ViVe

Экскурсии Для Дошколят

Postări Recomandate

ViVe

Нужны идеи: куда можно свозить дошколят на организованную экскурсию?

Буду очень признательна. :rolleyes:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Zotik

Нужны идеи: куда можно свозить дошколят на организованную экскурсию?

Буду очень признательна. :rolleyes:

На улице Мария Чеботарь, чуть ниже центрального ЗАГСа можно посмотреть птичек (там еще есть черепашки питоны крокодильчики маленькие и рыбки). Но к сожалению точного адреса сказать не могу. Но если надо могу сходить и узнать..

Partajează acest post

Link spre post
ViVe

Спасибо, значит идея с зоопарком...если вам не трудно, конечно..но наверное туда уже весной организуем.

А пока на это воскресение у нас визит в библиотеку. Будем рассказывать о чем-то в интересной манере.

Partajează acest post

Link spre post
ihtus

На улице Мария Чеботарь, чуть ниже центрального ЗАГСа можно посмотреть птичек (там еще есть черепашки питоны крокодильчики маленькие и рыбки). Но к сожалению точного адреса сказать не могу. Но если надо могу сходить и узнать..

девочки, только будьте внимательны и узнайте у родителей заранее, нет ли аллергии у детишек

там закрытое помещение, и ОЧЕНЬ много птиц, сильно чувствуется запах

мы там были со старшей, нам понравилось, но с младшей я бы не пошла, она аллергик

Partajează acest post

Link spre post
Кисюня

На форуме есть тема "виварий" найдите через поиск, там и адрес и график работы /не могу вставить ссылку, снова форум дает на ссылки ошибку/.

http://mama.md/index.php?showtopic=18101&hl=виварий

Partajează acest post

Link spre post
Galka

Виварий

Мария Чеботарь 7,работают четверг-пятница-суббота-воскресенье

по -моему с 10 до 17))))

входной билет взрослые 10лей,дошколята бесплатные,на входе продают пакетики с кормом для рыбок)по лейчику))можно купить и покормить)))

кроме закрытого помещения есть замечательные уютный небольшой парк,с беседкой)))в вольере много птиц тоже,но больше всего моей красотке нравятся лебеди и страусы))))

Partajează acest post

Link spre post
mamikutza

Grădinița noastră a organizat diverse excursii pentru copii insă cea care mi s-a memorat mie cel mai mult a fost cea de la :

La Oficiul Poștal - foarte interesant si distractiv pentru copilași și pentru părinți.

În săptămîna cînd s-a realizat excursia la Poștă, ...de luni pînă vineri, a avut loc schimb de scrisorele dintre părinți și copii. Noi părinții primeam zilnic corespondență de la copil cu diverse mesaje și noi la rîndul nostru scriam răspuns. Poștașul , venea zilnic in grupă și oficial înmîna corespondența la fiecare copilaș in parte. Nu va închipuiți cîtă fericire poate sa aduca o simpla scrisorica ...

Îmi amintesc că eu și soțul îi scriam zilnic lui Sofia ,pe-ascuns, ca sa fie o surpriza pentru ea. Eu îi scriam scrisoarea mea, tata scrisoarea lui. Au rămas amintiri plăcute...eu i-am scris o poezie dedicată 'fetiței Sofia ' , tata i-a facut un desen simbolic... plicurile mereu le decupam, coloram, aplicam fel de fel de floricele, fluturași , inimioare , și educatoare spunea că poștașul numai cum scotea plicurile cu scrisori, că Sophie de departe îl și recunoștea pe cel care era destinat pentru ea...a prins firul din prima zi. Apoi vineri , dupa o saptămina de activităti bazate pe informație referitoare la 'Oficiul Poștal' , copii au fost duși in excursie si au facut cunoștință personal cu totul...au vazut totul cu ochișorii loc ...curioși :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum