно сказать только увидев и обследовав ребенка.

Большое спасибо за ответ.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum