Olina

Скороварки - У Вас Какие?

Postări Recomandate

Olina

Buna! Imi puteti spune cine are, ce producator e si care sunt +/- ? Vreau urgent sa-mi cumpar una, dar am auzit comentarii doar la cratitele de la Zepter, desi sunt si cratite de acest fel ale altor producatori, la preturi mai mici. Multumesc mult pentru sfaturi. :bye:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tataya

У меня скороварка старая, еще советских времен, кажется. Очень удобная вещь. Любое мясо сваривается в ней за 20 минут.

Правда, больше я ее ни для чего не использую.

А, нет, раньше еще в ней на парУ готовила. Тоже удобно.

Partajează acest post

Link spre post
Olina

Da, dar tema pina la urma e alta, ce sa aleaga persoana mai exact, adica care e mai buna dintre aceste cratite, desi pina la urma toate fetele au inceput sa vorbeasca despre "mulitivarca". Iar pe mine ma intereseaza anume cratitele "scorovarca", am vazut ca sunt la Tescoma si Vitesse, Gipfel, la un pret bun, dar nu stiu daca ele sunt tot asa de bune ca si cele Zepter, in care carnea fierbe in 15 min. Multumesc. Sper numai sa nu fie stearsa aceasta tema, caci e totusi alt subiect, dar daca o incorporati in tema de mai sus, schimbati denumirea temei , va rog. Multumesc mult. :val14:

Partajează acest post

Link spre post
Olina

У меня скороварка старая, еще советских времен, кажется. Очень удобная вещь. Любое мясо сваривается в ней за 20 минут.

Правда, больше я ее ни для чего не использую.

А, нет, раньше еще в ней на парУ готовила. Тоже удобно.

Cred ca acum nici nu se vind de astea :). Aveti in vedere de cele de aluminiu? Doar carnea se fierbe in ea? caci in cratitele de acum am inteles ca pui si carnea, si legumele si borsul, zeama e gata in 15 min. Iata nu stiu daca poti gati pe aburi... :bye:

Partajează acest post

Link spre post
Olina

Deci, mi-am luat cratita de la Tescoma pina la urma :dance4: . Sunt multumita pina ce. Intr-adevar gatesti totul mai repede si in plus economisesti timp, caci pui mai multe ingrediente deodata si nu mai trebuie sa stai linga cratita tot timpul ca sa mesteci, sa adaugi legume etc. Un plus fata de Zepter e ca poti scadea presiunea imediat ce e gata mincarea, nu trebuie sa astepti vreo 30 min ca sa scoti capacul, astfel repede iti hranesti familia. Un minus e ca are totusi minere de plastic si nu de inox(trebuie sa fii atenta la flacara), dar si pretul cred ca din aceasta cauza e mai mic. La Zepter totul e din inox. Carte de retete pentru asa cratita nu are Tescoma, de aceea compun eu pe loc. Pe unde nimeresc bine, pe unde nu... :girl_wacko: Mai in scurt, suntem in perioada de testare.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum